داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار پالایشگاه
زنگنه: مخالف عرضه پالایشگاه‌ها در بورس نیستیم
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱

وزیر نفت گفت: با ارائه پالایشگاه‌ها در بورس مخالف نیستیم و به هر طریقی بخواهند عرضه کنند ما همکاری می‌کنیم.

کاهش ۷۶ درصدی خرید نفت چین از ایران
۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰

پکن در ماه می 256 هزار و 813 تن نفت از ایران خریده است که نسبت به مدت مشابه پارسال 76 درصد کمتر است.

هفت راهبرد رهبرانقلاب که سلاح تحریم نفت را بی‌اثر می‌کرد
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴

اگر دولت و مجلس به ابلاغیه سال ۹۲ رهبر انقلاب توجه کافی داشتند، امروز درآمدهای کشور در بخش انرژی در مقابل تحریم‌ها و سیاست‌گذاری‌های مغرضانه کشورهای غربی مصون بود.

از پتروخام به پتروپالایشگاه
۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸

نگاهی به صنعت ۵۶ ساله پتروشیمی نشان می‌دهد با وجود پیشرفت بویژه در ارتقای کمی تولیدات، هنوز توفیق چندانی در تولید محصولات نهایی پتروشیمی و جلوگیری از خام‌فروشی نداشته است. اخیرا و با تصویب قانونی در مجلس به منظور حمایت از ساخت پتروپالایشگاه‌ها، امید برای پایان خام‌فروشی قوت گرفت اما آیین‌نامه اجرایی وزارت نفت برای این قانون، دستیابی به این هدف را به چالش می‌کشد.

دومین پالایشگاه مهم فرانسه در مدار خاموشی
۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

دومین پالایشگاه فرانسه هم به دنبال اعتصاب مخالفان دولت مکرون، از بامداد امروز (شب جشن نوئل) کلید خاموشی خورد.

پالایشگاه سازی به سبک زنگنه، ۲۰ هزار میلیارد تومان برای هیچ!
۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵

پروژه احداث واحدهای پالایشی سیراف که چند سال از توقف آن می‌گذرد، به نظر می‌رسد با خبر وزیر نفت در مورد تامین ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه از منابع بانک مرکزی دوباره در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است. پروژه‌ای که بسیاری بر غیرکارشناسی بودن احداث آن تاکید دارند.

نشست دولت سایه با نمایندگان مجلس جهت هم‌اندیشی در بهبود وضعیت اقتصادی
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹

در ادامه سلسله نشست‌های کارشناسی دولت سایه، جلسه‌ای با حضور نزدیک به ۲۰ تن از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در دفتر دکتر جلیلی برگزار شد. این نشست با هدف ارائه راهکارهای پیشنهادی جهت تقویت وضع معیشتی خانوارهای ایرانی شکل گرفته و کارشناسان کارگروه‌های اقتصادی دولت سایه به ارائه دو طرح ابتکاری دراین‌باره پرداختند.

کپسول گاز مایع به دست مصرف‌کننده خانگی نمی‌رسد
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴

وزیر نفت درباره مشکل ایجادشده در تخصیص سهمیه گاز مایع در استان سیستان و بلوچستان گفت: مشکل این است که کپسول‌های گاز مایع به دست مصرف‌کننده خانگی نمی‌رسد. پیش‌بینی ما این است که بخشی از آن به‌صورت غیرمجاز و خطرناک در خودروها مصرف می‌شود و بخشی هم ممکن است قاچاق شود.

پالایشگاه نفت توتال فرانسه در آتش سوخت
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

پالایشگاه غول نفتی «توتال» فرانسه در ساعات اولیه امروز دچار حریق شد.

آیا وزارت نفت مخالف ساخت پالایشگاه است؟
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶

وزارت نفت با اعتقاد به ضرورت مقاوم سازی اقتصاد کشور، زمینه توسعه صنعت پالایشی کشور را فراهم کرده و از سال ۱۳۹۲ تاکنون با ساخت ستاره خلیج فارس بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان و طرح‌های ارتقای ظرفیت سایر پالایشگاه‌های کشور، ظرفیت پالایش نفت و میعانات گازی کشور را از ۱.۸ به ۲.۳ میلیون بشکه در روز رسانده است.