داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تحریم-نفت
۳ کارکرد سیاسی تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران
۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲

کارشناس مسائل تحریم با بیان اینکه تحریم جدید علیه شرکت‌های نفتی تاثیر اقتصادی بر کشور ندارد و تنها اثر سیاسی دارد، گفت: بازگشت آمریکا به برجام بدون رفع تمام این تحریم‌ها بی‌معناست.

تحریف تحریم؛ پاس گل به ترامپ
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶

نوبخت با تحریف واقعیت تحریم ها و بزرگ نمایی آن هم در مقابل دشمن، آمریکا را از تاثیرگذاری تشدید تحریم ها مطمئن می کند تا هم مسیرش را مستحکم تر از قبل ادامه بدهد و هم با دریافت پالس ضعف از جانب ایران، مقدمات مذاکره از طرف کاسبان تسلیم آماده شود.

فرصت استراتژیک تشکیل اتحادیه کشورهای تحت تحریم
۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲

بعد از موفقیت به‌دست آمده در جریان ارسال بنزین به ونزوئلا، زمان ایجاد اتحادیه کشور‌های تحت تحریم فرا رسیده است و جمهوری اسلامی نباید فرصت ابتکار عمل در این خصوص را از دست بدهد.

باشگاه تحریمی‌ها؛ باطل السحر تحریم‌ها
۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۱

ایجاد باشگاه تحریمی ها که متشکل از کشورهای تحریم شده توسط آمریکا است می تواند به خنثی سازی تحریم ها علیه ایران و کشورهای مقاوم در برابر نظام سلطه بینجامد و شاهد شکل گیری یک بلوک اقتصادی سیاسی جدید در نظام جهانی باشیم.

کاهش قیمت نفت و وضعیت نامناسب مخازن استراتژیک ایران
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸

در تحریم‌های نفتی، ایران به دلیل نداشتن مخازن استراتژیک کافی، مجبور به کاهش اجباری برداشت نفت از چاه‌های خود شد. همین مسئله آسیب‌های جبران ناپذیری را به چاه‌های نفت وارد کرده است.

تیر خلاص کرونا به اقتصاد نفتی ایران
۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲

اگرچه شعار اقتصاد بدون نفت هیچگاه با اختیار دولت ها محقق نشد اما اینبار با زور افزایش تولید سایر کشورها، تحریم های آمریکا و کرونا به صورت عملی باید محقق شود و دولت عملا چاره ای ندارد جز اینکه طرحی دیگر برای اقتصاد دراندازد.

تحریم‌های آمریکا قربانی جدید گرفت
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷

آمریکا یک واحد از شرکت روس‌نفت روسیه را به دلیل حفظ روابط با شرکت دولتی PDVSA تحریم کرد.

با ساخت پتروپالایشگاه‌ها تودهنی بزرگی به تحریم‌کنندگان نفت ایران می‌زنیم
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱

معاون وزیر نفت گفت: اطمینان دارم می‌توانیم با ساخت پتروپالایشگاه در چهار سال آینده به خام‌فروشی نفت پایان دهیم. این طرح تودهنی بزرگی به افرادی است که ما را در جنگ اقتصادی قرار داده و تحریم ظالمانه را به کشور تحمیل کردند.

چگونه درآمد فروش نفت با صادرات گازوئیل جبران خواهد شد
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹

نیروگاه‌های تولید برق متصل به شبکه سراسری گاز، سالانه حدود ۴میلیارد لیتر گازوئیل مصرف می‌کنند. درشرایط تحریم نفتی می‌توان با جایگزینی گاز بجای گازوئیل در نیروگاه‌ها،مازاد گازوئیل را صادرکرد.

صادرات نفت حق مشروع ایران است
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰

وزیر نفت ضمن تاکید بر تداوم فروش نفت ایران با وجود اعمال تحریم‌های یکجانیه آمریکا، گفت: ما بهترین تلاش خود را برای صادرات نفت به کار می‌گیریم و تسلیم نمی‌شویم، زیرا صادرات نفت حق مشروع ماست.