داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار حقوق
حقوق سربازان ۳ برابر می‌شود
۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی‌پور: برابر هماهنگی‌های انجام شده با سازمان برنامه و بودجه، حقوق سربازان وظیفه از ابتدای سال ۱۴۰۰ به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا می‌کند.

سقف معافیت مالیاتی حقوق در لایحه بودجه
۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴

سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم در لایحه بودجه ۱۴۰۰ ، سالانه مبلغ ۴۸ میلیون تومان یعنی ماهانه ۴ میلیون تومان پیش بینی شده است.

افزایش حقوق‌ها بر مبنای رعایت عدالت تعیین شد
۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰

طبق مصوبه امروز پارلمان، افزایش حقوق‌ها در بودجه بر مبنای رعایت عدالت تعیین شد.

رایزنی برای افزایش ۴۰ درصدی حقوق کارگران
۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی از رایزنی مجلس با دولت در راستای افزایش حقوق بیش از ۴۰ درصدی حقوق کارگران در سال آینده خبر داد و گفت: پیشنهاد ما برای افزایش حقوق کارگران در سال آینده نیز، ۴۰ درصد یا بیشتر است.

فیلم: چرا حقوق سربازان رعایت نمی شود؟!
۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

پرسش جالب مجری از رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا: از میان همه امکاناتی که دولت برای سربازان مصوب کرده، فقط رانندگان تاکسی هستند که گاهی کرایه از سربازان نمی گیرند!

سند امنیت قضایی؛ گامی رو به جلو اما ناکافی
۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸

سند امنیت قضایی که در ۲۱ مهر ماه از سوی ریاست قوه قضاییه ابلاغ شده گام مهم در تحقق حقوق عامه مردم توسط قوه قضاییه است با این حال عملیاتی شدن این سند همراه با رفع برخی اشکالات می تواند اثر بخشی آن را بیشتر کند.

رقم احتمالی حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال ۱۴۰۰
۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸

طبق جزئیات پیش نویس لایحه بودجه سال 1400 کف حقوق کارمندان و بازنشستگان 3.5 میلیون تومان می‌شود که نسبت به سال جاری 25 درصد افزایش دارد.

7 ویژگی مهم در انتخاب یک وکیل خوب
۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰

برای هر فردی که با مشکلات حقوقی روبرو شود انتخاب یک وکیل خوب از مهم‌ترین دغدغه‌های وی برای حل مشکل است. از آنجایی که با توجه به شرایط اقتصادی و فرهنگی اصفهان و حتی شهرهای دیگر نیز افراد بسیاری درگیر پرونده‌های قضایی می‌باشند، بدون شک همه این افراد با قوانین و امور حقوقی آشنایی ندارند و عاقلانه و در برخی مواقع ضروری است که دفاع از حق و حقوق خود را به یک وکیل خوب و خبره بسپارند.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه
۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

نوبخت: یک هفته در بیمارستان بستری بودم
۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: علت عدم اجرای اصلاح ساختار بودجه، این نیست که برنامه‌ای برای آن نداریم و یا خیلی پیچیده است و ما از آن سر در نمی‌آوریم! بلکه به خاطر آن است که اجرای اصلاح ساختار بودجه، کار مشکلی است؛ چون به تضاد منافع دستگاه‌ها برخورد میکند.