داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
مهاجرت روزانه‌ ۲۰ نخبه علمی از کشور
۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵

نائب رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: برای حوزه‌ای مثل تحصیل یا ارتقای تحصیلی سالانه ۱۴۵ هزار نفر مهاجرت می‌کنندکه ۱۰۵ هزار نفر از آنها تحصیلات دانشگاهی دارند؛ در واقع روزانه حدود ۲۰ مهندس و نخبه از کارشناسی تا دکترا از کشور خارج می‌شوند.

توضیحات الهام چرخنده درباره مهاجرت به عراق
۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱

بازیگر زن سینما و تلویزیون گفت: بنده به مدت سه سال است که همراه همسرم در شهر کربلا زندگی می‌کنم و آن‌هم به واسطه شغل همسرم است.

ممنوعیت ورود به آمریکا از ۵ کشور از جمله ایران لغو شد
۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶

رسانه های آمریکایی گزارش دادند مجلس نمایندگان آمریکا اواخر روز گذشته (چهارشنبه) طرحی را به تصویب رساند که به موجب آن فرمان بحث برانگیز و جنجالی دونالد ترامپ رییس جمهوری مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع برخی کشورهای خاص از جمله ایران به آمریکا را ملغی و صدور چنین احکامی از سوی وی را محدود خواهد کرد.

میزان پناهندگی به اروپا ۸۷ درصد کاهش یافت
۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱

کاهش میزان مهاجرت به قاره اروپا در حالی صورت گرفته که اداره مهاجرت اتحادیه اروپا ماه گذشته افزایش میزان مهاجرت به دلیل تأثیرات ناشی از بحران کرونا را محتمل دانسته بود.

مشکلات مهاجرین افغانستانی در ایران سیاسی نیست
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴

حوادث تأسف باری که برای شهروندان افغانستان که قصد مهاجرت به ایران را داشتند رخ داده است از مشکلات زندگی نشأت گرفته است، این مسائل ریشه سیاسی ندارد و مردم مسلمان دو کشور باید برای جلوگیری از دسیسه‌های خارجی یا سوءاستفاده از این مسائل، وحدت و برادری خود را حفظ کنند.

مهاجرت به بهای جان
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶

زمانی که ما از قهرمان ها و هویت مشترکمان بگوییم دیگر جامعه ایرانی به خود حق نمی دهد که افغانستانی ها را تحقیر کند چون می داند اگر تحقیر کند در واقع دارد قهرمان ها و هویت خود را تحقیر می کند.

تلاش ترامپ برای جلوگیری از مهاجرت به آمریکا
۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱

رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار یک پیام توییتری اعلام کرد که در صدد است به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، فرمان اجرایی تعلیق موقت مهاجرت به ایالات متحده آمریکا را به امضا درآورد.

بی‌توجهی به حوزه تولید و اشتغال؛ افزایش مهاجرت از روستاها به شهر
۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شناخت ظرفیت‌های هر منطقه و سرمایه‌گذاری بر روی آن را مورد تأکید قرار داد و گفت: بی‌توجهی به حوزه تولید و اشتغال موجب مهاجرت روستائیان به شهرها شده است.

تهدید تازه ترامپ درباره سیاست‌های مهاجرتی
۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰

رئیس جمهور آمریکا روز جمعه تهدید کرده است که دولت کشورش تحریم‌های صدور ویزا را علیه کشورهایی اعمال خواهد کرد که حاضر به پذیرش کسانی که از آمریکا بازگردانده می‌شوند، نشوند.

پوتین دستور تسهیل تابعیت روسیه را صادر کرد
۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

رئیس جمهوری روسیه در راستای تسهیل اخذ تابعیت این کشور طی حکمی، دستور اجرای اصلاحات در عرصه سیاست مهاجرتی روسیه را صادر کرد.