داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار آرامکو
کرونا کارمندان آرامکو را اخراج کرد
۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰

شرکت آرامکو در اولین واکنش به گزارش‌ها مبنی بر این‌که این شرکت غول‌‌پیکر سعودی در حال اخراج کارمندان خود است، اعلام کرد که در حال بررسی هزینه‌های عملیاتی خود است.

عربستان کاهش تولید نفت را آغاز کرد
۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴

به گفته یک مقام آگاه سعودی، شرکت آرامکوی این کشور از اوایل این هفته و در آستانه اول ماه می، موعد آغاز کاهش تولید نفت گروه اوپک پلاس، کاهش تولید خود را آغاز کرده است.

سهام آرامکو به پایین‌ترین حد خود رسید
۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸

سهام شرکت سعودی آرامکو عربستان با ۲ درصد کاهش، به پایین‌ترین حد خود از زمان عرضه عمومی آن در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی تاکنون رسید.

ضرر سنگین ۱۴ شرکت نفتی عربستان
۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸

سازمان بازار سرمایه عربستان سعودی به شرکت‌هایی که در بازار سهام این کشور معروف به تداول حضور دارند، تا پایان مارس مهلت داد صورتهای مالی سال ۲۰۱۹ خود را اعلام کنند.

حمله به آرامکو پاسخی طبیعی به جنایت‌های آل سعود می‌باشد
۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱

سخنگوی جنبش أنصارالله یمن اعلام کرد: اقدام ارتش و کمیته های مردمی یمن در هدف قرار دادن عمق اهداف سعودی پاسخی طبیعی به جنایت‌های آن است.

عجز بزرگترین وارد کننده سلاح در مقابل رشادت یمنی‌ها
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

علی رغم آنکه عربستان سعودی بزرگترین زرادخانه تسلیحاتی دنیا را دارد، اما حتی یک انسان عادی هم می‌داند این تسلیحات هیچ نفعی برای عربستان نداشته و این واقعیت را تحولات یمن، برملا کرد.

اثرات حمله یمن بر بازار نفت
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱

رییس دفتر مطالعات انرژی وین معتقد است یکی از انگیزه‌های محمد بن سلمان درتمایل به عادی سازی روابط با ایران، تلاش وی برای تقویت ارزش سهام آرامکو است.

از حمله موشکی به عین الاسد و سقوط هواپیمای آمریکایی در افغانستان تا حمله به آرامکو و آزادی خان طومان
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰

پس از ترور ناجوانمردانه و بزدلانه سپبهد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و یاران همراهشان توسط نیروهای تروریست آمریکایی در فرودگاه بغداد، تحولات جدید در منطقه به طرز چشمگیری با سرعت در حال وقوع است. تحولاتی که مسیر و جهت آن نشانگر تغییر نظم کنونی در منطقه غرب آسیا می باشد.

سقوط آزاد سهام آرامکو
۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

ارزش سهام شرکت ارامکو به کمترین سطح خود از زمان عرضه در بورس رسید.

عربستان قادر به بومی‌سازی تسلیحات نظامی نیست
۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴

هیات عالی نظامی عربستان سعودی با امضای قراردادی با شاخه عربی شرکت آمریکایی ریتون درصدد بهینه‌سازی و بومی‌سازی سامانه دفاع هوایی پاتریوت برآمده است. عربستان سعودی پس از حمله 3 ماه قبل انصارالله یمن به آرامکو به این نتیجه رسیده است که سامانه‌های دفاعی فعلی امکان مقابله با تهدیدات احتمالی را ندارد و باید به نوسازی سامانه‌های دفاعی و بهینه‌سازی آنها اقدام کند.