داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار امیرالمومنین
حرم حضرت امیرالمومنین(ع) بسته شد
۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵

کانال تلگرامی مطالعات عراق خبر از بسته شدن حرم حضرت امیرالمومنین (علیه‌السلام) به دلیل پیشگیری از انتشار بیماری کرونا داد.

بی نظمی در امور اقتصادی به معیشت مردم لطمه می زند
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۶

رئیس قوه قضائیه گفت: کوچک ترین بی نظمی در حوزه‌های اقتصاد، سیاست، فرهنگ و زندگی اجتماعی و فردی موجب لطمه به زندگی مردم می شود.

فیلم: تعویض پرچم بارگاه مطهر حضرت امیرالمومنین (ع)
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵

همزمان با فرارسیدن شب‌های پرفضیلت قدر و شهادت امام علی(ع)، آیین تعویض پرچم بارگاه حرم مطهر شب گذشته برگزار شد.

خداوند فقط رفوزه‌ها را امتحان نمی‌کند
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۶

امیرالمؤمنین میگوید همه جامعه را تصفیه خواهیم کرد، به خصوص طبقه بالا را؛ همه شما را از صافی بلیات و امتحانات بزرگ رد خواهیم کرد.

چرا امام علی(ع) «امیرالمؤمنین» است؟
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶

حجت‌الاسلام کاشانی در بیانی به چرایی انتساب صفت امیرالمؤمنین علیه‌السلام به اول امام عالم پرداخت.

مسئولان باید در مواسات پیشتاز باشند
۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳

همۀ مردم بایستی اهل مواسات باشند. اما مواسات بر بعضی‌ها واجب‌تر است: علما، اساتیدِ دانشگاه، مسئولین و فرهنگ‌سازان در مواسات باید پیشتاز باشند. این‌که در انجام مواسات، مسئولین از بیت المال برای حل مشکل گرفتاران منبعی را اختصاص می‌دهند، خیلی کار ارزشمند و خوبی است، چون بعضی‌ها بخاطر روحیه بخل حتی حاضر نیستند از بیت المال هم ببخشند امیر المومنین(ع) به مالک اشتر فرمود مشاورت بخیل نباشد. قرآن می‌گوید: «وَیَمْنَعُونَ الْمَاعُونَ» (۹) بعضی‌ها مانع کار خیر می‌شوند.

جمهوری اسلامی؛ حکومتی بی بدیل اما مظلوم
۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳

جمهوری اسلامی ایران تلفیق حاکمیت الهی و مقبولیت بشر است، یعنی بعد از حکومت برخی انبیاء الهی و بویژه پیامبر خاتم(ص) و حکومت امیر المومنین(ع) تحقق مشروعیت الهی و پذیرش مردمی در تاریخ سابقه ای ندارد.

فیلم: فهم معنایی از کمیل بعد از ۶۰ سال
۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲

حجت الاسلام انصاریان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ناتوانی بشر در برابر آن گفت: بیش از ۶۰ سال است که دعای کمیل می‌خوانم اما حال معنای فراز «أَنَا عَبْدُکَ الضَّعِیفُ الذَّلِیلُ الْحَقِیرُ الْمِسْکِینُ الْمُسْتَکِینُ» را درک کردم.