داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تحریم-نفت
تیر خلاص کرونا به اقتصاد نفتی ایران
۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲

اگرچه شعار اقتصاد بدون نفت هیچگاه با اختیار دولت ها محقق نشد اما اینبار با زور افزایش تولید سایر کشورها، تحریم های آمریکا و کرونا به صورت عملی باید محقق شود و دولت عملا چاره ای ندارد جز اینکه طرحی دیگر برای اقتصاد دراندازد.

تحریم‌های آمریکا قربانی جدید گرفت
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷

آمریکا یک واحد از شرکت روس‌نفت روسیه را به دلیل حفظ روابط با شرکت دولتی PDVSA تحریم کرد.

با ساخت پتروپالایشگاه‌ها تودهنی بزرگی به تحریم‌کنندگان نفت ایران می‌زنیم
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱

معاون وزیر نفت گفت: اطمینان دارم می‌توانیم با ساخت پتروپالایشگاه در چهار سال آینده به خام‌فروشی نفت پایان دهیم. این طرح تودهنی بزرگی به افرادی است که ما را در جنگ اقتصادی قرار داده و تحریم ظالمانه را به کشور تحمیل کردند.

چگونه درآمد فروش نفت با صادرات گازوئیل جبران خواهد شد
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹

نیروگاه‌های تولید برق متصل به شبکه سراسری گاز، سالانه حدود ۴میلیارد لیتر گازوئیل مصرف می‌کنند. درشرایط تحریم نفتی می‌توان با جایگزینی گاز بجای گازوئیل در نیروگاه‌ها،مازاد گازوئیل را صادرکرد.

صادرات نفت حق مشروع ایران است
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰

وزیر نفت ضمن تاکید بر تداوم فروش نفت ایران با وجود اعمال تحریم‌های یکجانیه آمریکا، گفت: ما بهترین تلاش خود را برای صادرات نفت به کار می‌گیریم و تسلیم نمی‌شویم، زیرا صادرات نفت حق مشروع ماست.

دینار جای دلار
۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰

سفیر عراق در تهران با بیان اینکه موضعی کاملا شفاف در قبال ایران و تحریم های آمریکا علیه تهران دارد، از مذاکره با ایران برای جایگزینی «دینار» با «دلار» در تجارت دو کشور خبر داد.

آمریکا: چنانچه چین از ایران نفت بخرد بازار سقوط می‌کند
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵

یکی از بزرگترین بانک‌های آمریکا مدعی است چنانچه چین در ادامه جنگ تجاری با واشنگتن، خرید نفت خام از ایران را ادامه دهد؛ بازار انرژی بحران بی‌سابقه‌ای را به خود خواهد دید.

آیا ایران از سعودی برای نفتکش «Happyness 1» غرامت می گیرد؟
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶

کشتی ایرانی با نام «Happyness 1» متعلق به شرکت ملی نفتکش که سه ماه پیش، در پی ایجاد نقص فنی به بندر جده عربستان منتقل و در آنجا توقیف شده بود، به همراه تمام کارکنان و خدمه خود در حال بازگشت به ایران است.

چرا اقدام سپاه ضامن امنیت ایران است؟
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹

تحولات منطقه ای و اقدامات آمریکایی ها نشان داده است که تیم ترامپ و کاخ سفید به منظور کسب امتیاز از ایران از هیچ تنش و فشاری دریغ نخواهند کرد. عقب نشینی و عدم واکنش های هوشمندانه از سوی ایران نه تنها متوقف کننده اقدامات غربی ها نخواهد بود بلکه وضعیت خلیج فارس و اقتصادی کشور را به سوی وضعیت قرمز سوق خواهد داد. اقدامات تقابلی ایران،‌ کنترل کننده تنش زایی آمریکا و انگلیس خواهد بود.

اسناد افشا شده از نقش شاه در مقابله با تحریم‌ ضدصهیونیستی با فشار بریتانیا
۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳

اسناد افشاشده از دولت انگلیس نشان می‌دهد که این کشور در دوران بحران نفتی 1973 برای تامین انرژی مورد نیاز خود، دست به دامن ایران شده و از رژیم پهلوی دوم خواسته بود تا مقادیر زیادی نفت خام را به آنها «قرض» بدهد.