داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سعید-خطیب-زاده
رایزنی خطیب‌زاده در کابل ادامه دارد
۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در سفر به کابل در مورد توسعه و تعمیق روابط در عرصه فرهنگی و سازوکارهای مرتبط با گسترش همکاری‌ها در حوزه رسانه ای گفت و گو کرد.

خطیب‌زاده حادثه تروریستی در بامیان را محکوم کرد
۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰

سخنگوی وزارت امور خارجه حادثه تروریستی روز گذشته در شهر بامیان را محکوم کرد.

خطیب‌زاده خطاب به آناتولی ترکیه: شایعه‌پردازی نکنید
۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰

سخنگوی وزارت امور خارجه امروز در واکنش به سوال یک خبرنگار خبرگزاری رسمی ترکیه درباره تحولات قره باغ گفت: متاسفم که بگویم با ناراحتی این شایعات را می سازید. دست [از این کار] بردارید.

رویکرد دولت کانادا در این سال‌ها مخرب بوده است
۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲

سخنگوی وزارت امور خارجه: زمینه‌های همکاری زیادی میان دو کشور وجود دارد. با این حال رویکرد دولت کانادا در این سال‌ها مخرب بوده است.

آمریکا مسئول اصابت راکت به سفارت ایران در کابل است
۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۲

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: حمله تروریستی به کابل، نمونه‌ای از جنگ نیابتی و اقدامات هم‌پیمانان تروریست آمریکا در افغانستان و مسئولیت مستقیم آن متوجه این کشور است.

تکذیب تماس عراقچی با تیم بایدن
۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳

سخنگوی وزارت خارجه خبر تماس عراقچی با تیم بایدن را ساختگی خواند و گفت: خبرسازی‌های زرد شیوه مرسوم برخی رسانه‌ها به ویژه در این روز‌ها شده است.

قطعنامه حقوق بشری دولت کانادا تکرار ادعاهای بی‌اساس است
۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

خطیب زاده در واکنش به قطعنامه وضعیت حقوق بشر کشورمان گفت: بعضی از کشورها از جمله کانادا، حقوق بشر و سازوکارهای بین المللی آن را ابزار پیشبرد مطامع و اغراض سیاسی خود می‌کنند.

خطیب‌زاده: از نظر ما برجام هنوز زنده است
۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳

سخنگوی وزارت امور خارجه در گفت‌وگویی مواضع کشورمان را درباره مسائل مختلفی از جمله تحریم های آمریکا و مناقشه قره باغ تشریح کرد.

تکفیری‌ها نباید در قره باغ باشند
۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه ما امیدواریم که دیگر گروه‌های تکفیری و تروریستی در منطقه قره باغ نباشند، گفت: حل و فصل صلح‌آمیز بحران قره باغ به نفع کل منطقه خواهد بود.

خطیب‌زاده: ادعای ترور مقام القاعده در ایران کذب است
۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص برخی گزارش‌های منتشر شده مبنی بر ادعای ترور یک مقام گروه تروریستی القاعده در ایران واکنش نشان داد.