داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-علوم
برنامه‌ وزارت علوم برای سال تحصیلی جدید اعلام شد
۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳

منصور غلامی وزیر علوم درباره بازگشایی دانشگاه‌ها در ترم جدید از ۱۵ شهریور ماه توضیحاتی داد.

شیوع کرونا دانشجویان مجازی دنیا را افزایش خواهد داد
۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲

صدیقی گفت: امروزه آمار دانشجویان خارجی به نسبت گذشته حدود ۴ برابر شده است و ۶ میلیون دانشجوی خارجی در کشور‌های مختلف مشغول به تحصیل هستند. پیش بینی نسبی ما این است که در سال ۲۰۲۵ تعداد دانشجویان بین المللی به ۸ میلیون نفر در کل دنیا برسد. البته بیماری کرونا ممکن است این آمار را تحت تاثیر قرار دهد.

انواع روشهای پیشنهادی اجرای امتحانات پایان نیمسال جاری
۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴

روشهای پیشنهادی اجرای امتحانات پایان نیمسال جاری توسط معاونت آموزشی وزارت علوم اعلام شد، در روش های پیشنهادی آزمون حضوری برای همه دانشگاه ها غیرضروری عنوان شده است.

احتمال لغو امتحانات حضوری در کلیه دانشگاه‌ها
۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰

آهنچیان گفت: این امکان وجود دارد که با توجه به افزایش آمار ابتلا به کرونا، وزارت علوم در روز‌های آتی اعلام کند که امتحانات حضوری در کلیه دانشگاه‌ها لغو شود.

واکنش وزارت علوم به کشف ۳۰۰۰ مدرک جعلی
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بیان توضیحاتی درباره کشف ۳ هزار مدرک جعلی در میدان انقلاب پرداخت.

دانشجویانی که از شرایط کرونایی راضی هستند!
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: براساس پژوهش های انجام شده ۱۰ درصد دانشجویان از شرایط کرونا اعلام رضایت داشته و مابقی نگران خانواده خود بودند.

نامه نمکی به ۲ وزیر/ اعلام فهرست کالاهای آسیب‌رسان به سلامت در نظام آموزشی
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱

وزیر بهداشت در نامه‌ای به وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش، فهرست کالاها و اقدامات آسیب‌رسان به سلامت که مورد بازنگری قرار گرفته است را برای اطلاع و اجرا ارسال کرد.

امتحانات میان ترم دانشگاه‌ها حضوری است؟
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵

معاون آموزشی وزیر علوم اعلام کرد: برگزاری امتحانات میان ترم دانشجویان به صورت حضوری امکان ندارد و باید این امتحانات به صورت غیرحضوری برگزار شود.

شروط برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم در دانشگاه‌ها
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: ترجیح دانشگاه ها بر برگزاری امتحانات پایان ترم به صورت حضوری است اما این امر، مشروط به وضع دانشگاه و اجازه ستاد ملی مقابله با کرونا در پایان ترم است.

کدخدایی: نظر وزارت علوم برای ما حجت است
۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶

سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان تا زمان تأیید اعتبار نامه‌ها وقت دارد تا در صورت محرز شدن جعل مدارک، ابطال انتخابات را انجام دهد.