داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار برگزیت
لندن: از اتحادیه اروپا ناامید شدیم
۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴

وزیر خارجه انگلیس در اظهاراتی درباره فشارهای اخیر بروکسل به لندن درباره برگزیت اعلام کرد که انگلیس از اتحادیه اروپا «ناامید» شده است.

کرونا و برگزیت بلای جان اقتصاد انگلیس
۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱

یک شرکت تحقیقاتی پیش بینی کرده است که تبعات ناشی از بحران ویروس کرونا و برگزیت بدون توافق می‌تواند بیش از ۱۷۴ میلیارد دلار به اقتصاد بریتانیا هزینه تحمیل کند.

پارلمان انگلیس امروز تکلیف لایحه بریگزیت جانسون را روشن می‌کند
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸

برنامه بوریس جانسون برای زیر پا گذاشتن قوانین بین‌المللی با نقض بخش‌هایی از معاهده مربوط به بریگزیت امروز (دوشنبه) با رای‌گیری در پارلمان انگلیس همزمان با مخالفت فزاینده اعضای حزبش با این برنامه مواجه است.

آلمان به انگلیس درباره عواقب شکست مذاکرات پسا برگزیت هشدار داد
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰

معاون صدر اعظم آلمان با تاکید بر آمادگی خوب اتحادیه اروپا برای وقوع سناریوی برگزیت بدون توافق، در عین حال به انگلیس درباره عواقب شکست مذاکرات درباره توافق تجاری بین طرفین هشدار داد.

رئیس کمیسیون اروپا هدایت مذاکرات برگزیت را بر عهده می‌گیرد
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵

گزارش‌هایی حاکی از آن است که اتحادیه اروپا به منظور شکست بن‌بست مذاکرات برگزیت قصد دارد رئیس کمیسیون اروپا را جایگزین مذاکره‌کننده ارشد خود در این مذاکرات کند.

انگلیس تاکتیک عوض کرد
۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰

دولت انگلیس قصد دارد تا در راستای بازنگری سیاست‌های دوره پسابرگزیت، توان زرهی این کشور را کاهش و قدرت دفاعی در حوزه سایبری و فضایی را تقویت کند.

سردرگمی انگلیس در دوران پسابرگزیت برای مقابله با پناهندگان
۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳

بریتانیا پس از انقضای دوره انتقالی برگزیت، اختیاراتش برای بازپس فرستادن پناهجویان به دیگر کشورهای اروپایی را است می‌دهد و از این رو برای بازگرداندن پناهجویان به کشور مبدا به دنبال راه‌حلی می‌گردد.

چاوش اوغلو با وزیر خارجه انگلیس دیدار کرد
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۳

وزیر امور خارجه ترکیه با همتای انگلیسی خود در لندن دیدار و گفتگو کرد.

مرکل: مذاکرات اتحادیه اروپا و بریتانیا پیشرفت کمی داشت
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰

صدراعظم آلمان ضمن اعلام کند بودن پیشرفت مذاکرات میان اتحادیه اروپا و بریتانیا، هشدار داد برلین و بروکسل باید برای احتمال عدم توافق نهایی آمادگی داشته باشند.

مقام‌های اتحادیه اروپا به مذاکرات برگزیت امیدی ندارند
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱

مقام‌های اقتصادی و سیاسی اروپا از نتیجه گفت‌وگوهای دیروز(دوشنبه ۲۶ خرداد) نخست‌وزیر انگلیس و مقامات اتحادیه اروپا در خصوص برگزیت ابراز ناامیدی‌کردند.