داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار گیاهان-دارویی
مردانی: درمان کرونا با گیاهان دارویی امکان پذیر نیست
۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه اعمال محدودیت های کرونایی نتایج مثبتی داشته است گفت: کرونا با گیاهان دارویی درمان نخواهد شد.

توضیح سازمان غذا و دارو درباره داروهای گیاهی درمان کرونا
۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳

سازمان غذا و دارو جزئیاتی از روند صدور مجوز برای ۴ داروی گیاهی درمان بیماری کرونا ارائه داد.

داروهای گیاهی در موضوع کرونا مکمل هستند
۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: داروهای گیاهی در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار گرفته است اما نکته‌ای که لازم است بدانیم این است که همه این داروها مکمل هستند و نقش درمانی در بیماری کرونا ندارند.

عوارض ناشی از کرونا را با این گیاهان دارویی درمان کنید
۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲

متخصص طب ایرانی گفت: بر اساس کتاب مرجع گیاهان دارویی، گیاه بابونه شیرازی برای درمان سرفه، تب، برونشیت و سرماخوردگی و همچنین پیشگیری از بروز التهاب دهان و گلو تأیید شده است.

اعلام اسامی ۴ داروی گیاهی کرونا
۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان این‌‌که تاکنون چهار فرآورده طبیعی با اجزای گیاهی مصوبه کمیسیون قانونی سازمان غذا و دارو را اخذ کرده‌‌اند جزئیاتی از اثربخشی این داروها را توضیح داد.

فیلم: جزئیات کشف داروی گیاهی موثر بر درمان کرونا
۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴

فرمانده عملیات مدیریت کرونا در تهران: ۵ ماه است بر روی این دارو کار می‌کنیم. این دارو ویژگی ممتازی دارد که در افزایش سیستم دفاعی بدن موثر است. یک عصاره خاصی این دارو نیاز دارد که فقط در ایران موجود است.

۴ داروی گیاهی مؤثر در درمان کرونا مجوز تولید کسب کردند
۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه دانشجویان ما باید طب سنتی را بشناسند، گفت: کمیته‌ای ملی با حضور صاحب‌نظران برای احیای جنبه‌های علمی طب سنتی جهت آشنایی دانشجویان با مکتوبات بازمانده از دانشمندان گذشته علوم تشکیل شود.

صادرات شیرین‌بیان ۶۹ درصد کاهش یافت
۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴

در سال ۱۳۹۸ میزان صادرات شیرین‌بیان کشورمان با کاهش ۶۹ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۷، به ۱۰ میلیون دلار افت پیدا کرده و سهم ایران از بازار جهانی این محصول به ۳/. درصد رسیده است.

هیچ کدام از فرآورده های طبیعی و گیاهی درمان کرونا مجوز ندارند
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵

معاون اجرایی اداره کل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، گفت: تاکنون هیچ گونه مجوزی برای فرآورده‌های طبیعی و گیاهی که ادعای درمانی کرونا داشته اند، صادر نشده است.

وضعیت ۴ قلم داروی ضد کرونا
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳

رئیس سازمان غذا و دارو، درباره روند تامین داروهایی که برای درمان کرونا استفاده می شود، توضیحاتی ارائه داد.