داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-علوم
حذف ترم تحصیلی دانشگاه‌ ها شایعه است
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶

مسئول کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم با بیان اینکه حذف ترم شایعه است تاکید کرد: پیشنهاد می شود وزارت علوم برخی محدودیت ها را برای حذف واحد بردارد.

رسالت وزارت علوم در سال ۹۹ شتاب بخشیدن به پژوهش‌های دانش‌بنیان است
۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۱

منصور غلامی، وزیر علوم در یادداشتی تاکید کرد: شتاب بخشیدن به پژوهش‌های دانش‌بنیان؛ رسالت وزارت علوم در سال جهش تولید است.

افزودن دوره ۳ هفته ای به آموزش دانشگاهها
۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به اضافه شدن ۳ هفته دوره آموزشی دانشگاه ها گفت: هر مقدار بازگشایی دانشگاه ها بعد از ۱۶ فروردین با تاخیر باشد، به ۳ هفته دوره آموزش اضافه خواهد شد.

کیت تشخیص کرونا تولید بومی شد
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳

محققان یک شرکت‌ دانش‌بنیان مستقر در لرستان موفق به ساخت کیت تشخیص کرونا شدند. این شرکت توانایی ساخت ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیت تشخیص کرونا در روز را دارد.

آغاز فراخوان جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه ها از فردا
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

فراخوان جذب هیئت علمی دانشگاه ها از پنجشنبه ۲۴ بهمن ماه آغاز می شود، متقاضیان تا ششم اسفند فرصت دارند در این فراخوان ثبت نام کنند.

پایان‌نا‌مه‌ها کاربردی شوند
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴

نایب رئیس کمیسیون آ‌موزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه برای کاربردی کردن پایان‌نامه‌ها نیاز به قانون نداریم، گفت: دولت، مسؤولین مربوطه و نهادهای علمی با صدور دستورالعملی می‌توانند این مراکز را ساماندهی کنند.

تخلفات علمی ۲ هزار دانشجو برای وزارت علوم محرز شد
۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

مدیرکل حقوقی وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری گفت: تخلف علمی ۲ هزار دانشجو در زمینه مقاله و پایان‌نامه نویسی با استعلام از سازمان سنجش آموزش کشور و موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی برای وزارت علوم محرز شده است.

فیلتر شدن ۱۵ سایت فروش پایان نامه و مقاله
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

مدیرکل حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: حداقل در دو مرحله حدود ۱۰ الی ۱۵ سایت فروش پایان نامه و مقاله فیلتر شده و تقاضای فیلتر ۱۰ الی ۱۵ سایت دیگر را نیز ارائه کرده‌ایم.

دستور فیلترینگ سایت‌های فروش پایان‌نامه صادر شد
۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸

مدیرکل حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بازپرسی قوه قضائیه دستور فیلترینگ سایت‌های خرید و فروش پایان‌نامه و مقاله را صادر کرده است.

دانشگاه‌های دولتی در سال ۹۹ کاهش می‌یابد
۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳

معاون آموزشی وزارت علوم از کاهش تعداد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در سال ۹۹ با اجرای طرح ساماندهی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی خبر داد.