داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اعتراضات
شکست کمیته 7 برای انتخاب نخست وزیر عراق
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۲

«نبیل الطرفی» رئیس ائتلاف سائرون از شکست کمیته هفت نفره برای انتخاب نخست وزیر خبر داد و گفت: کمیته هفت نفره نتوانست به توافقی درباره انتخاب نخست وزیر جدید عراق دست یابد.

بازگشت اعتراضات به لبنان
۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

در پی افزایش قیمت دلار، مواد غذایی و کالاهای اساسی در لبنان، این کشور بار دیگر دیشب شاهد آغاز تظاهرات در برخی مناطق بود.

اوضاع در دهلی‌نو پایتخت هند مساعد نیست
۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱

در حالی که نخست وزیر هند معترضان را به آرامش دعوت کرده، رئیس دولت محلی پایتخت خواستار برقراری نیروهای ارتش در پایتحت شد.

ادامه اعتراضات و درگیری‌ها در بغداد
۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

در ادامه تظاهرات مردم عراق علیه دولت این کشور، اعتراضات در بغداد بار دیگر از سرگرفته شد و درگیری‌هایی بین نیروهای امنیتی و معترضان رخ داد.

«جوکر»: کاراکتر سینمایی یا ابزار مدیریت اپوزیسیون
۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

چگونه می شود که چنین فیلمی که مملو از نماد های جهان سرمایه داری و قیام برضد آن است توسط مهد اصلی سرمایه داری در دنیا ساخته می شود؟

فراخوان برای کشاندن دامنه اعتراضات به کردستان عراق
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴

یکی از رهبران مخالفان سیاسی در منطقه کردستان عراق با صدور فراخوانی مردم شهرهای این منطقه را به برپایی تظاهرات مشابه اعتراضات ضد دولتی در بغداد و استان‌های جنوبی عراق دعوت کرد.

هشدار آمریکا به اتباعش درباره اوضاع عراق
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

سفارت آمریکا در بغداد به شهروندانش در عراق نسبت به اعتراضات در بغداد و نجف هشدار داد.

مقتدی صدر: عراق ما در خطر است نباید به سمت فریادهای خشونت کشیده شد
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

ادامه تظاهرات در میادین تحصن و مخالفت با تعیین محمد توفیق علاوی برای سمت نخست‌وزیری، مقتدی صدر را به انتشار توییت جدید واداشت، او مخالفت خود را با هرگونه تعدی به «انقلاب بیستم» ابراز داشت و گفت: عراق ما در خطر است نباید به سمت فریادهای خشونت و تندروی کشیده شد.

مقتدی صدر بر ضرورت نظم و مسالمت آمیز بودن اعتراضات تاکید کرد
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰

رهبر جریان صدر عراق خواستار تشکیل کمیته هایی در استانهای این کشور به منظور بازگشایی مدارس و راهها شد و بر ضرورت نظم و مسالمت آمیز بودن اعتراضات تاکید کرد.

مقتدی صدر؛ سیاستمدار پرشوری که مردد است
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸

مقتدی صدر، این روزها با مشکلات جدیدی مواجه است؛ مشکلاتی که باعث شده برای اولین بار طی چند سال اخیر فاقد «قدرت ابتکار» به نظر برسد. در حالی که تا هفته قبل تحلیل فعالین جریان صدر این بود که به زودی مقتدی به مؤثرترین بازیگر سیاسی در عراق تبدیل می‌شود؛ اما گویا این بار او «قمار» را باخته باشد!