داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مصطفی-الکاظمی
آمریکا برای الکاظمی فرش قرمز را فعلا پهن نکرده است
۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷

علی‌رغم تأکید مقامات عراق بر سفر نخست وزیر این کشور به واشنگتن در پایان ماه جاری میلادی، اما دولت آمریکا هیچ موعدی را برای این سفر تعیین نکرده و حتی درخواستی را برای معرفی اسامی هیئت همراه نخست‌وزیر عراق به منظور صدور ویزا برای آنها ارائه نکرده است و طبق گفته کارشناسان واشنگتن درحال آزمون و خطای قدرت دولت جدید عراق برای اداره این کشور است.

بازدید الکاظمی از گذرگاه مرزی با ایران
۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹

نخست وزیر عراق که برای بازدید از گذرگاه مرزی مندلی با ایران به این منطقه رفته بود، به نیروهای نظامی این کشور اجازه تیراندازی به سوی افرادی که به شکل غیرقانونی از مرز عبور می کنند، را داد.

ائتلاف الفتح دولت را ناتوان دانست
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶

نماینده ائتلاف الفتح هشدار داد که اگر دولت مصطفی الکاظمی نتواند مانع تجاوزهای آمریکا و ترکیه به حاکمیت عراق شود، این ائتلاف موضعی متفاوت اتخاذ خواهد کرد.

دیدار رئیس گروه تروریستی فرماندهی مرکز ارتش آمریکا با الکاظمی
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶

رئیس گروه تروریستی فرماندهی مرکز ارتش آمریکا در غرب آسیا در دیدار خود با نخست وزیر عراق گفته که واشنگتن به دنبال حضور طولانی مدت در عراق اما با تعداد نظامیان کمتر است.

داعش ترور هشام الهاشمی را برعهده گرفت
۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲

گروه تروریستی داعش در توئینی مسئولیت ترور کارشناس برجسته امور گروه‌های تروریستی در بغداد را برعهده گرفت.

الکاظمی به ترور الهاشمی واکنش نشان داد
۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳

نخست‌وزیر عراق تأکید کرد دولت قاتلان کارشناس برجسته عراقی در امور گروه‌های مسلح را تحت پیگرد قرار داده و مجازات خواهد کرد.

دستور جدید «الکاظمی» دردساز شد
۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸

موافقت نخست‌وزیر عراق با بازگشت نیروهای پیشمرگه به استان کرکوک، دردسرساز شده و نمایندگان عرب و ترکمانی پارلمان عراق، وی را مسئول تضییع دستاورد برقراری امنیت در کرکوک دانستند.

هشام الهاشمی که بود؟
۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸

هشام الهاشمی، یکی از مشهورترین کارشناسان و تحلیلگران امنیتی و استراتژیک عراق که اشراف کمک‌نظیری بر حوزه تروریسم و به ویژه گروه تروریستی داعش داشت، دوشنبه شب در برابر خانه خود توسط افراد مسلح ناشناس کشته شد! ترور وی، واکنش گسترده طیف‌ای مختلف جامعه عراق را به دنبال داشت و می‌تواند زمینه‌ای برای تحولات امنیتی در آینده نزدیک باشد.

بغداد برای حل اختلافات با اربیل شرط گذاشت
۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳

در شرایطی که اختلافات بین اربیل و بغداد بر سر درآمدهای نفتی ادامه دارد، بغداد تأکید دارد که باید 50% از درآمدهای واردات غیر نفتی کردستان به دولت مرکزی برسد و ادارات منطقه کردستان نیز مورد نظارت و حسابرسی دقیق دولت فدرال قرار گیرند.

الکاظمی استیضاح می‌شود؟
۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲

نماینده «جریان حکمت ملی» عراق در پارلمان این کشور از دیدار قریب الوقوع با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور و تدوین فهرستی از سوالات برای پرسش از وی خبر داد. در همین حال زمزمه‌هایی از احتمال استیضاح الکاظمی شنیده می‌شود.