داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار حسینیه
حسین؛ تمِ خوشرنگ زندگی‌مان
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴

محرم سال قبل هنوز همدیگر را پیدا نکرده بودیم. هر کدام‌مان تنهایی می‌رفتیم مجلس روضه. من سر تا پا سیاه می‌پوشیدم و خودم را می‌پیچیدم لای چادر سیاه عربی‌ام، یک زیارت‌نامه و چندتا دستمال می‌گذاشتم توی کیفم و راهی هیئت می‌شدم. همان هیئتی که سال‌ها بود باهاش انس گرفته بودم؛ با در و دیوار حسینه اش، با آدم‌هاش، با سخنرانی‌هاش، با خادم‌هاش و چند بار خودم را توی جمع خادم‌ها جا داده بودم و چند شبی توی دست و پایشان پلکیده بودم تا بعد سندش را به حسین (ع) نشان دهم و بگویم: پای نامه‌ام را نوکرهات امضا زده‌اند

تصاویر: عزاداری در کوچه شهید حججی
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷

در این روزهای ماه محرم و به واسطه شیوع ویروس کرونا، سیدرضا نریمانی مداح سرشناس اصفهان با حضور در کوچه‌های شهر اصفهان و درب منازل شهدا اقدام به برپایی روضه کرده است.

روایت بغض‌هایی که در کوچه‌ها ترک می‌خورند
۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰

یکی از همین بعد از ظهرهای کش‌دار تابستانی، با همان قیافه تکراری روزهای قرنطینه خودش را توی خانه پخش کرده بود. صدای زیارت عاشورا تار و پود کسلی و پکری را پاره کرد. گوش تیز کردم. تصویر همه روضه‌هایی که چند روز گذشته در صفحات اینستاگرام دیده بودم جلو چشمم رژه رفتند، یعنی می‌شود یک روضه‌خوان هم همت کرده و بساطش را بغل گوش ما پهن کرده باشد؟!. چادر سرکرده و دست دخترم را گرفتیم، دنبال صدا در حیاط را باز کرده و سرمان را چرخاندیم به سمت صدا.

روایت توسل به حضرت عباس در حرم احمد بن موسی
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵

شیراز شهر فرهنگ و شعر و هنر است و برخلاف شهرهای نیمه شمالی به هیئت­ها و مداحان و روضه­هایش معروف نیست بلکه به حافظ و سعدی و شعرها و فیلسوفان و هنرمندانش معروف است. مردم­ش نیز طبعی لطیف و صنعی سازگار دارند. لطافت روح و زبان و گویش­شان را حتی در تجربه­های زیستی کوتاه با مردمش می توان به راحتی لمس کرد. یادم می آید سال پیش بود که کنار ضریح سید علاءالدین­حسین(ع) خلوت کرده بودم بانوی میان­سالی کنارم با حالت طلب و تضرع و استیصال نجوا می­کرد.

عزاداری کنار بالین شهدای گمنام
۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷

دلشوره داشتم. با خودم می‌گفتم پس امسال چه می‌شود؟ ایستاده بودم توی حیاط و گوش‌هایم را تیز می‌کردم. نه صدای طبلی می‌آمد، نه سنج و نه دمام. سکوت بود فقط. یاد سال‌های قبل افتادم که از هر سه دسته عزاداری اطراف خانه‌مان صدای نوحه بلند بود.

معنویت در عصر هیئت‌های دوران کرونا
۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۲

استادمان می­گفت اگر حال­تان در یک هیئت خوب است و در دیگری نه، یک جای کار می­لنگد. اصلا اگر حال­تان در هیئت خوب است و بیرون هیئت نه، یک جای مهم­تری از کار می­لنگد. می­گفت معنویت باید از درون بجوشد. معنویت از بیرون ماندگاری ندارد و آن­ چه که جاودانه نیست برای انسان جاودانگی نمی ­آورد.

ماجرای قد کشیدن یک هیأت خانگی
۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶

یک هفته قبل از محرم، اولین سال طلبگی‌اش، با سه نفر از دوستانش به زیر زمین خانه رفته بودند و وسایل کهنه و دبه‌های ترشی و سرکه را یک طرف گذاشته بودند و حسابی کف زیرزمین را آب و جارو زده بودند.