داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تحریم
آمریکا برای رفع تحریم‌های ونزوئلا شرط گذاشت
۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴

دولت آمریکا بنا به طرحی تصویب شده، در ازای تشکیل دولت انتقالی و برگزاری انتخابات در ونزوئلا، تحریم‌ها علیه این کشور را به تدریج لغو می‌کند.

الجعفری: در پی کرونا، تحریم‌ها علیه دمشق برداشته شود
۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل بر ضرورت لغو اقدامات اقتصادی اجباری غرب علیه سوریه در پی شیوع ویروس کرونا تأکید کرد. در همین حال، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه نیز اعلام کرد که این کشور با وجود شرایط کنونی قادر به مقابله با ویروس کرونا نیست.

احتمالا آمریکا معافیت همکاری هسته‌ای با ایران را تمدید کند
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲

آمریکا احتمالاً معافیت‌های مرتبط با همکاری هسته‌ای شرکت‌های خارجی با ایران را برای یک دوره دیگر تمدید خواهد کرد.

مراعات تحریم‌ها نباید بیش ازاین به جنایت جنگی بیانجامد
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲

وزیرامورخارجه جمهوری اسلامی ایران تاکیدکرد که اگر همه گیری جهانی کرونا هم نتواند سودازدگی در سیاست و یکجانبه گرایی غیر مسئولانه را متوقف کند؛ جهان و ارزش‌های اخلاقی شکست دوباره خواهدخورد.

فرار «بایدن» از پاسخ به سوال درباره آینده تحریم‌های ایران
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹

نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از پاسخ دادن به سوال مجری یک شبکه آمریکایی درباره لغو تحریم‌های ایران در شرایط شیوع کرونا، طفره رفت.

سازمان ملل خواستار شناسایی آثار تحریم در مبارزه با کرونا شد
۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰

دبیرکل سازمان ملل متحد در پاسخ به نامه هشت کشور جهان علیه تحریم‌های یکجانبه که مانع استفاده از تمام ظرفیت‌ها در مبارزه با کرونا شده است، خواستار شناسایی ممانعت تحریم‌ها از هرگونه دستیابی به موفقیت در این زمینه شد.

تحریم‌ها علیه ایران تمام بشریت را مورد حمله قرار می‌دهد
۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه تحریم‌های ایران تمام بشریت را مورد حمله قرار می‌دهد ابراز امیدواری کرد که تلاش‌های دبیرکل سازمان ملل برای رفع تحریم‌های غیرقانونی آمریکا برای مقابله بهتر با کرونا به نتیجه برسد.

آمریکا: هیچ کاهشی در تحریم ایران وجود ندارد
۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵

همزمان با درخواست هشت کشور برای لغو تحریم ایران در سایه شیوع کرونا، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تأکید بر تداوم سیاست فشار حداکثری ، گفت هیچ تغییر یا کاهشی در تحریم آمریکا علیه تهران وجود ندارد.

تحریم های جدید امریکا علیه ایران
۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲

وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه از اعمال تحریم‌های جدید علیه افراد و نهادهای مرتبط با ایران از جمله «ستاد بازسازی عتبات عالیات» خبر داد.

نامه ۸ کشور به سازمان ملل برای رفع تحریم‌ ایران
۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳

هشت کشور با ارسال نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل، خواستار رفع تحریم‌های ایران برای مبارزه مؤثرتر با ویروس جدید کرونا شدند.