داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار علیرضا-فقیهی-راد
راستی آزمایی پایان تحریم های تسلیحاتی!
۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱

اگر طی روزهای آینده دولت روحانی موفق نشود یک قرارداد صادرات یا واردات تسلیحات با کشور دیگری امضا کند، آنگاه ثابت خواهد شد این بهانه دولت هم فریبی بیش نبوده و تحریم های تسلیحاتی عملا منقضی نشده اند.

گروه بین المللی بحران؛ پشت پرده تصمیم سازی در وزارت خارجه ایران
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۴

چگونه تمامی محورهای دستگاه سیاست خارجی دولت از محتوای برجام، مذاکرات منطقه ای بر سر موضوع یمن، مذاکره با آمریکا برای تبادل زندانیان، پیگیری تصویب لوایح درخواستی FATF، اتخاذ راهبرد صبر و انتظار و در آخر هم عدم واکنش نسبت به فعال سازی مکانیسم ماشه و اجازه دسترسی و بازرسی به آژانس به مکان های مورد نظر همگی دقیقا منطبق بر توصیه های گروه بین المللی بحران است؟

اهداف آمریکا از تحریم های جدید
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵

اولین هدف آمریکا از اعمال تحریم های نمادین و تکراری تشدید عملیات روانی و القای شرایط بحرانی و قحطی در کشور است.

سورپرایز اکتبر ترامپ یا فرار از آمریکا؟
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱

در حالی که تمامی نظرسنجی ها و حتی ارزیابی کمپین انتخاباتی ترامپ، از پیشتازی جوبایدن حکایت می کند باید منتظر ماند و دید ترامپ در این روزهای آخر خواهد توانست برگه برنده ای رو کند و تحولات انتخابات 2020 را با یک چرخش و اتفاق غیرمنتظره روبرو کند یا به گفته خودش به زودی خاک آمریکا را ترک خواهد کرد؟

۴ نکته پیرامون اولین مناظره انتخاباتی آمریکا
۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸

اولین مناظره انتخابات 2020 آمریکا بیشتر جنبه سرگرمی و سیرک داشت. آنچه در مناظره غلبه داشت، طعنه، بددهنی، ناسزا بود و هیچکدام از طرفین به مباحث اساسی درون آمریکا و برنامه های خود برای حل آنها اشاره نکردند. جوبایدن به ترامپ می گفت خفه شو و ترامپ هم به رقیب انتخاباتی اش می گفت احمق!

نماینده «پلاس» در مجلس یازدهم!
۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۳

این ماجرا خود مصداق روشنی از توزیع و دریافت رانت میان نمایندگان مدعی انقلابی گری است. ابتدا باید هیات رئیسه مجلس بصورت شفاف و فورا اعلام کند بر چه اساسی این اقدام صورت گرفته و کدام نمایندگان از این رانت استفاده کرده اند.

۴ نکته درباره بیانیه تروئیکای اروپا درباره مکانیسم ماشه
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵

اظهارات رسانه ای و نمایشی اروپا در بیان غیرقانونی بودن اقدام آمریکا در عمل هیچگونه کارکردی ندارد. امروز اروپا خود پیشتاز اعمال تحریم ها علیه ایران است و از طرق مختلف به دنبال فشار بر ایران و تمدید تحریم تسلیحاتی است.

شکست فشار حداکثری در برابر قدرت موشکی
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲

نیروهای مسلح با راهبرد مقاومت فعال و تکیه به توان داخلی امروز توانسته اند پشتوانه قدرت ایران را مستحکم تر کنند و نگذارند آمریکا به حداقلی ترین دستاورد و مطلوبیت خود جهت مهار قدرت موشکی ایران دست پیدا کند. نه اینکه با وادادگی و صبر و انتظار بر سر مولفه های اقتدارآفرین ایران معامله کنند و در پایان هم با دست خالی و وقاحت طرف مقابل روبرو شوند.

آزمون تاریخی مجلس یازدهم!
۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲

مجلس شورای اسلامی باید به وظیفه تاریخی خود عمل کند و در این آزمون مهم بصورت جدی ورود کند و طرح سه فوریتی با محتوای لغو تمامی تعهدات ایران در حوزه نظارت ها، بازرسی ها، اخراج بازرسان آژانس، برچیدن دوربین ها، لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و خاتمه دادن به تمامی تعهدات برجامی را اعلام کند

تنها راه مقابله با فعال سازی مکانیسم ماشه
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸

باتوجه به احتمال بازگشت تحریم های شورای امنیت، در بستر ادراک آمریکا مبنی بر عدم واکنش جدی از سوی ایران و همچنین اکتفاکردن طرف های برجام به مواضع رسانه ای، تنها راه برای تغییر محاسبات آمریکایی ها، اعلام و اعمال تهدید معتبر توقف نظارت ها و بازرسی و همچنین خروج از برجام در صورت فعال سازی مکانیسم ماشه است.