داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار واردات
با وجود کرونا، صادرات بخش کشاورزی رشد داشته است
۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵

علی‌رغم مخاطرات کرونا بر تجارت، صادرات بخش کشاورزی به واسطه مصارف ضروری چندان از کرونا تاثیر نپذیرفته است؛ به طوریکه مطابق آمارهای گمرک ایران در ۳ماهه بهار امسال صادرات این بخش نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۶ درصد رشد داشته است.

اوضاع واردات برنج چطور است؟
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

آن طور که مسئولان گمرک ایران می‌گویند در سه ماهه اول امسال بیش از ۲۰۸ میلیون دلار برنج وارد شده است.

فعلا موبایل نخرید
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری و تلفن همراه و لوازم جانبی گفت که با توجه به لغو ممنوعیت واردات تلفن همراه با ارزش بالای ۳۰۰ یورو دلیلی برای افزایش قیمت موبایل وجود ندارد و قیمت‌ها باید به حالت قبل برگردد، بنابراین بهتر است شهروندان برای خرید موبایل عجله نکنند.

روحانی: صادرکننده ای که ارز را وارد بازار نکند خائن است
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳

رئیس جمهور با بیان اینکه توسعه استان سیستان و بلوچستان یکی از اهداف دولت بوده و هست، گفت: رساندن گاز به این استان از جمله طرح هایی بود که برای این استان تعریف شد و وقتی مشعل گاز در دولت یازدهم در زاهدان روشن شد، یک روز تاریخی برای سیستان و بلوچستان بود.

واردات موبایل ۳ برابر شد
۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

سخنگوی گمرک گفت: از ابتدای سال تا به امروز ۲ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۹۳۳ دستگاه تلفن همراه وارد کشور شده است که این میزان حدود سه برابر واردات تلفن همراه در مدت مشابه سال قبل است.

روحانی: اقتصاد کشور به خوبی پیش می‌رود
۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱

رئیس جمهور گفت: بازی با قیمت ارز، سکه و بازار سرمایه از متغیرهای اصلی عملیات روانی دشمن برای آشفته کردن اقتصاد کشور است.

وزارت صمت بعد از خروج آمریکا از برجام نتوانست جلوی تهدیدات را بگیرد
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹

رئیس کل اسبق بانک مرکزی معتقد است برجام نتوانست در نهایت مشکلات روابط بانکی کشور با بانک‌های خارجی را حل کند و می‌گوید فرد متخصصی را برای حضور در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای پیشنهاد کرده که مورد پذیرش قرار نگرفته است.

کوله‌بری بزودی رسمیت می‌یابد
۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴

مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق کالا گفت: بزودی مبادلات مرزی از جمله کوله‌بری به نحوی که کسب و کار مرز نشینان به نحو کنترل شده ادامه داشته باشد به رسمیت شناخته می‌شود.

فیلم: از واردات ۲۹ میلیارد دلاری قطر، سهم ایران ناچیز است!
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹

حمید زادبوم ضمن تشریح پتانسیل‌های تجاری ایران و قطر در شرایط تشدید تحریم‌ها به «نود اقتصادی» گفت: با همین ظرفیت کنونی صادراتی، ایران اکنون می‌تواند ۴/۲ میلیارد دلار کالا و خدمات به کشور قطر صادر کند، اما این رقم اکنون چیزی حدود ۲۳۰ میلیون دلار است!

واردات ۱۵۰۰ تن زردچوبه طی دوماهه اول سال ۹۹
۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰

براساس آمارهای گمرک ایران طی دوماهه فروردین و اردیبهشت سال جاری بیش از ۱۵۴۵ تن زردچوبه پارد مشور شده است.