داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار آنکارا
آنکارا: آتش‌بس در لیبی به عقب‌نشینی حفتر بستگی دارد
۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

«مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه در یک مصاحبه ضمن هشدار به حامیان خارجی «خلیفه حفتر» در لیبی، آتش‌بس در این کشور را به عقب‌نشینی نیروهای حفتر منوط کرد.

ادعای ترکیه: حضورمان در لیبی قانونی است
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸

وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد: ترکیه در کنار برادران لیبیایی خود ایستاده است و حضورش مطابق با قوانین بین‌المللی و عدالت است.

نقض آشکار حاکمیت عراق توسط ترکیه
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷

یک روزنامه قطری به بررسی صحت قصد آنکارا مبنی بر ایجاد یک منطقه حائل یا نوار امن در شمال عراق به بهانه جلوگیری از حملات حزب کارگران کردستان به عمق خاک ترکیه پرداخت.

ترکیه: فرانسه مسئول هرج و مرج لیبی است
۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۴

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «فرانسه مسئول اصلی هرج و مرج‌های لیبی با پشتیبانی طولانی مدت از جریان‌های غیرقانونی در این کشور است ، فرانسه واقعاً در حال بازی خطرناکی در لیبی است.»

درخواست نشست فوق‌العاده پارلمان عراق در واکنش به تجاوزات ترکیه
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱

نماینده پارلمان عراق از ائتلاف «سائرون»، خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده پارلمان عراق برای تصمیم‌گیری درباره نحوه پاسخ‌گویی به تداوم نقض حاکمیت این کشور از سوی آنکارا شد.

مقرارت منع رفت و آمد در ۳۱ شهر ترکیه
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲

ترکیه برای جلوگیری از گسترش بیشتر بیماری کووید ۱۹ (کرونا) تصمیم به اعمال مقررات منع آمد و شد در ۳۱ شهر و استان این کشور از جمله آنکارا و استانبول گرفته است.

تلفات نیروهای ترکیه در حمله موشکی ارتش سوریه
۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۸

دیدبان حقوق‌بشر سوریه که نزدیک به مخالفان دولت این کشور است از کشته و زخمی شدن شماری از نیروهای ترکیه در حملات موشکی ارتش سوریه خبر داد.

آنکارا: در ادلب دچار بحران شده‌ایم
۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵

سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه ترکیه ضمن بحرانی توصیف کردن وضعیت ادلب در سوریه، از تداوم اعزام نیرو و تجهیزات پشتیبانی به شمال غرب سوریه خبر داد.

ناتو پشت ترکیه در سوریه را خالی گذاشت
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

یک منبع در پیمان آتلانتیک شمالی گفت این پیمان قصد ندارد بند پنجم را در حمایت از عملیات نظامی ترکیه در ادلب سوریه فعال کند.

تیراندازی در مدرسه‌ای در آنکارا دو زخمی برجای گذاشت
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵

فرماندار آنکارا از وقوع یک حادثه تیراندازی در یکی از مدارس این شهر و زخمی شدن دستکم دو نفر خبر داد.