داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
«اکو»؛ ناکارآمدی دیپلماسی اقتصادی در شرایط تحریم
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶

در همه این سال‌ها یک چیز به خوبی روشن بوده که وجود نوسانات در مبادلات تجاری ایران با 9 عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو، در رفت و برگشت بوده و از یک مقطع زمانی، رشدی قابل توجه در حجم معاملات به چشم نمی‌خورد

مصرف گرایی چالش فرهنگی ماست نه عامل تحریم ها
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۵

با نبود تحریم ها هم فرهنگ مصرف گرایی باید اصلاح شود اما مقایسه تعداد وعده های غذایی بخشی از چینی ها با ایرانی ها مغلطه ای است که نشان می دهد جناب وزیر درک صحیحی از مصرف گرایی ندارند.

فیلم:‌ چرا تحریم پتروشیمی توسط آمریکا اثری ندارد؟
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵

سید رضا نوروززاده، معاون سابق وزیر نفت در امور پتروشیمی در گفتگو با «نود اقتصادی» توضیح می‌دهد چرا تحریم پتروشیمی ایران توسط آمریکا اثری ندارد؟

عرضه دو میلیون بشکه نفت خام در بورس انرژی
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰

دو میلیون بشکه نفت خام ایران، سه‌شنبه در تاریخ ۲۱ خردادماه ۹۸ با قیمت پایه ۶۷ دلار و ۳۲ سنت در بورس انرژی عرضه خواهد شد. این سومین عرضه نفت خام سبک در رینگ بین الملل بورس انرژی در امسال است.

رویترز تحریم‌های پتروشیمی ایران بی‌اثر است
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰

همزمان با اقدام جدید آمریکا علیه ایران و تحریم پتروشیمی ایران، رویترز در تحلیلی این تحریم را نمادین و بی‌اثر دانست.

کاسبان تسلیم؛ همنوا با آمریکا
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹

آمریکا برای دقیق‌تر شدن تحریم‌ها نیاز بسیار زیادی به اجرای استانداردهای FATF در ایران دارد و اتاق جنگ اقتصادی این کشور در وزارت خزانه داری از FATF به عنوان یک بازوی قدرتمند در این راستا استفاده می‌کند

رویال‌میل فعالیت‌های پستی به ایران را از سر می‌گیرد
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در توئیتی نوشت: «رویال میل با صدور اطلاعیه ای رسما اعلام کرد که با رفع مشکلات اجرایی، فعالیت های پستی به ایران از سر گرفته می شود.»

افشاگری نماینده نجف آباد علیه وزیر نفت
۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷

آقای زنگنه با این توجیه که ساخت پالایشگاه در داخل کشور توجیه اقتصادی ندارد، می‌گوید عدم موافقت خود با ساخت پالایشگاه در داخل را اعلام می‌کند که این کاملا در مقابل حرف مقام معظم رهبری است که بارها فرمودند ما باید نفت را در داخل فرآوری کنیم و نفت خام نفروشیم. 

«پتروپالایشگاه» شاه کلید رونق تولید ملی و پایان خام فروشی نفت
۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴

صنعت پتروپالایش نفت تحول عظیمی نسبت به خام فروشی آن در رونق تولید ملی ایجاد می کند، صنعتی به روز، با خوراک داخلی (بدون نیاز به واردات) و صادرات گسترده و پردرآمد که اشتغال زایی بالایی نیز به همراه خواهد داشت.

روایت سعید جلیلی درباه نحوه امتیازگیری از آمریکا
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸

آمریکایی ها در راهبرد فشار حداکثری، زمانی‌که به نقطه حداکثری این فشار ها برسند به دنبال امتیازگیری هستند و برای نقد کردن این فشار ها در این نقطه سخن از مذاکره و گفتگو می‌زنند. آمریکا هرچه را میتواند علیه ملت ما انجام دهد با راهبرد فشار حداکثری به کار می‌گیرد و آنچه را که از سر عجز نمی‌تواند انجام دهد وسیله ای برای جلوگیری از پاسخ مشروع ایران به رفتارهای خصمانه خود قرار میدهد اما این رفتار ها از جانب ملت ایران بدون پاسخ نخواهد ماند.