داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مهدی-محمدی
مهدی محمدی مشاور امور راهبردی قالیباف شد
۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸

محمدباقر قالیباف، طی حکمی مهدی محمدی را به عنوان مشاور در امور راهبردی منصوب کرد.

جزئیات احراز هویت غیرحضوری سجام با هوش مصنوعی
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی، جزئیات طرح احراز هویت غیرحضوری برای دریافت کد بورسی سجام را با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی توضیح داد.

راست و دروغ‌های حمله موشکی سپاه به عین‌الاسد
۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸

اگر کسی واقعا خواهان دانستن حقیقت است باید همان توییت ساعت اول ترامپ را جدی بگیرد که در آن آشکارا در کنار خسارات، از برآورد تلفات  هم سخن گفته است. سخنان بعدی که هدف از آنها صرفا حفظ آبرو و کاهش تنش با ایران است، در واقع هیچ اعتباری ندارد. 

روحانی در نیویورک به دنبال چیست؟
۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶

پس از سخنان صریح رهبری در خصوص مذاکره با آمریکایی‌ها انتظار میرفت  عملا سناریو مذاکره به فراموشی سپرده شود. اما سخنان امروز ظریف و دکتر روحانی بر نگرانی‌ها افزوده است که آیا دولت همچنان به دنبال یک توافق است؟

۸ نکته درباره آخرین وضعیت مذاکرات با اروپا
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳

رساندن مذاکرات به این نقطه که همه چیز به بله یا خیر امریکا منوط شود، و تصور کنیم اگر امریکا بله گفت دستاورد مهمی حاصل شده، از همین حالا یک گام بلند در مسیر غلط است. این مسیر، مسیر مذاکره با امریکا درباره یک توافق بزرگ تر است نه مسیر لغو تحریم.

دستاوردهای فصل جدید مقاومت
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۲

مردم ایران ظرف 3 ماه گذشته نسخه جدیدی از این راهبرد را مشاهده کرده‌‌اند که نسبت به آنچه پیش‌تر اجرا شده دارای ویژگی‌‌های کاملا متمایزی است و نتایجی هم که به بار آورده و تغییراتی که در معادلات راهبردی ایجاد کرده، در حال رقم زدن صحنه جدیدی است که تقریبا می‌توان گفت هیچ یک از بازیگرانی که درگیر موضوع هستند، ابعاد آن را تا این حد پیش‌بینی نمی‌کردند.

مقاومت اسلامی ایران هژمونی آمریکا را زیر سئوال برد
۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

در گفتگوی ویژه خبری دیشب، با موضوع ویژگی‌های راهبرد ایران در برابر سناریو‌های آمریکا و اروپا، مهدی محمدی با اشاره به اینکه اقدامات ایران آمریکایی ها را دچار خطای محاسباتی کرده گفت. ایران ضربه قابل توجهی به هژمونی قدرت آمریکا زده است همچنین حسین اکبری نیز با بیان اینکه معادلات منظقه بهم خورده است گفت: مقاومت انقلاب اسلامی این باور را بوجود آورد که آمریکا دیگر نمی تواند کاری بکند.

اینستکس به مثابه یک نشانه
۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

گذار از صبر به اقدام، از اقدام به موازنه فشار و از موازنه فشار به برتری راهبردی، مسیری است که ایران کمتر از 3 ماه است وارد آن شده و در این زمان کوتاه بخش مهمی از آن را پیموده است. مهم‌ترین نشانه اینکه مسیر فعلی درست است، همین است که اکنون متوقف کردن و خارج کردن ایران از ریلی که در آن قرار گرفته، تبدیل به مهم‌ترین اولویت آمریکا شده است.

بازی فیک جنگ
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹

هدف از این بازی جدید ظاهرا این است که ایران در برداشتن گام‌‌های بعدی ریسک جدی درگیری نظامی را در محاسبات خود وارد کند و حال آنکه تحلیل منطقی‌‌‌‌‌‌تر این است که فکر کنیم در واقع اساسا گزینه نظامی وجود نداشته و دولت آمریکا به عنوان تنها راه باقیمانده این بازی را آغاز کرده تا محاسبات ایران را کنترل کند.

راه درست است هدف را گم نکنیم
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱

اینکه بولتون بگوید ما نمی‌خواهیم به ایران حمله کنیم بلکه می‌خواهیم ایران به ما حمله نکند، دستاورد راهبردی مهمی بود که ایران در زمانی کوتاه و با پذیرفتن ریسکی محدود، به دست آورد. ضربه بعدی وقتی وارد شد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش خود را منتشر کرد. آمریکا برای نخستین‌بار در آن گزارش دید که ایران 33 ماشین نسل 6 در نطنز نصب و گازدهی به 10 ماشین را شروع کرده، پس آماده یک جهش در غنی‌سازی است.