داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تروئیکای-اروپایی
اروپا دلال مذاکره
۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸

اروپا در مقام عمل و بیان اذعان داشته است که استقلال سیاسی و اقتصادی ندارد، به همین جهت نیاز است جمهوری اسلامی ایران نسبت به جایگاه اروپا در سیاست خارجه خود بازنگری جدی نماید.

راستی آزمایی پایان تحریم های تسلیحاتی!
۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱

اگر طی روزهای آینده دولت روحانی موفق نشود یک قرارداد صادرات یا واردات تسلیحات با کشور دیگری امضا کند، آنگاه ثابت خواهد شد این بهانه دولت هم فریبی بیش نبوده و تحریم های تسلیحاتی عملا منقضی نشده اند.

انفعال مجلس یازدهم در برابر بدعهدی اروپایی ها
۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲

سه کشور اروپایی طرف برجام هیچگاه به تعهدات خود ذیل برجام پایبند نبوده اند و از آن سو کاملا در جهت راهبرد فشار حداکثری آمریکا علیه ایران عمل کرده اند. و اینکه مجلس اعلام کند طرح اقدام متقابل و کاهش تعهدات برجامی ایران منوط و مشروط به عدم اجرای تعهدات برجامی از سوی سه کشور اروپایی است، کاملا مضحک و عجیب است!

فیلم: آیا واقعا اروپا در برابر آمریکا قرار گرفته است؟!
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸

۴ نکته درباره بیانیه تروئیکای اروپا درباره مکانیسم ماشه را ببینید.

ظریف: قطعاً به اقدام آمریکا در استناد به قطعنامه ۱۹۲۹ واکنش نشان می‌دهیم
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰

وزیر امور خارجه با بیان اینکه جمهوری اسلامی قطعاً به اقدام آمریکا در استناد به قطعنامه ۱۹۲۹ واکنش نشان خواهد داد، گفت: ما مشتری سلاح اروپا نبودیم و اروپایی‌ها را مجبور نمی‌‌کنیم به ما سلاح بفروشند و به لطف خدا به سلاح آنها نیاز نداریم.

ایران به هرگونه تجاوز آمریکا پاسخ قاطع می‌دهد
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۸

رییس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: ایران براساس ماده ۵۱ منشور سازمان ملل درباره حق ذاتی دفاع از خود مجاز است و پاسخی قاطع به اقدام تجاوزکارانه آمریکا به بهانه بازگشت قطعنامه ۲۲۳۱ بدهد.

۴ نکته درباره بیانیه تروئیکای اروپا درباره مکانیسم ماشه
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵

اظهارات رسانه ای و نمایشی اروپا در بیان غیرقانونی بودن اقدام آمریکا در عمل هیچگونه کارکردی ندارد. امروز اروپا خود پیشتاز اعمال تحریم ها علیه ایران است و از طرق مختلف به دنبال فشار بر ایران و تمدید تحریم تسلیحاتی است.

متن نامه تروئیکای اروپایی در خصوص تحریم‌ها علیه ایران
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰

سه کشور اروپایی طرف برجام در نامه‌ای به شورای امنیت تصریح کرده‌اند تعلیق تحریم‌ها علیه ایران بعد از تاریخ ۲۰ سپتامبر کماکان ادامه خواهد داشت.

حرکات مرموز تروئیکای اروپایی
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷

تروئیکای اروپایی در نامه‌ای به رییس شورای امنیت سازمان ملل متحد بار دیگر تأکید کرد که سه کشور اروپایی همچنان خود را به ادامه اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ متعهد می‌دانند.

چرا اروپا با مکانیسم ماشه مخالفت کرد؟
۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲

در اهداف و نیات میان اروپایی ها و آمریکا تفاوت ماهوی وجود ندارد طی سال های گذشته نیز کاملا همسو با راهبرد فشار حداکثری آمریکا عمل کرده اند. اروپایی ها در یک راه میانه به دنبال تمدید مدت دار تحریم تسلیحاتی ایران هستند به گونه ای که برجام نیز آسیب نبیند و از آن طرف تحریم های تسلیحاتی ایران نیز لغو نشود.