داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار علی-ریاحی-پور
۱۸تیرماه ۷۸ و نقش دشمنان انقلاب اسلامی
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲

در روز جمعه ۱۸ تیرماه ۱۳۷۸ برخی چهره‌های سیاسی وارد کوی دانشگاه تهران می‌شوند و با سخنان بعضی از آن‌ها، آتش فتنه شعله‌ور می‌گردد. از سوی دیگر، گروه‌هایی سازمان‌یافته وارد خیابان کارگر می‌شوند و با کتک زدن مردم، به اموال عمومی خسارت وارد می‌کنند

سوت زنان فساد؛ تعامل یا تقابل حاکمیت؟
۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴

آیا با وجود ساختارهای نظارتی و قضایی کشور، نیازی به گزارشگران مردمی فساد وجود دارد؟ آیا صرف وجود نهاد های نظارتی باعث توفیق و مقابله حداکثری با فساد می شود؟

آقایان؛ جنازه برجام را دفن کنید!
۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲

مجلس شورای اسلامی باید تنظیم طرح خروج ایران از برجام را در اولویت قرار دهد تا همانگونه که در سال پایانی دولت اصلاحات، بنابر تأکید مقام معظم رهبری جبران عقب‌ماندگی‌های ناشی از مذاکرات شروع شد، شاهد باشیم پیش از پایان عمر سیاسی دولت کنونی، روند عقب‌نشینی از حقوق ملی پایان یافته و روال پیشرفت هسته‌ای هر چه سریع‌تر آغاز گردد.

عدالتخواهی ساختاری یا ادامه رویکرد خیریه ای؟
۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳

اولین قدم، تلاش برای ایجاد فضایی شفاف است که در آن امکان استفاده افراد از رانت‌های سیاسی و اقتصادی وجود نداشته‌باشد. اگر چه ایجاد چنین شفافیتی در قالب یک ساختار سالم امکان‌پذیر است، ولی تا آن زمان، فشار‌های رسانه‌ای عدالتخواهانه و روشنگری‌های نخبگان جامعه با همراهی افکار عمومی، مهم‌ترین راهکار پیش روی عاملان اجتماعی است.

خداقوت فرمانده
۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰

در دولتی که وزرایش نماد ناکارآمدی و انفعال و فشلی هستند و حقیقتا ثابت کرده اند مرد روزهای بحران نبوده اند عملکرد این روزهای وزیر بهداش موجبات امید و رضایت مردم را فراهم آورده است

انتقالی وکلای ملت به خانه دولت
۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸

آیا دولت در این زمینه گزارشی کامل و دقیق خواهد داد که چند نفر از نمایندگان مجلس دهم را جذب و چه پست‌هایی به آنها و بر چه اساس و معیاری داده است؟

اصلاحات در لبه پرتگاه!
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵

از چالش‎های اساسی جبهه اصلاحات، گرفتار شدن رجال برجسته این جبهه در مسابقه رفاه و اشرافی گری است. داشتن این روحیه، موجب شده است که آن‎ها از مردم کوچه و بازار فاصله گرفته و بیش‎تر به دنبال افزایش سرمایه و زراندوزی باشند تا خدمت به مردم.

تاب آوری ملی و مواسات اجتماعی
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱

رزمایش مردم ایران در مواسات و کمک مومنانه، نه تنها نشان داد که جامعه ایرانی دچار شکاف نشده است بلکه، بار دیگر چهره واقعی جامعه ایرانی که برخی اوقات در پس پروپاگاندای برخی رسانه‌های خارجی و حتی داخلی! مظلومانه نادیده گرفته می‌شد، بار دیگر رخ بنماید و با زبان همدلی بیان دارد که مسیر جامعه در ایران اسلامی به سوی تقویت همبستگی است.

مجلس یازدهم و «برجام»
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷

وقتی یک طرف دعوا از منازعه خارج شده است و کشور های اروپایی هم به تعهدات خود پایبند نیستند و این ما هستیم که به تمامی تعهدات خود عمل کرده ایم ؛ ماندن در این توافق با کدام عقل سلیمی توجیح می شود؟ مجلس می تواند با تهیه طرح خروج از برجام و حتی طرح خروج از NPT سوت پایان بازی برد باخت آمریکایی ایرانی را به صدا درآورده و مسیر پیشرفت صنعت هسته ای را به ریل اصلی خود برگرداند.

مگر فیل و الاغ فرقی هم دارند؟
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴

این ایده که با رفتن ترامپ از کاخ سفید تحریم‌ها نیز برداشته خواهد شد با واقعیات موجود در صحنه سیاسی آمریکا همخوانی ندارد. چرا که سبقه عملکردی سیاست خارجی رژیم ایالات متحده آمریکا نشان دهنده آن است که تحریم گزینه ای بوده است که همیشه بر روی میز سیاستمداران آمریکایی قرار داشته و در مقاطع مختلف هر دو حزب آمریکایی، از اوباما دموکرات تا ترامپ جمهوری خواه شدید ترین و ظالمانه ترین تحریم ها را بر علیه ملت ایران وضع کرده اند.