داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
یارانه بخش کشاورزی در دولت روحانی ۱۵ درصد کاهش یافت
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

گرچه در سال‌های اخیر آماری از یارانه‌های پرداختی دولت به بخش کشاورزی منتشر نشده اما بررسی آمارهای بانک مرکزی تا سال ۹۵ نشان می‌دهد یارانه پرداختی دولت به این بخش از ۴۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۶۹ به ۱۶/۴ هزار میلیارد تومان تا سال ۱۳۹۲ رسیده بود که این میزان با کاهش ۱۵ درصدی در سال ۱۳۹۵ به کمتر از ۱۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.

رئیس جمهور برای جلسه با خانه احزاب فرصت ندارند
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹

واعظی: رئیس‌جمهور هم مانند همه ما صبح ساعت ۷:۳۰ الی ۸ که می‌آید تا ساعت ۱۰ الی ۱۱ شب به یک مقدار از کارهای کشور می‌رسد و توقعات از ایشان هم الی‌ماشاءالله است.

خرید گوشت قرمز از دامداران داخلی در دولت روحانی ۴۲ درصد کاهش یافت
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

بررسی داده‌های آماری مرکز آمار ایران نشان می‌دهد در بهار سال ۹۴ وزن لاشه قابل مصرف انواع دام ذبح شده داخلی حدود ۱۱۷/۴ هزار تن بوده که این میزان تا بهار ۹۷ به ۹۶/۷ هزار تن و در بهار سال جاری به ۶۸/۳ هزار تن رسیده است. به عبارتی دیگر طی بهار ۹۴ تا بهار ۹۸ خرید گوشت قرمز از دامداران داخلی ۴۲ درصد کاهش یافته است.

مستند ۴۲۰۰، دست پایین منتقدان اقتصادی دولت
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

تا مخاطب نداند که اتاق بازرگانی، واردکنندگان انحصاری، پتروشیمی‌دارها و شبکه‌ی قدرتمند دلالی که بازیگران محوری اقتصاد امروز هستند، چگونه در این بحران‌ها نقش‌آفرینی می‌کنند و چه منافعی در این تلاطم‌های اقتصادی دارند، نمی‌تواند به قابل حل بودن این بحران‌ها باور پیدا کند. تقلیل دادن بحران به یک تصمیم دولت جفا در حق مخاطب ایرانی است.

گشایش بازار ۱۸۰ میلیون نفری به روی ایران
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶

رئیس جمهور در نخستین حضور رسمی کشورمان در جمع سران اوراسیا، اعضای این اتحادیه را به استفاده از فرصت ترانزیت از مسیر ایران دعوت کرد.

نیویورک و مدیریت بحران!
۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹

در واقع هدف ترامپ هم از این مذاکرات و دیدارها در واقع مدیریت تنش و بحران با ایران است نه تلاشی برای حل آن.

دولت روحانی در بحث تورم رکورد دولت هاشمی را شکست
۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸

پانزدهمین قسمت برنامه تلویزیونی میدان انقلاب با حضور اکبر ترکان مشاور سابق رئیس جمهور و یاسر جبرائیلی به روی آنتن رفت.

سیاست‌زدگی در پست‌های فرهنگی دولت
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱

کتابخانه ملی ایران یکی از مهم‌ترین نهادهای فرهنگی در ایران است که به‌دلیل اهمیتش، انتخاب رییس آن از حساسیت زیادی برخوردار است. این اهمیت و جایگاه آن را در حد معاون رییس‌جمهوری قرار داده است.

آیا اختیارات دولت روحانی کم است؟
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷

فعّال سیاسی اصول‌گرا، اجازه مذاکره بدون محدودیت با قدرت‌های خارجی را یکی از اختیارات ویژه و اختصاصی دولت روحانی دانست.

مهمترین منتقد دولت‌ها درباره خصوصی‌سازی‌ها هستم
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به سخنان یکی دیگر از جوانان نخبه که معتقد بود اجرای نامناسب اجرای اصل ۴۴ و خصوصی سازی ناشی از ابلاغیه سیاستهای کلی است، گفتند: در قضیه اصل ۴۴، تفسیریه علت نتیجه نامناسب آن نیست بلکه علت اصلی، عملکردها است و من همواره مهمترین منتقد آن عملکردها بوده‌ام و در بسیاری از موارد هم در مقابل اشکالها ایستاده و آنها را باز گردانده‌ام.