داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار عدالت-اجتماعی
از تخلفات پسر یکی از مراجع تقلید تا کله‌پا شدن چندین امام جمعه
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

روایت میلاد گودرزی سردبیر آوانت از از تخلفات پسر یکی از مراجع تقلید تا کله‌پا شدن چندین امام جمعه و باستی هیلزهای شهرهای مختلف

نوبت مصادره فرا رسید
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

دادگاه شرکت پدیده فرصت مناسبی بود تا مشخص شود فردی که به جرم معاونت در اخلال عمده و کلان در نظام اقتصادی کشور محاکمه شد، اسپانسر کدام مجموعه‌های رسانه‌ای بوده و میلیاردها تومان سهام هبه‌شده به وی، در راستای تبلیغ و اهداف کدام جریانات اقتصادی و سیاسی هزینه شده است. 

شعار حکومت علوی، عدالت اقتصادی بود
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به اینکه مبارزه با فساد باید قابل دفاع و مستند باشد، گفت: رسانه‌ها باید طوری عمل کنند که قبح بی‌عدالتی کاملا روشن باشد.

جزئیات ایرادات شورای نگهبان به طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵

سخنگوی شورای نگهبان آخرین نظرات این شورا درباره مصوبات مجلس و دولت را اعلام کرد.

تدبیر، مهربانی و اقتدار نیروهای حفاظت و اطلاعات
۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

رئیس قوه قضاییه تدبیر، مهربانی و اقتدار را سه مولفه مهم کار نیروهای حفاظت و اطلاعات دانست و از داوری و تصمیم‌گیری درباره افراد بر مبنای گزارش‌های ارزیابی نشده پرهیز داد.

«عدالت»،‌ قربانی اول «تورم»
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

شاخص تورم با همه قیود و تبصره‌های فوق، نماگر مهمی در شناسایی روند وضعیت عدالت اجتماعی در جامعه امروز ایران است و این امر علاوه‌بر خصوصیات ذاتی این شاخص، معلول پیامدهای توزیعی آن است. تورم به‌نفع ثروتمندان و به ضرر فقراست و تمام دستاوردهای دولت در جهت کاهش شکاف میان فقیر و غنی را در کمتر از لحظه‌ای بر باد می‌دهد.

دچار خلاء معرفت در شناخت عدالت اجتماعی هستیم
۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲

ما در این زمینه هم با خلاء معرفتی بسیار جدی رو به رو هستیم و بخش اعظم اوقات به اسم عدالت اجتماعی شناخته‌شده‌ترین ابزارهای سیاستی تشدید کننده نابرابری‌ها در دستور کار قرار گرفته است.