داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار غلامحسین-شافعی
درخواست مالیاتی رئیس اتاق ایران از جهانگیری
۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳

رئیس اتاق بازرگانی ایران در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور خواستار رفع مشکل فعالان اقتصاد در بخش مالیات به منظور تحقق جهش تولید شد.

طرح بانکداری اسلامی فعلا از دستورکار مجلس خارج شود
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹

رئیس اتاق ایران در نشست اخیر شورای روسای اتاق‌های سراسر کشور از تهیه و ارسال نامه‌ای به رئیس قوه مقننه مبنی بر لزوم خروج طرح بانکداری اسلامی از دستورکار مجلس خبر داد و گفت: قانون بانکداری اسلامی از اهمیت و جایگاه بالایی در اقتصاد برخوردار بوده و نباید در شرایط انتخابات، با عجله و بدون بررسی‌های لازم آن را تصویب کنیم.

جزئیات نامه نگاری شافعی با رئیس سازمان بورس
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱

رئیس اتاق ایران در نامه‌ای به رئیس سازمان بورس نوشت: نیت قانون‌گذار از مأموریت مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران، رتبه‌بندی شرکتی بوده که با درجه‌بندی اعتباری شرکت‌های موردنظر بورس تفاوت دارد.

مانعی بنام حمل و نقل بر سر راه صادرات
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵

شافعی گفت: از سال ۸۴ میزان سهم صادرات در تسهیلات بانکی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

شرکتهای ایرانی ۳۰ هزار واحد مسکونی در سوریه خواهند ساخت
۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸

رئیس اتاق بازرگانی ایران از جزئیات توافق جدید ایران و سوریه خبر داد و گفت: شرکتهای ایرانی ۳۰ هزار واحد مسکونی در سوریه می‌سازند.

قوانین ناسازگار با تحریم موقتا تعلیق شود
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸

رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: با قوانین و مقررات عادی نمی‌توان شرایط تحریمی که همچون شرایط جنگی است را اداره کرد و برخی از قوانین و مقرراتی که با شرایط کنونی وفق ندارند، باید موقتا تعلیق شوند.

صنعت گردشگری به اندازه نفت و خودرو پتانسیل درآمدزایی دارد
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به ارزش افزوده حاصله در صنعت گردشگری و درآمدهای این صنعت و نقش آن در اشتغال، این صنعت را قابل مقایسه با صنایع بزرگی از جمله صنعت نفت و خودروسازی دانست

تنها ۲۰ درصد قانون بهبود فضای کسب و کار اجرا شده
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹

شافعی گفت: قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار مصوب سال ۱۳۹۰، یکی از مترقی‌ترین قوانین اقتصادی کشور است که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد، کمتر از ۲۰ درصد آن محقق شده است. این سوال بزرگی است که چرا یک قانون مصوب مجلس، تا این میزان مورد بی اعتنایی قرار می‌گیرد، آن هم در حالی که تحقق آن می‌تواند گره‌های زیادی از اقتصاد کشور را باز کند.

بخش خصوصی آماده تدوین راهبرد توسعه صنعتی است
۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: چنانچه دولت و مجلس به بخش خصوصی ماموریت دهند که راهبرد توسعه صنعتی را تدوین کند، با هزینه خود این کار را انجام خواهیم داد، اما به شرط اینکه قول دهند که پس از تدوین در کتابخانه‌ها خاک نخورد.