داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اعتراضات
آیا دست مفسدین لبنانی کوتاه می‌شود؟
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷

قرائن موجود نشان دهنده مخالفت پارلمان با برگزاری انتخابات زود هنگام است. «سعد حریری» اما بر خلاف «سمیر جعجع» تمایل چندانی به برگزاری انتخابات زود هنگام ندارد. حزب الله نیز به عنوان قوی‌ترین جریان سیاسی که دامنش از مفاسد اقتصادی سیاستمداران این کشور پاک و از پایگاه مردمی بالایی برخوردار است در روند آتی تحولات لبنان می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد.

عطوان: سناریوی سوریه در لبنان شکست خواهد خورد
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵

تحلیلگر برجسته عرب با طرح پرسش‌هایی درباره چرایی تلاش دشمنان برای اجرای سناریوی سوریه در لبنان ، و چند پرسش دیگر به بررسی اوضاع فعلی لبنان بعد از انفجار مهیب چهارم آگوست در آن پرداخت.

معرفی برخی عوامل آشوب اخیر در لبنان
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰

یک وبگاه لبنانی در گزارشی به معرفی برخی طرف‌هایی پرداخته که در آشوب‌های اخیر لبنان دست داشتند. این رسانه، نقش حزب «القوات اللبنانیه» به ریاست «سمیر جعجع» را در این زمینه پررنگ دانست.

اعلام وضعیت «شورش» در پورتلند
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۶

مقامات شهر پورتلند در پی اوج‌گرفتن خشونت‌ها در این شهر، وضعیت «شورش» اعلام کردند.

هشدار ارتش لبنان به اغتشاشگران
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۸

معترضان لبنانی به رغم هشدارهای ارتش، با حمله به ساختمان‌های وزارتخانه‌های خدمات عمومی و امور مهاجران، وارد این ساختمان‌ها شدند.

واکنش شخصیت‌ها به ناآرامی‌های بیروت
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰

شخصیت‌های لبنانی با تاکید بر اینکه اغلب حمله‌کنندگان به وزارتخانه‌ها در ارتباط با عناصر خارجی هستند گفتند که هدف از این اقدامات جلوگیری از انجام تحقیقات مربوط به انفجار بیروت است.

آشوب‌های لبنان شبیه اتفاقات آبان ۹۸ ایران است
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم گفت: دشمنان با ایجاد بحران در لبنان و عراق به‌دنبال تضعیف جمهوری اسلامی ایران هستند، اما دستان آنها برای ما کاملاً رو شده و ملت ایران با کوچک‌ترین حرکت آنها می‌داند، دشمن چه در سر دارد.

شب ناآرام بیروت؛ حمله مهاجمان به چندین وزارتخانه
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۴

لبنان بار دیگر شب ناآرامی را سپری کرد و اعترضات به درگیری معترضان با نیروهای امنیتی انجامید و افراد مهاجم با سوء استفاده از فضای موجود به چندین وزارتخانه و نهادهای دولتی حمله کردند.

اعتراضات پورتلند امنیتی شد
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴

چندین تن از قانون‌گذاران در کنگره از معاون سابق وزیر امنیت داخلی آمریکا در امور تحلیل و اطلاعات خواستند تا به دنبال انتشار گزارشاتی مبنی بر اینکه وزارت امنیت داخلی به طور فعالانه گزارشات اطلاعاتی را درباره خبرنگاران و روزنامه‌نگارانی که استقرار نیروهای فدرال در شهر پورتلند ایالت اورگان را پوشش می‌دهند، جمع‌آوری کرده است، پاسخگو باشد.

هزینه‌های میلیونی اعتراضات آمریکا روی دست دولت ترامپ
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰

تهیه تجهیزات مورد نیاز برای سرکوب اعتراضاتی که در ماه‌های اخیر در سراسر آمریکا به راه افتاده بالغ بر یک میلیون و سیصد هزار دلار هزینه برای دولت ترامپ به دنبال داشته است.