داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار نظام-سلامت
اینفوگرافیک: سیاست‌گذاری نظام سلامت در انحصار پزشکان
۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵

مقایسه تخصص وزرای بهداشت در ایران با ۱۰ کشور دنیا

چین: همه گیری کرونا کمبودهای نظام سلامت جهانی را نشان داد
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶

وزارت امور خارجه چین امروز، چهارشنبه اظهار کرد، همه گیری کروناویروس کاستی‌های نظام سلامت جهانی را نشان داد.

راز کیک و کلوچه‌های قرصی!
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰

کیک و کلوچه‌های قرصی این روزها خبرساز شده و هیچ ارگانی توضیح واضحی درباره خبر خوراکی‌های حاوی دارو نمی‌دهد. سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره قراردادن حرفه‌ای قرص یا کپسول در برخی فرآورده‌های مواد غذایی، گفت: شکی نیست برخی با اهداف خرابکارانه به ‌دنبال نابودی صنعت غذایی کشور هستند تا مانع رشد صنایع پیشرویی شوند که ارزآوری قابل توجهی برای کشور دارند.

امکان ورود افراد بدون طی مسیر قانونی به دانشگاه‌ها وجود ندارد
۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: امکان ورود افراد بدون طی مسیر قانونی به دانشگاه های علوم پزشکی کشور وجود ندارد.

سلبریتی‌ها حق تبلیغات در حوزه سلامت را ندارند
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه سلبریتی‌ها نباید در بحث تبلیغات سلامت بدون اخذ مشورت‌های لازم ورود کنند، گفت: این نوع تبلیغات اعتبار سلبریتی‌ها و سلامت مردم را نشانه می‌رود.

تفاوت واکسن‌های «آنفلوآنزا»
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تمام واکسن‌های موجود در داروخانه‌ها تأییدیه سازمان جهانی بهداشت را کسب کرده‌ و از کیفیت لازم برخوردار هستند.

 طرح تحول سلامت به‌نفع پردرآمدها!
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱

در دنیای امروز که شاهد تغییر و تحولات شگرف در زمینه‌های مختلف هستیم، سیستم‌های سازمانی نیز برای کسب موفقیت باید از نوعی برنامه‌ریزی بهره گیرند که آینده‌نگر و محیط‌گرا باشد؛ به‌نحوی که ضمن شناسایی عوامل و تحولات محیطی در افق زمانی بلندمدت، تاثیر آنها را بر سازمان و نحوه تعامل سازمان با آنها را مشخص کند.

گردشگری سلامت؛‌فرصتی در چالش ارزی
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۳

نتایج مطالعات ما نشان می‌دهد که گردشگری سلامت در حال افزایش است؛ چون تبلیغات بیشتری می‌شود و سفارتخانه‌ها جدی‌تر هستند. البته، مشکل عمده این است که باید گلوگاه‌ها را به‌تدریج حذف کنیم و بهتر است که بیمارستان‌ها و مراکز درمانی که بیماران را می‌پذیرند، در نظام دقیقی گزارش دهند؛ بدین‌دلیل که دولت در بحث معافیت‌های مالیاتی و جایزه صادراتی اعداد و آمار دقیق داشته و نظام‌مند باشد و نقش دلال‌هایی که ممکن است بیماران را به مراکز نامناسب می‌برند، کاهش پیدا کند

حاجی‌دلیگانی: اعتراض پزشکان به تعرفه‌های درمانی قابل قبول نیست
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲

حاجی دلیگانی درخصوص اعتراض پزشکان به نرخ تعرفه‌های خدمات درمانی سال 98 گفت: افزایش 10 درصدی هم برای مردم زیاد است و بسیاری از بیماران توان پرداخت آن را ندارند. پزشکان درآمد کافی دارند و نباید اعتراض کنند.