داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار قطعنامه-٢٢٣١
آمریکا بار دیگر ایران را متهم کرد!
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۸

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد که کشورش به صراحت ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت بوده و بارها در این مساله منزوی شده است، ایران را به عدم پایبندی به مصوبات شورای امنیت متهم کرد.

چین: پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران باید اجرایی شود
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

نمایندگی دائم چین در «وین» با اشاره به مانع‌تراشی‌های واشنگتن در مسیر معاملات تسلیحاتی با ایران تأکید کرد که پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران باید اجرایی شود.

مقام روس: سیاست ما تحت تاثیر تهدیدهای آمریکا نیست
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در واکنش به تهدید شرکت‌های روسی در صورت انجام معامله تسلیحاتی با ایران، اعلام کرد تهدیدهای واشنگتن نقشی در تعیین سیاست مسکو ندارد.

۳۳ دلیل برای رد صلح با آمریکا از زبان حسن روحانی
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵

رئیس‌جمهور طی دو سال اخیر و پس از خروج آمریکا از برجام، بارها مذاکره دوجانبه با آمریکا را مردود دانسته و نشستن بر سر میزمذاکره‌ در سایه تحریم و فشار را ذلت و تسلیم خوانده است.

کدام کشورها خریدار تسلیحات نظامی‌ ایران هستند؟
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲

کارشناس مسائل منطقه گفت: ایران ۹۰ درصد از نیازهای صنعت دفاعی و نظامی خود را در داخل تأمین کرده و شاید ۱۰ درصد نیاز به خرید تسلیحات داریم.

بیانیه ایران در سازمان ملل درباره خاتمه محدودیت تسلیحاتی
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷

نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل متحد از لغو محدودیت تسلیحاتی ایران بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ خبر داد و گفت جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک عضو مسئول جامعه بین‌المللی با دیگر کشورها تجارت مشروع از جمله در حوزه تجارت اسلحه انجام می‌دهد.

فواد ایزدی: دولت داوطلبانه تحریم‌های تسلیحاتی ۵ساله را پذیرفته بود
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵

فواد ایزدی، کارشناس مسائل آمریکا و بین‌الملل با اشاره به اتمام زمان تحریم تسلیحاتی کشورمان، اظهار داشت: در این زمینه آمریکایی‌ها اخیرا صحبت خاصی نداشتند و ایران هم اقدام خاصی انجام نداده است.

ظریف: عادی سازی همکاری دفاعی ایران با جهان، پیروزی‌ برای آرمان چندجانبه‌گرایی است
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۰

در آستانه پایان یافتن محدودیت‌های تسلیحاتی علیه ایران، وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توئیتری عادی‌سازی همکاری‌های دفاعی ایران با جهان را یک پیروزی بزرگ برای آرمان چندجانبه‌گرایی و صلح و ثبات در منطقه خواند.

بامداد ۲۷ مهر، پایانی بر یک محدودیت و شکستی برای واشنگتن
۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲

ساعت ۳:۳۰ بامداد یکشنبه ۲۷ مهر ماه محدودیت‌های تسلیحاتی ایران به صورت خودکار پایان می‌یابد و آنگونه که حسن روحانی رئیس جمهور اعلام کرد از یکشنبه می‌توانیم اسلحه‌مان را به هر که خواستیم بفروشیم و از هر که خواستیم اسلحه بخریم.

خبر مهم خطیب‌زاده درباره قطعنامه ۲۲۳۱
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت:‌ هفته آینده ۲۷ مهر ماه ساعت ۳:۱۳ بامداد محدودیت‌های تسلیحاتی مندرج در قطعنامه ۲۲۳۱ ملغی می‌شود.