داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-صمت
تاریخ رُندی که خوش یمن نبود
۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳

درحالی که قرار بود در تاریخ ۹۹/۹/۹ از سامانه جامع تجارت رونمایی شود، با رای دیوان عدالت اداری فرایند اظهار کالا که قرار بود به جای سامانه گمرک در سامانه مذکور انجام شود، متوقف شد.

دستور جهانگیری به وزیر صمت درباره تامین نیازهای داخلی
۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷

معاون اول رئیس جمهور بر ضرورت حمایت از تجار و صادر کنندگان کشور تاکید کرد و از وزارت صمت خواست تا با حساسیت بیشتری موضوع تسهیل صادرات کالاها و تأمین نیازهای داخلی را در دستور کار قرار دهد.

رهاشدگی بازارها و وعده‌های بی‌نتیجه
۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸

علیرضا رزم حسینی اگرچه در روز رای اعتماد از تامین کالاهای اساسی و تنظیم بازار سخن گفته بود اما تاکنونی توفیقی در این زمینه نداشته است. از سوی دیگر وزارت صمت با وجود اهمیتی که در جنگ اقتصادی غرب دارد اما در دولت دوم حسن روحانی بی ثبات ترین وزراتخانه بوده است.

احضار ۲ وزیر به مجلس درباره گرانی مرغ
۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵

پیرو دستور رئیس مجلس شورای اسلامی در راستای تنظیم قیمت مرغ و نهاده های دامی ظهر امروز جلسه ای با این رویکرد در محل کمیسیون کشاورزی مجلس برگزار خواهد شد.

اعتراض تولیدکنندگان لوازم خانگی به ترخیص «بوش»
۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱

انجمن لوازم خانگی در نامه‌ای به وزیر صمت نسبت به احتمال ترخیص لوازم خانگی بوش اعتراض و تاکید کرده که تامین ارز واردات مواد اولیه، اجزای و قطعات مورد نیاز تولید از اولویت بالاتری برخوردارند.

قیمت مرغ تا هفته آینده متعادل می‌شود
۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۳

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران با بیان اینکه مقرر شده مرغ با نرخ مصوب در ۲۵۰ میدان تره بار اصلی و فرعی تهران توزیع شود، اظهار کرد: باید عرضه مرغ از سوی وزارت جهاد کشاورزی چند روز ادامه پیدا کند و در این صورت تا هفته آینده قیمت‌ها متعادل خواهد شد.

۷۰ درصد معاملات دولت شفاف نیست
۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳

طبق بند نهم برنامه ششم توسعه و تصویب هیات وزیران معاملات دولت قرار بود برای شفافیت و جلوگیری از بروز فساد، همه در سامانه ستاد وزارت صمت ثبت شود اما آرش عسگری مدیر این سامانه در وزارت صمت در گفتگو با نسیم آنلاین می گوید حدود ۷۰ درصد معاملات دولت همچنان بیرون از این سامانه انجام می شود.

سرنوشت «لوازم خانگی آلمانی» در کمرگ چه می‌شود؟
۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶

معاون فنی گمرک گفت: با توجه به ممنوعه بودن واردات گروه کالایی با اعمال مقررات متروکه، کانتینرهای لوازم خانگی بوش به ضبط قطعی دولت درخواهد آمد.

دروازه ثبت ‌سفارش واردات بدون دروازه‌بان
۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

عملکرد ۷ ماهه تجارت کشور و تقاضای ارز خدمات نشان می‌دهد در صورتی که دولت ثبت سفارش‌ واردات را به‌ شدت کنترل نکند و اجازه واردات بدون انتقال ارز را ندهد، اقتصاد کشور با کسری مواجه می‌شود.

فروش روغن به شرط خرید سایر اقلام!
۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران اعلام کرد که فروش روغن مصرف خانوار به واحدهای صنفی و مصرف کنندگان منوط به خرید سایر اقلام، از مصادیق فروش اجباری است.