داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بازار-بورس
طرح قیر رایگان باعث فساد آفرین ست
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰

سخنگوی دولت گفت: تجربیات گذشته نشان داد که دادن قیر مجانی باعث فساد و عدم شفافیت شده است و نتیجه چندانی عاید توسعه کشور نکرده است و به همین دلیل شورای نگهبان همواره بر این موضوع حساسیت داشت.

چراغ سبز دولت به تورم‌زایی بورس
۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷

اشتباه مسئولین که منجر به افزایش تورم شد، تبلیغ برای انتقال سرمایه‌ها به سمت بازار سرمایه بود، درحالی‌که سرمایه‌گذاری در بورس ایران هیچ‌گاه منجر به رشد تولید یا هدایت سرمایه به سمت تولید نمی‌شود، بازار سرمایه در چهار ماه گذشته بالای ۲۰۰ درصد سودآوری و بازدهی داشته است، درحالی‌که کمترین کمکی به رونق و بازدهی تولید نکرده

پیامدهای یک انحصار جدید
۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳

این روزها، اتفاقات جالبی در حال وقوع است؛ اتفاقاتی که از سال‌ها پیش برای آن برنامه دقیق وجود داشت. هرچند برخی برنامه‌ها با موانعی روبه‌رو شد و متولیان، مجبور به کنار گذاشتن بعضی سرفصل‌ها یا ایجاد تغییراتی در مدل پیاده‌سازی آن شدند؛ اما اصل طرح در حال تحقق است.

هیجان کاذب، بورس رامتاثر نکند
۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰

رئیس‌جمهور با بیان اینکه از عوامل مهم کنترل بازار ارز، عرضه ارز صادرکنندگان به بازار است، گفت: با کسانی که از عرضه ارز حاصل از صادرات خودداری کرده‌اند، برخورد قضایی می‌شود.

فیلم: باید از فرصت تاریخی بورس استفاده کنیم
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱

دکتر پیمان مولوی بیان کرد: باید به این همه سرمایه‌گذار که روزانه به بورس می‌آیند، افتخار کرد، اینکه نمی‌توانیم از این فرصت استفاده کنیم، مقصرش سیاستگذار و ارکان بازار سرمایه است نه خود سرمایه‌گذار!

سامان دادن بازار خودرو با ابزار اخذ مالیات
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶

یکی از مهمترین راهکارهای پیشنهادی کارشناسان برای سامان دادن به وضعیت فعلی بازار خودرو، عرضه خودرو در بورس کالا و اخذ مالیات از قیمت فروخته شده در بورس کالا و قیمت مصوب کارخانه است.

توییت قالیباف درباره ۴ اقدام ضروری برای رونق بازار سرمایه
۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷

رئیس مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت: باید از ظرفیت عظیم نقدینگی موجود در بازار سرمایه در مسیر رونق تولید و ایجاد اشتغال و نهایتا بخش واقعی اقتصاد استفاده کرد.

تهدید کرونا برای اقتصاد خانواده و مستأجران آمریکایی
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰

«بدهی خانوارهای آمریکایی» یک شاخص اقتصادی است که وضعیت مالی خانوارها را به شکل میانگین نشان می‌دهد.

آزادی سهام عدالت؛ انحصار مدیریت!
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷

حتی اگر تمام دارندگان سهام عدالت، مدیریت مستقیم سهام خود را در اختیار بگیرند؛ باز هم مهم‌ترین هدف خصوصی‌سازی، یعنی تغییر در مدیریت و ساختار تصمیم‌گیری در بنگاه‌های دولتی رقم نخواهد خورد.

فیلم: بورس دست دلالهاست
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰

دکتر محمدرضا جهان بیگلری بیان کرد: چگونه ممکن است تراز مالی یک شرکت منفی و حتی زیان انباشته هزار میلیارد تومانی داشته باشد، اما قیمت سهامش هر روز در بورس رشد کند، چنین شرکت‌هایی اکنون به وفور در بورس تهران موجود است. بورس دست دلالهاست، و با شانتاژهای خبری نقدینگی را به‌ سمت بازار سرمایه سوق می‌دهند.