داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار کووید-۱۹
خبر خوش ساخت واکسن کرونا تا پاییز امسال
۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۴

عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا گفت: واکسن کرونا تا پاییز یا حداکثر زمستان بدست مردم جهان خواهد رسید، اما تا آن زمان تنها راه مقابله با کووید ۱۹ رعایت نکات بهداشتی است.

بیش از ۱۰ میلیون و ۵۹۰ هزار مبتلا به کرونا در جهان
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵

روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

هشدار WHO: شیوع کرونا شدت گرفته است
۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۰

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه درباره شدت گرفتن شیوع ویروس کرونا در دنیا هشدار داده است.

فوت ۱۶۲ بیمار کرونایی و ۲۵۳۶ بیمار جدید
۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۹ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۳۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۶۱ مورد بستری شدند.

گزارش تصویری: آشتی با پلاستیک در عصر کرونا
۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰

با شیوع ویروس کرونا استفاده از تجهیزات پلاستیکی برای پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ همه گیر شده است.

فاصله گذاری اجتماعی کماکان موثرترین روش برای مهار کروناست
۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: فاصله گذاری اجتماعی کماکان موثرترین روش در مهار کروناست.

تولید انبوه واکسن کرونا از سوی روسیه از پاییز
۲ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹

وزارت دفاع روسیه با رضایت بخش خواندن وضعیت جسمانی نخستین گروه داوطلبانی که واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند، اعلام کرد: این واکسن در پاییز به تولید انبوه می‌رسد.

هشدار برای بیماران قلبی
۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰

گزارش جدید حاکی از آن است که بیماری کووید ۱۹ برای افراد مبتلا به مشکلات زمینه ای سلامت نظیر بیماری های قلبی، دیابت یا امراض ریوی، به مراتب مرگبارتر است.

دولتِ مطلوبِ شبکه‌های اجتماعی در پساکرونا
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲

انتشار ویروس کرونا در سراسر جهان، رخدادها و تحولات دگرگون‌کننده و تکان‌دهنده‌ای را موجب شده که تصور آن هم مضحک و بی‌پایه به نظر می‌رسید، چه رسد به ترسیم و پیش‌بینی آن. اثرات این رخداد جهان‌گیر که با جنگ جهانی دوم و از هم پاشیدن ژئوپلتیک‌های مستحکم نیمه اول بیستم مقایسه می‌شود، اقتصاد و سیاست و فرهنگ کشورهای مختلف را از ریل و مسیر همیشگی خارج کرده و به وضعی سیال انداخته است.

واکسن فلج اطفال توانایی مقابله با کووید ۱۹ را دارد
۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳

محققان دانشگاه مریلند دریافتند واکسن فلج اطفال توانایی مقابله با کووید ۱۹ را دارد و می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تا زمان تولید واکسن این بیماری، تقویت کند.