داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اقتصاد
روحانی: هیچ کالایی نباید در گمرک معطل بماند
۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷

رئیس جمهور با بیان اینکه هیچ کالایی نباید در گمرک های کشور معطل بماند، گفت: دستگاه‌های اقتصادی کشور با هماهنگی های لازم باید نسبت به تسریع در ترخیص کالا اقدام کنند.

نقدینگی در بورس به سفته‌بازی دامن زده است
۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵

یک تحلیلگر اقتصادی با بیان اینکه حرکت نقدینگی در بورس به سمت تولید تورم را کاهش می‌دهد، گفت: نقدینگی خلق شده در بازار سرمایه نه تنها به تولید تزریق نشده بلکه منجر به شکل‌گیری فعالیت‌های سفته‌بازانه و دلالی در بورس شده است زیرا، به دلیل بازدهی بالای این بازار برخی شرکت‌ها از بانک‌ها تسهیلات دریافت می‌کنند تا با آن سهام خرید و فروش کنند.

قیمت خرید تضمینی گندم ۴ هزار تومان تعیین شد
۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲

قیمت خرید تضمینی گندم برای سال زراعی آینده، در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به منظور تداوم خودکفایی و ارائه به صرفه‌تر نان به مردم، ۴ هزار تومان تعیین شد.

هر دهک درآمدی چقدر کارت می‌کشد؟!
۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳

با توجه به فراگیری بانکداری الکترونیک در کشور که طی سال‌های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است، تغییر شاخص‌های تراکنش‌های کارتی خود گویای تغییر شرایط اقتصادی و رفتار اقشار مختلف و دهک‌ها نسبت به این شرایط است.

پیش بینی قیمت مسکن در نیمه دوم امسال
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

برخی کارشناسان اقتصاد مسکن معتقدند با توجه به تحولات اخیر و شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، از شیب قیمت مسکن در ماه‌های پایانی سال کاسته می‌شود.

تامین ارز در اولویت اقدامات بانک مرکزی باشد
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴

رئیس‌جمهور گفت: تامین ارز مورد نیاز سال ۹۹ و ذخیره‌سازی استراتژیک مصوب کماکان باید در اولویت اقدامات بانک مرکزی باشد.

رشد ۱۹۰۰ درصدی قیمت زمین در دولت روحانی
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰

طی دوره روحانی ارزان‌ترین زمین مسکونی رشد ۱۹۰۰ درصدی، متوسط قیمت رشد ۷۴۳ درصدی و گران‌ترین زمین مناطق شهری کشور نیز رشد ۳۶۵ درصدی داشته است.

بیش از ۵۳ شورا برای اقتصاد کشور تصمیم‌گیری می‌کنند
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این نکته که ایجاد ارتباط نظام‌مند میان نهادهای مختلف تصمیم‌گیر در حوزه اقتصاد ضروری است، خاطرنشان کرد: بیش از 53 شورای تصمیم‌گیر در اقتصاد کشور وجود دارد که هماهنگی میان آنها ضروری است.

امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶

معاون اول رئیس جمهور نوشت: امروز به دستور رئیس جمهور به علت گرانی تخم مرغ جلسه‌ای را برای ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های ذی ربط برگزار و تصمیمات لازم را گرفتیم.

روحانی به ناعدالتی در جامعه اعتراف کرد
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴

حسن روحانی گفت: باید تمام مراحل تولید تا توزیع پایش شود. امروز اعتراف می‌کنم مردم عزیز ایران مواد مصرفی تولید شده اما قیمت نا عادلانه است.