داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار دولت-روحانی
آقای سازش؛ کدام صلح کدام جنگ؟
۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۵

آنچه شایسته این دولت است نه صلح قهرمانانه حسنی است و نه جنگ قهرمانانه حسینی، بلکه سازش و وادادگی است.

آیا دولت روحانی به رهاشدگی اقتصاد پایان می‌دهد؟
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵

در ماه های اخیر به طرز شگفت‌انگیزی وضعیت اقتصادی مردم بدتر شده و بازارهای خودرو، ارز، مسکن و طلا به‌هم‌ریخته است اما نشانه هایی از دولت اعتدال که تا حدود ده ماه دیگر می‌باید سکان اداره کشور را در اختیار داشته باشد برای مدیریت امور دسده نمی شود و نوعی رهاشدگی بخصوص در حوزه اقتصادی کشور به چشم می‌آید. همین مسئله موجب شده که امید چندانی بین مردم وجود نداشته باشد و ترس و نگرانی نسبت به آینده در جامعه ایجادشده است.

برجام نشان داد آقایان بدیهیات حقوق بین‌الملل را هم نمی‌دانند
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷

محمد صادق کوشکی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با اشاره به اقدامات دولت روحانی که به اقتصاد کشور ضربه می زند گفت: دولت روحانی تنها به دنبال تامین منافع دلالان بخش های مختلف است چرا که این دولت با حمایت همین دلالان بر سر کار آمده است.

سقوط ۵۰ درصدی ساخت‌وساز در دولت روحانی
۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹

تعداد واحدهای مسکونی ذکر شده در پروانه‌های ساختمانی صادر شده برای احداث ساختمان مسکونی و مسکونی مختلط (مسکونی-تجاری و ...) کشور در سال ۱۳۹۲ حدود ۷۶۸ هزار و ۱۴۱ واحد بوده که این تعداد با کاهش ۵۰ درصدی در سال ۱۳۹۸ به ۳۸۱ هزار و ۷۳۲ واحد رسیده است.

دلار ۳۰ هزارتومانی حاصل بی کفایتی یا FATF
۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷

ایران از سال 88 تا 95 در لیست سیاه FATF قرار داشت و تمامی تبادلات بانکی خود را انجام می داد و درگیر خودتحریمی نبود. همچنین اینکه نرخ ارز در سال 92 ، 3 هزارو پونصد تومان بود و امروز علی رغم اینکه ایران 39 بند از 41 بند توصیه های FATF را عملی کرده است و تا همین اسفند 98 در لیست سیاه قرار نداشت نرخ ارز به 30 هزارتومان رسیده است!

جولان وارداتچی ها در سال جهش تولید
۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۹

طی سال های گذشته که بنا بود حمایت از تولید داخل محور اساس حرکت اقتصادی کشور باشد، کاملا برعکس شاهد جولان وارداتچی ها در کشور بوده ایم.

دود بی تدبیری سران قوا در چشم مردم
۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲

متاسفانه سران قوا و مقامات از حداقل تدبیر و هماهنگی برخوردار نیستند، و در شرایطی که جامعه تحمل تنش های بیشتر را ندارد و خود درگیر مسائل و مشکلات معیشتی و بحران کروناست، مسائل عادی و تصمیمات را به تنش کشانده و به سطح جامعه و حتی لزوم ورود رهبرانقلاب می کشانند.

آینده فروشی به سبک حسن روحانی!
۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶

با اجرای این طرح دولت بعدی یا با یک ابرتورم ناخواسته روبرو می شود و کشور درگیر بحران های چون آبان 98 می شود یا باید تن به سازش و کرنش در برابر غرب و آمریکا بدهد تا مشکل تحریم نفتی حل شود.

بحران مدیریت!
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴

با اصرار حسن روحانی تصمیم بر برگزاری کنکور در همان تاریخ قبلی گرفته می شود تا هم دهن کجی آشکاری به تصمیمات کارشناسی باشد و هم بی ارزش پنداشتن سلامت جوانان و نظرات وزرای خود دولت دوازدهم!

دست خالی دولت در مسکن
۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹

کم‌کاری عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی، موجب اعتراف روحانی به عقب ماندگی دولت گذشته‌اش در زمینه مسکن شد. این در حالی است که عملکرد وزیر جدید او، یعنی محمد اسلامی هم در زمینه مسکن عملکرد قبل قبولی نیست.