داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار قوه-قضائیه
تاکید رئیس دستگاه قضا بر آگاهی بخشی در حوزه رسانه
۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵

حجت الاسلام و المسلمین رییسی طی تماسی‌های تلفنی جداگانه با وزیر کشور، رییس سازمان صدا و سیما و استاندار کردستان صحبت کرد و به ارائه نکاتی در خصوص طرح فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد.

آغاز موج دوم اعطای مرخصی به زندانیان
۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۵

سخنگوی قوه قضائیه گفت: با توجه به شرایط عمومی کشور و متعاقب مرخصی اعطایی از سوی رئیس قوه قضائیه به زندانیان کشور که قریب به ۱۰۰ هزار نفر از زندانیان از این مرخصی اعطایی تاکنون بهره‌مند شده‌اند، لازم می‌دانم اعلام کنم با دستور صریحی که امروز رئیس قوه صادر کردند، موج دوم اعطای مرخصی به زندانیان آغاز شد.

دستور رئیس قوه قضائیه برای برخورد با مقصرین حادثه زندان سقز
۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴

رئیس قوه قضائیه به دادستان‎ کل کشور مأموریت داد تا ضمن پیگیری وقایع اخیر، با تشکیل کمیته های قضائی، اطلاعاتی و انتظامی در مرکز و همه استان‎ها نسبت به تشدید مراقبت های امنیتی از زندان ها و دستگیری متهمان متواری اقدام کرده و سریعا موضوع زندان سقز را بررسی و ضمن شناسایی مقصرین و برخورد قضائی قاطع با قاصرین و مقصرین این ماجرا، نتیجه را گزارش کند.

فساد و قاچاق چوب لای چرخ «تولید» است
۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹

رئیس قوه قضائیه در تماس وئدیو کنفرانس با رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در جریان مهمترین اولویت‌ها و برنامه‌های دستگاه قضایی استان قرار گرفت.

اعلام جرم دیده‌بان شفافیت علیه کشت و صنعت مغان
۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸

دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به رئیس قوه قضائیه، علیه خریدار شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری مغان به دلیل اعمال نفوذ خلاف حق و قانون در تصاحب این شرکت و همچنین علیه رئیس و اعضای هیئت عامل وقت سازمان خصوصی‌سازی، معاون وقت هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس‌جمهور به دلیل اهمال و تفریط‌ ،که موجب تضییع اموال و وجوه دولتی شد، اعلام جرم کرد

قاچاق نباید برای قاچاقچی صرفه اقتصادی داشته باشد
۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اهمیت موضوع جهش تولید گفت: تحقق شعار امسال برای همه دستگاه‌ها و کشور ضروری است.

حدود ۱۰ هزار نفر از زندانیان مشمول عفو اخیر قرار می‌گیرند
۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲

سخنگوی قوه قضائیه درباره جزئیات عفو نوروزی اخیر، گفت: برآورد اولیه ما این است که حدود ۱۰ هزار نفر از زندانیان مشمول این عفو خواهند بود.

۸۵ هزار زندانی به مرخصی رفتند
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵

سخنگوی قوه قضائیه، به ارائه گزارشی از وضعیت پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان و سایر پرونده های قضائی پرداخت.

نرخ دیه سال ۹۹ اعلام شد
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹

سخنگوی قوه قضائیه از تعیین میزان دیه سال ۹۹ خبر داد.

بازگشت صدها مرکز تولیدی با کمک دستگاه قضایی به چرخه تولید
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷

رئیس قوه قضاییه گفت: دها کارخانه و کارگاه از رونق افتاده بودند یا در آستانه تعطیلی قرار داشتند اما با تلاش همکاران ما در دادسراها و دادگستری ها مشکلات آنهابرطرف شد و به چرخه تولید بازگشتند.