داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار قطعنامه-٢٢٣١
پمپئو به دست و پای کشورهای دیگر افتاد!
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲

وزیر خارجه آمریکا خواستار همراهی دیگر کشور‌ها با این کشور در تصویب قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران شد.

اروپا در آزمون برجام مردود شد
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه گفت: تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، جنبه روانی و تبلیغاتی دارد.

ربیعی: در واکنش به تمدید تحریم تسلیحاتی ایران مسامحه نخواهیم کرد
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۵

سخنگوی دولت در واکشن به تلاش‌های آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران آماده اثبات این موضوع است که کمترین مسامحه ای در ارائه پاسخی متناسب و قاطع به هرگونه اقدام تحریک آمیز و غیرقانونی نشان نخواهد داد.

طعنه مقام روس به توییت ضد ایرانی وزیر خارجه آمریکا
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین با انتقاد از مواضع واشنگتن درباره تمدید محدودیت تسلیحاتی ایران سیاست «فشار حداکثری» آمریکایی‌ها علیه ایران را در ضدیت با دیپلماسی خواند و رد کرد.

نماینده آمریکا: احتمالا روسیه و چین قطعنامه علیه ایران را وتو می‌کنند
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶

نماینده آمریکا در سازمان ملل با اذعان به احتمال وتوی هرگونه قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت توسط روسیه و چین، گفت تحریم تسلیحاتی علیه ایران باید تمدید شود.

آمریکا نسخه جدیدی برای تحریم تسلیحاتی ایران پیچید
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹

ظاهراً آمریکا پیشنویس جدیدی از قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را در بین اعضای شورای امنیت توزیع کرده که فرق چندانی با نمونه قبلی ندارد و باز هم نظر سایرین نادیده گرفته شده است.

برجام به قطعنامه ۲۲۳۱ ضمیمه شده است
۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در توییتی نوشت: برجام به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، ضمیمه شده است و ایالات متحده برای اجرای هر دوی آنها وظایف قانونی دارد.

ظریف: آمریکا یک دولت یاغی و قانون‌شکن است
۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱

وزیر خارجه ایران در گفتگو با خبرگزاری روسی اسپوتنیک، با انتقاد از سیاست خارجی آمریکا، دولت این کشور را یک دولت یاغی و قانون‌شکن عنوان کرد.

برجام هیچ جایگزینی ندارد
۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸

وزارت امور خارجه تاکید کرد: متاسفانه جمهوری اسلامی ایران نه‌تنها از منافع اقتصادی رفع تحریم‌ها منتفع نشد، بلکه بار دیگر شاهد اقدام برخی از دشمنان برای فروپاشی برجام هستیم.

برای ما اهمیتی ندارد چه کسی رئیس جمهور آمریکا می‌شود
۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷

موسوی در پاسخ به سوالی درباره پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری گفت: هم دولت و هم وزارت خارجه مجری دستورات و منویات مجموعه نظام خواهند بود و با توجه به شرایط و منافع ملی به موقع تصمیم خواهند گرفت. اما در مجموع برای ایران، مسائل داخلی آمریکا و اینکه کدام فرد و حزب سر کار بیاید، چندان اهمیتی ندارد.