داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فناوری
افشا شدن نقشه چین برای مواجهه با آمریکا
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶

بیش از نیمی این کارآفرین‌ها در بخش فناوری‌های نوظهور به ویژه حوزه‌های ساخت تراشه، هوش مصنوعی و هوشمندسازیِ تولید فعالیت می‌کنند.‏

آذری‌جهرمی: تا پایان سال ۱۸ ماهواره خواهیم داشت
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تعداد ماهواره‌هایی که تا سال ۹۸ ساخته شد ۱۵ مورد بود و تا پایان سال جاری نیز ۱۸ ماهواره خواهیم داشت.

صنعتی شریف پرچم‌دار نام ایران در دنیا
۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸

رتبه‌بندی سال ۲۰۲۱ کیو اس در حالی منتشر شده که نام ۵ دانشگاه ایرانی نیز میان آنها به چشم می‌خورد.

تلفن‌های بی‌سیم خانگی غیرمجاز توقیف می‌شوند
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۱

اخیراً تداخل‌های ناشی از تلفن‌های بی‌سیم غیرمجاز با فناوری DECT6 شناسایی شده که به‌صورت غیرقانونی وارد بازار شده و به‌صورت قابل توجهی مورد استفاده قرار گرفته است.

راه صنعت خودروی کشور از بیرون مرزها نمی گذرد
۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه ما یک صنعت فناورانه دراختیار داریم که بدون محدودیت آماده انتقال آن به صنعت خودروی کشور هستیم، گفت: راه صنعت خودروی کشور از بیرون مرزها نمی گذرد و با تکیه بر دانش ایرانی می‌توانیم پیچیده‌ترین فناوری‌ها را مدیریت کنیم.

برگزاری هم اندیشی علمی درباره‌ی حمله‌ی بیولوژیک از منظر اسلام
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

حمله بیولوژیک نوعی غدر و خیانت است که در اسلام ممنوع و حرام می‌باشد. از یک سو، علامه حلی در قواعد الاحکام بیان می‌کند: «غدر» حتی با کفار خلاف نظر اسلام است و قبح ذاتی دارد .

انحصار شکست
۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷

در حال حاضر به همت متخصصان کشور ما در حوزه تولید تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا شاهد تحولات فوق العاده‌ای هستیم، از ونتیلاتورهای بومی که نصف قیمت نمونه خارجی تولید می شوند گرفته تا تولید محصول انحصاری آمریکا توسط محققان ایرانی.

پشت پرده ایجاد مناطق آزاد جدید
۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲

رئیس هیئت مدیره دیده بان عدالت و شفافیت با اشاره به اینکه پشت پرده ایجاد مناطق آزاد جدید منافع غیرملی و عمومی خوابیده است، گفت: به دلیل اینکه اطلاعاتی از مناطق آزاد وجود ندارد، رانت و فساد ایجاد شده و دزدها رشد می‌کنند.

۳ کشور خواستار دریافت سامانه هوشمند ایرانی تشخیص کرونا شدند
۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱

رئیس گروه علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات جایزه مصطفی(ص) گفت: در حال حاضر از کشورهایی مثل کانادا، رومانی و اندونزی درخواست‌هایی را برای استفاده از«سامانه هوشمند تشخیص کووید۱۹ آی‌مد» داشته‌ایم.

تست کاغذی تشخیص کرونا ساخته شد
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹

یک استارت‌آپ وابسته به MIT موفق به ساخت تست کاغذی شده که کمتر از نیم‌ساعت بیماری کووید ۱۹ را تشخیص می‌دهد.