داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار حمید-رضا-اکبری
نجومی بگیرانی که قرار است حقوق‌های نجومی را اصلاح کنند
۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱

نمایندگان مجلس قانون‌گذارانی هستند که قرار است بر اجرای قانون اصلاح فیش‌های نجومی نظارت کنند. این در حالی است که آنها 31 میلیون حقوق ماهانه به همراه 200 میلیون وام مسکن دریافت کرده‌اند.

آیا عملیات «بازار باز» بانک مرکزی می‌تواند تورم را کنترل کند؟
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵

در حالی که بانک مرکزی در دی ماه 98 با اجرای عملیات بازار باز ادعا کرد نقدینگی و تورم را با این عملیات کنترل خواهد کرد؛ اما کارشناسان معتقدند تا زمانی که عملیات بازار باز به شکل صحیح اجرا نشود تورم مهار نخواهد شد.

انتقاد یا اتهام؟ مسئله این است!
۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵

همانطور که انتقاد رهبر انقلاب از هر شخصیتی در نظام، به معنای خارج شدن آن شخص از دایره ولایت و نظام نیست؛ تعریف رهبر انقلاب هم از هر شخصیتی به معنای تایید صد در صدی آن شخص نیست. تهمت و اتهام زنی بی اساس به هر شخص، مغموم است اما هیچکس حتی لاریجانی نباید با انتصاب به رهبر انقلاب خود را از انتقاد مبرا بداند.

افزایش درصد افراد زیر خط فقر، در دولت روحانی
۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳

حسن روحانی در انتخابات 96 وعده داد فقر مطلق را ریشه کن خواهد کرد؛ اما طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس درصد افراد جامعه زیر خط فقر، از ۱۵.۱ در سال 90 به ۱۸.۴ در سال 97 رسیده و در سال 98 و 99 نیز، در حال افزایش است.

تاجگردون؛ از تایید یا رد اعتبارنامه تا دست‌کاری بودجه به نفع نجومی‌خواران
۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷

در حالی که در دست‌کاری متن لایحه بودجه 99 به نفع نجومی‌خواران انگشت اتهام به سوی تاجگردون است اما کمیسیون تحقیق، اعتبارنامه تاجگردون را تایید و تصمیم نهایی را به رای نمایندگان در صحن علنی مجلس منوط کرده است.

زور قوه‌ قضائیه به دولت نرسید!
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴

شورای عالی کار در سال ۹۹ بدون توجه به نرخ تورم ۴۱ درصدی، میزان حداقل حقوق کارگران را یک میلیون و ۸۳۵ هزار تومان تصویب کرد. پس از آن با شکایت جامعه کارگری و ورود سازمان بازرسی، بازهم تغییر چندانی در حداقل حقوق کارگران رخ نداد و این شورا در نشست اخیر خود تنها مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به مصوبه قبلی اضافه کرده است.

سود هنگفت شرکت‌های بورسی از واریز نکردن پول مردم در سجام
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹

شرکت‌های بورسی، بانک‌ها را به جای سامانه سجام، برای واریز سود مجامع معرفی می‌کنند. برخی از سودها آنقدر ناچیز است که سهامدار به بانک مراجعه نمی‌کند و شرکت‌ها از مجموع این سود ناچیز، پول هنگفتی را به جیب می‌زنند.

انفجار اقتصاد، با بمب نقدینگی
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹

طبق اعلام بانک مرکزی در پایان اسفند ۱۳۹۸ حجم نقدینگی ۲۴۷۲ هزار میلیارد تومان بوده است. در ایران نقدینگی عامل اصلی نوسان و تورم در بازارهای مختلف، از ارز گرفته تا سکه، طلا، خودرو، مسکن و... است.

کمیسیون بهداشت و تعارض منافع پزشکان
۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸

تعارض منافع پزشکان در وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت مجلس موجب شده، همواره طرح‌هایی که منافع پزشکان به منافع مردم ترجیح داده می‌شود؛ با چراغ سبز دولت‌ها، به تصویب مجلس برسد.

بهانه‌های بی‌اساس برای نپرداختن یارانه به نوزادان
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸

دولت در مصوبه خود یارانه موالید جدید را مشروط به تایید وزارت کار و وجود منابع کرده است. اما زمانی که قرار باشد یارانه خانوارهای پردرآمد حذف شود، خود به خود یارانه نوزادهای تازه متولد شده این خانواده نیز قطع خواهد شد بنابراین هیچ لزومی ‌نداشت که دولت یارانه تمامی‌ نوزادان تازه متولد شده در هر خانواده را قطع و پرداخت آن را مشروط کند.