داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وحدت-شیعه-سنی
حدیث لعن خلفا چقدر صحت دارد؟
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

آیا درست است که امام معصوم(ع) فرموده اند:ما بزرگترها و کوچکترهایمان را به دشنام گفتن و لعن کردنِ آن دو نفر (ابوبکر و عمر) توصیه می کنیم؟ آیا این روایت دارای سند و متن معتبری است؟

نهم ربیع‌الاول را جشن بگیریم؟
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۰

آیا برگزاری جشن نهم ربیع الاول یا عیدالزهرا صحیح است؟ نهم ربیع الاول مصادف با آغاز امامت حضرت مهدی (عج) است که برخی به اشتباه آن را سالروز قتل عمر بن خطاب می‌دانند. در ادامه درباره جشن نهم ربیع الاول و عیدالزهرا بخوانید.

 افشاگری ناخواسته کارشناس شبکه وهابی از ماموریت روح‌الله زم
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸

کارشناس شبکه وهابی در سخنانش ضمن آنکه افشای امکانات وسیع روح الله زم، یکی از ماموریت های او را هم فاش کرد.

سنّی است، چایش را نخور‼️
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

دوربین مخفی جوانان خوش ذوق عراقی را اینجا ببینید

سنّی‌ای که از صف اول نمازجمعه قم به عقب هدایت شد!‍
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰

نماز جمعه آیت الله مشکینی را شرکت می‌کردم. یک روز به خودم گفتم به صف اول بروم تا دوربین صحنه‌ی اقتدای یک اهل سنت به عالم شیعه را نشان بدهند که خودش بسیار موثر خواهد بود. یکبار این کار را کردم. از هفته‌های بعد هروقت که به صف اول میرفتم، مرا به صف های عقبی که در معرض دید دوربین نبود راهنمایی میکردند!

«کعبه بوی بهشت می‌دهد»؛ روایتی از شهید اهل سنت کاروان منا
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹

جزو معدود زنان کاروان ایران بود که در این فاجعه به فیض شهادت نایل آمد. او از کاروان اهل سنت ایران در حج سال ۹۴ بود. مرجان نازقلیچی، فرماندار بندر ترکمن بود که برای فریضه حج به عربستان رفت و دیگر بازنگشت.

نقدی بر کتاب فرشته ای در برهوت؛ برهوتی از باورهای غلط نسبت به وحدت و اهل سنت
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲

رشته ای در برهوت یکی از آثار داستانی نیمه بلند مجید پورولی کلشتری است که در تابستان 97 توسط عهدمانا به چاپ رسید. کتابی که نویسنده در معرفی آن می گوید: در نقد مکتب جعلی سقیفه و دفاع از حریم ولایت معصوم و ترویج گفتمان وحدت اسلامی طبق نص قرآنی حبل الله نه قرائات جعلی... موضوع داستانی ایشان جوانی است شیعه که روحانی زاده است و در دانشگاه با دختری از اهل تسنن آشنا میشود، و برای خواستگاری از این دختر به منطقه ای که در آن زندگی میکنند میرود.

شهنواز، روایتی از اهل سنت اهل سیستان و بلوچستان
۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۲

شهنواز روایتی است بی پرده از واقعیت های اهل سنت سیستان و بلوچستان و نوع برخورد و نگاه های مسئولین و جریان های تند افراطی شیعی به آنان. روایتی که نشات گرفته از یک تعامل بی واسطه و نزدیک با آنان است و پاسخی است روشن و محکم به توهمات و پیش فرض های مسموم ما نسبت به آنها.

شهادت در کردستان با فداکاری و مجاهدت بیشتر توأم بوده است
۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

حالا این گزارشی که سردار محترم سپاه دادند، خب گزارش خوبی است لکن اینها عدد و رقم است؛ آنچه ما توصیه می‌کنیم، آنچه بنده روی آن تکیه می‌کنم، خروجیِ کارهایی است که انجام می‌دهید. بایستی معلوم باشد این ارقام و اعدادی که ذکر کردید برای تشکیل مجامع، یا نشر بعضی از آثار، یا [کارهایی] مانند اینها، چقدر توانسته است در فضای فکری مردم، بخصوص جوانها، نسبت به تکریم مقام شهیدان اثر بگذارد.

مناسبت‌های جدید برای تشدید خصومت مذهبی
۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹

چند سالی است که هفدهم رمضان، روز درگذشت عایشه همسر پیامبراکرم(ص) به مناسبتی جدید برای توهین‌های مذهبی تبدیل شده است و عده‌ای در فضای حقیقی و مجازی به تدارک تفرقه‌افکنی می‌پردازند.