داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار واکسن-کرونا
کرونا و توطئه‌ای به‌نام «توهم توطئه»
۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸

دیگر سازمان بهداشت جهانی برخلاف شعارهایش در کنترل بیماری‌های خطرناک واگیردار ناموفق بوده است و برای مثال با گذشت حدود نیم قرن از کشف ویروس خطرناک ابولا با کشندگی بعضا تا ۹۰٪ هنوز نتوانسته دارو یا واکسن خاصی برای آن ارائه دهد یا هنوز عامل برخی بیماری های ریشه‌کن شده در زرادخانه‌های بیوتروریستی موجود است.

آزمایش نخستین واکسن کرونا آغاز شد
۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

سازمان بهداشت جهانی تایید کرده است که آزمایش نخستین واکسن علیه ویروس کووید ۱۹ آغاز شده است.

آلمان: نتیجه تحقیق درباره واکسن کرونا فروشی نیست
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶

وزیر خارجه آلمان به طور ضمنی، آمریکا را از تلاش برای ترغیب محققان آلمانی به فروش نتیجه تحقیقات خود در باب واکسن کرونا، برحذر داشت.

آزمایش واکسن چینی کرونا تا یک ماه آینده
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴

مسئولان کمیسیون علوم و فناوری شانگهای روز گذشته با برگزاری یک کنفرانس خبری اعلام کردند که در زمینه تولید واکسن بیماری کرونا پیشرفت‌های قابل توجهی داشته اند.

اولین تست واکسن کرونا در آمریکا انجام شد
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی است اولین تست واکسن کرونا در آمریکا انجام شده است.

انتقاد آلمان از تلاش ترامپ برای انحصاری کردن واکسن کرونا
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸

بسیاری از مقامات دولتی آلمان از جمله وزیر امور خارجه این کشور انتقاد شدیدی به تلاش‌های رئیس جمهور آمریکا برای به انحصار در آوردن واکسن ضد کرونا که محققان آلمانی ماه‌هاست برای ساخت آن تلاش می‌کنند وارد کردند.

تلاش ترامپ برای به انحصار در آوردن واکسن کرونا
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹

یک روزنامه آلمانی به نقل از محافل دولتی آلمان از تلاش دونالد ترامپ برای فریب مالی محققان آلمانی که برای ساخت واکسن کرونا تلاش می‌کنند خبر داد تا بتواند این واکسن را به انحصار ایالات متحده درآورد.

واکسن کرونا با موفقیت روی موش ها آزمایش شد
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱

گروهی از محققان امپریال کالج لندن مشغول توسعه واکسنی هستند که تا به حال روی موش ها آزمایش شده و امیدوارند آن را روی انسان ها نیز آزمایش کنند.

معرفی داروی ضد کرونا، یک سلبریتی را دادگاهی کرد
۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰

دفتر دادستان کل میزوری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد «باکر متهم است به ارائه اطلاعات دروغین درمان ویروس کرونا یا کاهش پیامدهای آن و همچنین تقویت سیستم ایمنی بدن به ویژه در سالمندان». نکته جالب توجه این است که داروی معرفی شده در برنامه باکر در شرکتی با ریاست خود او تولید می‌شود.

۲۰ واکسن برای کرونا در حال بررسی است
۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

۲۰ واکسن برای کرونا در حال بررسی هستند؛ افراد سیگاری بیش از سایر افراد، در معرض خطر مرگ ناشی از آلودگی با ویروس کرونا هستند.