داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار خوان-گوایدو
استقبال مردم ونزوئلا با شعار «قاتل» از گوایدو
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰

رهبر مخالفان دولت ونزوئلا همزمان با بازگشت به کشورش با معترضانی که علیه او شعار می دادند: «قاتل»، روبرو شد.

ترامپ با گوایدو دیدار نکرد
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴

سخنگوی کاخ سفید تأیید کرد که رئیس‌جمهور آمریکا علیرغم آنکه در اقامتگاه خود در فلوریدا به سرمی‌برد، با رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا که در یکی از شهرهای همان ایالت بود،دیدار نکرد.

پامپئو: آمریکا حامی صددرصد گوایدو خواهد بود
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲

وزیر امور خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران در کلمبیا در اعترافی ضمنی گفت که ایالات متحده آمریکا در صدد است اقدامات بیشتری را برای حمایت از رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا انجام دهد.

ونزوئلا، گوآیدو را مورد بازجویی قرار خواهد داد
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

دفتر دادستان کشور ونزوئلا اعلام کرد، پرونده‌ای را برای بازجویی و تحقیق از رهبر اپوزیسیون این کشور بابت ارتباطش با یک گروه مواد مخدر کلمبیایی باز می‌کند.

دولت ونزوئلا، مذاکره با مخالفان را لغو کرد
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰

رئیس‌جمهور ونزوئلا ضمن محکوم کردن تلاش رئیس‌جمهور خودخوانده برای «فروش» منطقه مورد مناقشه «اسکیبو» به گویان، مذاکرات بین دولت و مخالفان را لغو کرد.

چین تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا را محکوم کرد
۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

وزارت خارجه چین با صدور بیانیه‌ای از دور تازه تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا انتقاد کرده و آن را نقض قوانین بین‌المللی خوانده است.

ربایکوف: روسیه با نمایندگان مخالف ونزوئلا در تماس هستیم
۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

معاون وزیر خارجه روسیه با تأکید بر مواضع تغییرناپدیر این کشور درباره ونزوئلا، به‌رغم تهدید آمریکا به تحریم، گفت: مقامات مسکو برای تبادل اطلاعات و ارزیابی از دیدگاه مخالفان، تماس‌هایی با نمایندگان خوان گوایدو برقرار کرده‌اند.

ادعای گوایدو:نمی‌توان به مادورو اعتماد کرد!
۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶

سرکرده مخالفان دولت ونزوئلا در ادامه اظهارنظرهای پوچ و بی‌اساس همیشگی خود، این بار نیز علیه رئیس‌جمهور این کشور ادعاهایی را مطرح کرد.

مادورو: به تعهداتم نسبت به مخالفان پایبندم
۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶

رئیس‌جمهوری ونزوئلا از آمادگی برای تداوم گفتگوها در چارچوب مذاکرات اسلو خبرداد. این در حالیست که مخالفان غربگرا همچنان بر کارشکنی خود اصرار می‌کنند.

ترامپ کوبا را به تحریم‌های بیشتر تهدید کرد
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی توییتری به کوبا هشدار داد، «اگر نظامیان و شبه‌نظامیان کوبایی فورا ونزوئلا را ترک نکنند، محاصره کامل و شدیدترین تحریم‌ها علیه کوبا اعمال خواهد شد».