داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار عدنان-الزرفی
سه گرایش در محور مقاومت دربرابر الکاظمی؛ اختلاف واقعی یا تاکتیکی در عراق؟
۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹

بعد از انتخاب مصطفی الکاظمی به عنوان نخست وزیر آینده عراق، اختلاف در داخل طیف‌های مختلف محور مقاومت در عراق بالا گرفته است؛ اختلافی که هنوز مشخص نیست آن را باید تاکتیکی خواند یا اختلافی واقعی و حتی راهبردی است که به این شکل بروز پیدا کرده است.

پیام سردار قاآنی به رهبران احزاب سیاسی عراق
۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵

نماینده پارلمان عراق با اشاره به جزئیات روند انتخاب سه مامور تشکیل کابینه عراق پس از استعفای عبدالمهدی، از تاکید تهران و آیت‌الله سیستانی بر عدم دخالت بیگانگان در امور سیاست داخلی این کشور خبر داد.

عدنان الزرفی رسما از تشکیل دولت عراق انصراف داد
۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹

نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه عراق، دقایقی پیش رسما از نخست‌وزیری انصراف داد.

ماندن یا رفتن الرزفی؛ نشست خبری مشخص می کند
۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱

«عدنان الزرفی» نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه عراق که کناره گیری او از شامگاه چهارشنبه قوت گرفته قرار است تا ساعاتی دیگر نشست مطبوعاتی برگزار کند. با این وجود هنوز به طور قطعی معلوم نیست وی از تشکیل دولت کناره گیری کند.

منابع عراقی: الزرفی ناچار به انصراف است
۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵

رسانه‌های عراقی به نقل از منابع سیاسی این کشور اعلام کردند که رئیس جمهور عراق روز پنجشنبه نامزد گروه‌های شیعی را به جای عدنان الزرفی به عنوان مامور تشکیل کابینه معرفی می‌کند.

شانس بالای الکاظمی برای تصدی نخست وزیری عراق
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۴

شانس الکاظمی برای تصدی سمت نخست وزیری بیش از عدنان الزرفی است؛ با این حال و براساس ماهیت و متغیرات سیاسی عراق باید منتظر ماند که در پایان چه گزینه ای برای نخست وزیری معرفی می شود.

راهکار حقوقی ممانعت از نخست وزیری عدنان الزرفی چیست؟
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹

با ارائه نامه رسمی چند جریان بزرگ شیعی برای معرفی «مصطفی الکاظمی» به عنوان نخست وزیر آینده عراق، نباید تصور کرد پرونده نخست وزیری عدنان الزرفی مختومه شده است

الزرفی و مواضعش در رابطه با ایران و آمریکا
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹

نخست‎وزیر مکلف به تشکیل کابینه جدید عراق گفت که بحران و تنش آمریکا و ایران ارتباطی به عراق ندارد و دولت آتی وی در این زمینه بی‎طرف خواهد بود.

عدم حضور احزاب شیعی، سنی و کردی در جلسه رأی اعتماد الزرفی
۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹

طبق گفته برخی نمایندگان عراقی، بیشتر احزاب شیعه، سنی و کرد پارلمان عراق، در جلسه احتمالی رأی اعتماد به کابینه عدنان الزرفی شرکت نخواهند کرد بنابراین کابینه او رأی نخواهد آورد.

الزرفی: نماینده هیچ کشور خارجی نیستم
۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶

نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه عراق اعلام کرد که وی از سوی نمایندگان پارلمان این کشور نامزد شده است و نماینده هیچ کشور خارجی نیست.