داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار صنعت-برق
برق مجانی به تهرانی‌ها هم می‌رسد
۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت: در تهران بیش از ۸۰ درصد مشترکان خانگی الگوی مصرف را رعایت می کنند اما مساله طرح برق امید نیاز به ارزیابی و طبقه بندی مشترکان از حیث مصرف دارد تا مشخص شود چند درصد تهرانی ها شامل این طرح می شوند اما نهایتا طرح برق امید تا آبان ماه اجرایی خواهد شد.

آغاز خاموشی‌های اضطراری در کشور
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴

سخنگوی صنعت برق از اعمال خاموشی‌های اضطراری ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه ها در کشور خبر داد و تاکید کرد: این اقدام در جهت پایدار نگه داشتن شبکه برق بسیار ضروری است.

بخش خصوص استقبال چندانی از خرید نیروگاه‌های برق نمی‌کند
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

دبیر سندیکای صنعت برق با بیان اینکه عدم توجیه اقتصادی باعث شده تا بخش خصوص استقبال چندانی از خرید نیروگاه‌های برق نکند گفت: علی‌رغم افزایش نرخ خرید تضمینی برق نیروگاه‌های تجدیدپذیر بخش خصوصی به این اقدام استقبال نشان نمی‌دهد.

صنعت برق در شرایط مطلوب اقتصادی به سر نمی‌برد
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳

رجبی مشهدی گفت: بدهی‌های وزارت نیرو به بخش خصوصی و بانک‌ها حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

انتقال فعالیت‌های صنعت برق به عراق با هدف اشتغالزایی جوانان داخلی
۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳

صالحی گفت: در تلاشیم با انتقال فعالیت‌های صنعت برق خود به عراق موجب اشتغال برای جوانان ایرانی شویم.

شبکه برق ایران و عراق تا دی ماه سنکرون خواهد شد
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲

رییس کمیته صادرات سندیکای برق ایران گفت: تا پایان سال جاری میلادی شبکه برق ایران و عراق سنکرون می شود و تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی تلفات شبکه برق این کشور ۳۰ درصد کاهش می یابد.

استخراج ارزهای دیجیتال برای صنعت برق درآمدزا است
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰

بازوی پژوهشی مجلس در گزارشی مفصل به موضوع ارزهای دیجیتال پرداخته و پیشنهاد داده با قائده‌گذاری مناسب، دولت از فرصت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه ارزهای دیجیتال برای توسعه صنعت برق استفاده کند.

نساختن نیروگاه در سال‌های گذشته دلیل کمبود برق است نه بیت کوین
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶

گرمای هوا نسبت به سال‌های گذشته زودتر شروع شده و همزمان شاهد افزایش مصرف برق در کشور هستیم. ریشه اصلی کمبود برق، اقتصاد برق است نه استخراج ارز بیت کوین. در روزهای اخیر وقوع برخی خامورشی ها در کشور از سوی مسئولین دولتی متوجه بیت کوین شده است. این در حالی سات که پارسال کمبود باران مقسر جلوه داده می‌شد.

نجات صنعت برق به واسطه سیل بهار
۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳

هنوز ایرانی‌ها تلخی قطعی مکرر برق کشور در تابستان سال 97 را فراموش نکرده‌اند که براساس نقشه مصرف برق کشور در روزهای اخیر، الگوی مصرف چندین استان کشور در وضعیت قرمز و الگوی مصرف 11 استان دیگر نیز در وضعیت زرد قرار دارد. اگرچه هنوز آمار و ارقام مستندی از خسارات قطعی در تابستان سال 97 منتشر نشده، اما یک قاعده کلی می‌گوید خسارات ناشی از قطع برق به اقتصاد، بین 100 تا 150 برابر هزینه برق تولیدی است.