داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مجلس
صندلی مجلس را داغ کنید
۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵

نه تنها امتیازات و رانت های قانونی که به موجب شان نمایندگی به آنها اختصاص می یابد بایستی حذف گردد بلکه بسیاری از مواهب عادی جایگاه نمایندگی نیز باید سلب گردد. در این صورت است که دیگر فردی برای جمع آوری قدرت و ثروت به سمت نمایندگی مجلس نمی آید.

۴ نکته درباره دنا سواری نمایندگان مجلس
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳

در حالی انتقادات معطوف به دریافت دنا توسط نمایندگان مجلس شده که مسئله اصلی که عملکرد نمایندگان در تصویب قوانین و نظارت برای حل مشکلات است مورد غفلت واقع شده و رسانه ها باید از نمایندگان بخواهند در این حوزه‌ها اقدامات خود را تاشریح کنند.

مجلس یازدهم و منافع زیر صفر برجام
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵

با توجه به انفعال اروپا در جبران اثرات تحریم‌های آمریکا و بازگشت احتمالی قطعنامه‌های تحریمی، منافع برجام به زیر صفر می‌رسد و  لازم است مجلس شورای اسلامی برای توقف تعهدات ایران در برجام اقدام نماید.

۲ پرسش از مجلس یازدهم درباره پیام‌رسان‌ها و فضای مجازی
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲

لازم است مجلس جدید پیش از ارایه هرگونه طرح جدید، دو سوال مهم را مد نظر خویش قرار دهد. اول آنکه چرا اغلب طرح‌های حاکمیتی برای فضای مجازی با واکنش منفی کاربران مواجه می‌شود و همین موجب عدم اجرایی شدن آن‌ها می‌گردد؟ دوم آنکه چگونه می‌توان با جبران خطاهای گذشته، لزوم حکمرانی، سیاست‌گذاری و قانون‌نویسی بر فضای مجازی را در دیدگاه کاربران بعنوان یک حق حاکمیت جهت حمایت از خود آنان به رسمیت شناخت؟

۵ نکته پیرامون سفرهای استانی نمایندگان مجلس
۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲

بعضی از افراد و جریانات که صرفا پشت میزنشینی را می پسندند، این کارها را دامن زدن به انتظارات و توقعات مردمی می دانند و اساس سفرهای استانی و سرکشی میدانی را تخطئه می کنند.

چرا قوه قضاییه با رد صلاحیت شده‌ها برخورد نمی‌کند؟
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم در گفتگوی تفصیلی با نسیم آنلاین به سوالاتی پیرامون همکاری های ایران و چین، برجام و عملکرد مجلس دهم پاسخ داده است.

اصلاح طلبان به دنبال تخریب مجلس هستند
۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴

سعید آجورلو فعال سیاسی نزدیک به محمد باقر قالیباف و مدیرمسئول سایت فردا با اشاره به حملات رسانه‌های اصلاح طلب به مجلس یازدهم گفت: اصلاح طلبان به دنبال ساختن تصویر مجلس تندرو و شعاری از مجلس یازدهم هستند.

معنای تعامل مجلس انقلابی با دولت روحانی چیست؟
۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲

تعامل مجلس با دولت از نگاه رهبری قانون گذاری و ریل گذاری متناسب با شرایط و توانمندی های کشور در مجلس است. تا امکان عملیاتی شدن و نظارت بر قوانین وجود داشته باشد وگرنه تنها توقع مردم را بالا خواهد برد و با عدم تحقق، مردم را مایوس و منجر به چالش بین دولت و مجلس خواهد شد.

استیضاح هیأت وزیران، گزینه مناسب تحول انقلابی
۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱

مجلس یازدهم می‌تواند از اصل ۸۹ و ۱۳۶ قانون اساسی استفاده کند و با استیضاح دو تن از وزرای ناکارآمد، هیأت وزیران را از رسمیت بیندازد تا رئیس‌جمهور مجددا هیأت وزیران را برای رأی اعتماد به مجلس معرفی کند.

شرط مهار نقدینگی، دست نکردن دولت در جیب بانک مرکزی است
۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۴

در حالی که رئیس بانک مرکزی سعی بر اصلاح مدیریت پولی دارد، برخی فشارهای مالی دولت این روند را تهدید می‌کند.