داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار گردشگری
مجوز دولت به کرونا برای گردش در کشور!
۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶

تعطیلات دیگری پیش رو است و با وجود شیوع کرونا مسافران زیادی از عصر امروز به سمت شهر‌های مختلف حرکت می‌کنند، این در حالی است که هنوز هیچ خبری از ممنوعیت سفر در تعطیلاتِ اخر هفته نیست.

آخرین وضعیت تورهای مسافرتی داخلی- 8 مهر
۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۶

همان‌طور که می‌دانید با گسترش بیماری کرونا و خانه‌نشین شدن مردم سراسر جهان، صنعت گردشگری از رونق افتاد و بسته شدن مرزهای خارجی، لغو پروازها، تعطیلی اماکن توریستی و اقامتی، محدودیت‌های سفرهای داخلی و... نیز سبب شد تا به صنعت گردشگری آسیب فراوانی وارد شود. در حال حاضر نیز پس از گذشت تقریبا حدود 9 ماه از شیوع این بیماری، سفر به بسیاری از کشورهای خارجی به دلیل بسته بودن مرزها امکان‌پذیر نمی‌باشد.

دفن دو شهر زیرزمینی زیر هزاران تن آسفالت و بتن
۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳

عضو شورای شهر تهران گفت: ‌اتوبان امام علی بر روی ۲ شهر تاریخی زیرزمینی ساخته شده و میراث تاریخی ری در حال حاضر زیر هزاران تن آسفالت و بتن مدفون شده‌ است.

حرکت خوبی را در زمینه گردشگری شاهد هستیم
۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰

رئیس جمهور گفت: در طول این هفت سال اقدامات خوبی در زمینه بازگرداندن اشیاء تاریخی انجام شده است.

جهانگیری «سند راهبردی توسعه گردشگری» را ابلاغ کرد
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵

معاون اول رئیس‌جمهور سند راهبردی توسعه گردشگری را برای اجرا ابلاغ کرد.

حلقه‌ مفقوده‌ای به‌نام فریضه امربه‌معروف
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹

علیرغم تاکیدات مسئولان مبنی بر رعایت شعائر دینی از سوی مسافران، متاسفانه این استان در روزهای ابتدایی ماه محرم و اکنون به حیاط‌خلوت ناهنجاری‌های اجتماعی مسافران تبدیل شده است.

نکات مهم که قبل از رفتن به بام تهران باید بدانید
۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹

جذاب ترین بخش بام تهران که خیلی ها با آن خاطره دارند و برای آن به اینجا می آیند، چشم انداز فوق العاده ای ست که از بام می توان به تمام پایتخت داشت. منظره بی نظیر شهر که در دامنه کوه تا دشت های اطراف کشیده شده و در روزهایی که هوای تهران تمیز است، با جزئیات فراوان مقابل چشمان شما گسترده می شود. اینجا می توانید تا ساعت ها از تماشای تهران لذت ببرید و در سکوت و آرامش جذابی که اینجا موج می زند غرق شوید.

تصاویر: پیگیری مراسم‌های محرم توسط گردشگران خارجی
۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

گردشگری مذهبی که چند سالی در حسینیه ایران رونق بسیار خوبی یافته بود، امسال به ظاهر تحت تاثیر کروناست اما واقعیت این است که امسال فضای مجازی میزبان گردشگران خارجی یزد است.

خسارت ۱۲ هزار میلیارد تومانی کرونا به گردشگری
۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: شیوع بیماری کرونا ۱۲ هزار میلیارد تومان به بخش گردشگری کشور تا مرداد ماه خسارت زد.

کیش کجاست؟ چطور با تور لحظه آخری کیش سفر کنیم؟
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵

جزیرهٔ کیش یکی از جزیره‌های خلیج فارس از شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان و از جاهای دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران به شمار می رود. در گذشته، آن را به نام «قیس» می‌شناختند. شکل این جزیره بیضی‌ شکل است و در ۱۲ کیلومتری کرانهٔ شیبکوه جای گرفته ‌است. جزیرهٔ کیش از شمال به سرزمین ایران، از شرق به تنگه هرمز، از جنوب به کشور امارات دبی و از غرب به کشورهای بحرین و عربستان منتهی می‌شود.