داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تحریم-تسلیحاتی
انتظار طولانی برای اقدام متقابل مجلس
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱

مجلس یازدهم باید با تصویب طرحی فورا تمامی تعهدات ایران ذیل برجام و بطور خاص در حوزه نظارت ها و بازرسی ها را لغو کند و دولت را ملزم به اجرایی کردن آن بکند. مجلس یازدهم در این آزمون تاریخی نشان خواهد داد که همان راه مجلس دهم را خواهد رفت و در وداداگی دولت شریک خواهد شد یا بناست به شعارها و مواضع رسانه ای و اعلامی خود در اقدام متقابل جدی در برابر آمریکا عمل کند و در میدان ثابت کند که انقلابی است.

چین: پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران باید اجرایی شود
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

نمایندگی دائم چین در «وین» با اشاره به مانع‌تراشی‌های واشنگتن در مسیر معاملات تسلیحاتی با ایران تأکید کرد که پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران باید اجرایی شود.

مقام روس: سیاست ما تحت تاثیر تهدیدهای آمریکا نیست
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در واکنش به تهدید شرکت‌های روسی در صورت انجام معامله تسلیحاتی با ایران، اعلام کرد تهدیدهای واشنگتن نقشی در تعیین سیاست مسکو ندارد.

ناراحتی پامپئو از انقضای محدودیت‌های تسلیحاتی علیه ایران
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۱

وزیر خارجه آمریکا مدعی شده که تمامی کشورهایی که از «مبارزه با تروریسم» حمایت می‌کنند باید از انجام معامله‌های تسلیحاتی با ایران خودداری کنند.

اعتراف دیپلمات اروپایی: اهداف ما با آمریکا درباره ایران یکی است
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵

دیپلمات اروپایی در مصاحبه با رسانه انگلیسی اعلام کرد که اهداف کشورهای اروپایی و آمریکا درباره ایران، یکسان است اما درباره روش‌های مواجهه با ایران با هم اختلاف نظر دارند.

ترس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از پایان یافتن تحریم تسلیحاتی ایران
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی یکشنبه بعد از ظهر به خاتمه تحریم‌های تسلیحاتی ایران واکنش نشان داد.

بیانیه ایران در سازمان ملل درباره خاتمه محدودیت تسلیحاتی
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷

نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل متحد از لغو محدودیت تسلیحاتی ایران بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ خبر داد و گفت جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک عضو مسئول جامعه بین‌المللی با دیگر کشورها تجارت مشروع از جمله در حوزه تجارت اسلحه انجام می‌دهد.

فواد ایزدی: دولت داوطلبانه تحریم‌های تسلیحاتی ۵ساله را پذیرفته بود
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵

فواد ایزدی، کارشناس مسائل آمریکا و بین‌الملل با اشاره به اتمام زمان تحریم تسلیحاتی کشورمان، اظهار داشت: در این زمینه آمریکایی‌ها اخیرا صحبت خاصی نداشتند و ایران هم اقدام خاصی انجام نداده است.

ریابکوف: روسیه از تحریم‌های آمریکا نمی‌ترسد
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸

با پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران، روسیه آمادگی خود را برای همکاری‌های چند جانبه با تهران اعلام کرد.

واکنش قالیباف به گرانی‌ها و پایان محدودیت‌های تسلیحاتی
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: این یک واقعیت تلخ است که رکوردشکنی‌های نگران کننده قیمت ارز و تورم لجام گسیخته زندگی را بر مردم سخت کرده است.