داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار لیبی
پروژه لیبی‌سازی لبنان کلید خورده است؟
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

عبدالباری عطوان تأکید کرد تحقیقات بین‌المللی درباره انفجار بندر بیروت منجر به انحراف تحقیقات از روند واقعی آن می‌شود.

تحرکات مشکوک عربی در لیبی؛ ظهور سومالی جدید
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰

اخیرا تحولاتی در زمینه بحران لیبی و طرف‌‌های درگیر در آن رخ داده که حاکی از برنامه جدید کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و به ویژه عربستان برای مداخله در این کشور است.

تحولات لیبی عربستان را نگران کرد
۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹

وزیر خارجه عربستان سعودی نسبت به مداخله‌های خارجی در لیبی ابراز نگرانی کرده و گفت که راه حل باید لیبیایی باشد و این باور و نظر تمام کشورهای عربی است.

حمایت از «خلیفه حفتر» پایان نیابد، ثبات به لیبی باز نمی‌گردد
۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳

وزیر دفاع ترکیه در مصاحبه با شبکه الجزیره، خواستار توقف حمایت برخی از کشورهای عربی و اروپایی از تشکیلات موسوم به «ارتش ملی لیبی» شد.

ترکیه به ایستادن کنار آذربایجان، به هر قیمتی ادامه می‌دهد
۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲

سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه در مصاحبه‌ای تلویزیونی، درباره مسائل مختلفی از جمله حفاری نفت و گاز در دریای مدیترانه، درگیری‌های آذربایجان و ارمنستان و همچنین بحران لیبی پرداخت.

دخالت بی‌سر و صدای اسرائیل در لیبی
۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵

یک تحلیلگر صهیونیست فاش کرد که نیروهای موساد(سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی) تاکتیک‌های جنگی و همچنین جمع آوری و تحلیل و ارزیابی داده‌های اطلاعاتی و نیز اقدامات کنترل و فرماندهی را به افسران اصلی حفتر در مصر آموزش داد‌ه‌اند.

پروژه مصر و فرانسه علیه ترکیه
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷

نزدیکی دیدگاه بین مصر و فرانسه در خصوص بحران لیبی بیش از هر کشور دیگری نمایان است و برخی‌ها بر این باورند که اختلافات با ترکیه وجه مشترک دو کشور در این پرونده است.

بحران سد النهضه و گزینه‌های مصر؛ خیز اسرائیل برای غارت «نیل»
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶

تشدید درگیری‌ها میان مصر و اتیوپی در ماجرای بحران سد النهضه٬ زمینه را برای افزایش مداخلات آمریکا و نیز طمع‌ورزی‌های رژیم صهیونیستی فراهم می‌کند.

کالین: نیرو‌های حفتر باید از الجفره و سرت بروند
۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه درباره توافق با روسیه برای برقراری آتش‌بس پایدار در لیبی اعلام کرد خلیفه حفتر مشروعیت ندارد و نیرو‌های آن باید از مواضع اصلی خود در لیبی خارج شوند.

آنکارا ترسی از مداخله نظامی مصر در لیبی ندارد
۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱

مشاور رئیس‌جمهوری ترکیه در واکنش به مجوز پارلمان مصر برای مداخله نظامی ارتش این کشور در لیبی تأکید کرد که آنکارا ترسی از این مداخله ندارد و به اجرای معاهده همکاری نظامی با طرابلس ادامه خواهد داد.