داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار برگزیت
چاوش اوغلو با وزیر خارجه انگلیس دیدار کرد
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۳

وزیر امور خارجه ترکیه با همتای انگلیسی خود در لندن دیدار و گفتگو کرد.

مرکل: مذاکرات اتحادیه اروپا و بریتانیا پیشرفت کمی داشت
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰

صدراعظم آلمان ضمن اعلام کند بودن پیشرفت مذاکرات میان اتحادیه اروپا و بریتانیا، هشدار داد برلین و بروکسل باید برای احتمال عدم توافق نهایی آمادگی داشته باشند.

مقام‌های اتحادیه اروپا به مذاکرات برگزیت امیدی ندارند
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱

مقام‌های اقتصادی و سیاسی اروپا از نتیجه گفت‌وگوهای دیروز(دوشنبه ۲۶ خرداد) نخست‌وزیر انگلیس و مقامات اتحادیه اروپا در خصوص برگزیت ابراز ناامیدی‌کردند.

«جانسون» به دیدار رؤسای اتحادیه اروپا می‌رود
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰

نخست وزیر انگلیس امروز با رؤسای اتحادیه اروپا برای ادامه مذاکرات برگزیت گفت‌وگو خواهد کرد.

انگلیس علیه اتحادیه اروپا افشاگری می‌کند
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲

در پی بالا گرفتن اختلافات بین بروکسل و لندن، دولت انگلیس گفت تمام اسناد مربوط به تهدیدات اتحادیه اروپا در طول مذاکرات پسابرگزیت را منتشر خواهد کرد.

افزایش احتمال خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷

مذاکره کنندگان ارشد برگزیت در انگلیس و اتحادیه اروپا درباره عدم پیشرفت در مذاکرات پسا برگزیت سخن گفته‌اند و به این ترتیب احتمال وقوع سناریوی خروج سخت انگلیس از اتحادیه اروپا افزایش یافته است.

انگلیس دست به دامان اتحادیه اروپا شد
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸

انگلیس با وجود خروج از اتحادیه اروپا، برای مهار همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ و ارائه طرح عبور از قرنطینه، به سامانه بهداشتی اتحادیه متوسل شده است.

مقام ارشد انگلیسی: جانسون به برگزیت متعهد است
۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶

یک مقام ارشد وزارت خارجه انگلیس بر این باور است که نخست وزیر این کشور به ضرب الاجل پایان دسامبر برای دستیابی به توافق تجاری پس از برگزیت با اتحادیه اروپا پایبند خواهد بود.

آغاز مذاکرات ویدئویی برگزیت از امروز
۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲

تیم‌های مذاکره کنندگان انگلیس و اتحادیه اروپا قرار است در مذاکرات پنج روزه‌ای که امروز، دوشنبه به صورت ویدئو کنفرانس آغاز خواهد شد، شرکت کنند. دو طرف در این مذاکرات به دنبال پیشرفت در مسائلی همچون تجارت، ماهی‌گیری و امنیت همزمان با نزدیک شدن به پایان دوره گذار بریگزیت خواهند بود.

نظم نوین جهانی در آینده پساکرونا
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۶

در نظم جهانی در آینده پساکرونا شاهد رشد ملی گرایی و ناسیونالیسم، زوال گلوبالیزم و هنجارهای مربوط به فرهنگ جهانی شدن خواهیم بود. نظمی که مفهوم مرزها و ملیت ها مجددا ارزش و جایگاه خود را بازخواهند یافت و همچنین نقش دولت ها به عنوان بازیگران اصلی صحنه نظام بین الملل در مقابل بازیگران فراملی و بین المللی افزایش خواهد یافت.