داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار شفافیت
سامانه املاک و اسکان، باعث شفافیت اقتصاد کشور می‌شود
۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰

ریاست کمیسیون اقتصادی معتقد است که سامانه املاک و اسکان با ثبت اطلاعات حوزه مسکن، اقتصاد کشور را شفاف می‌کند.

بایسته های اصلاح از درون در قوه قضائیه
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸

آیت الله رئیسی در مساله اصلاح از درون و مبارزه با فساد در دستگاه قضایی، باید با ایجاد رویه ها و روندهای قانونی بصورت ساختاری هم هزینه ارتکاب فساد را بالا ببرد و در امر پیشگیری از فساد ورود کند و هم درصورت تخلف و فساد با قاطعیت و شفافیت حداکثری برخورد کند تا این مهم محقق شود.

با شفافیت باید زمینه‌های فساد را از بین برد
۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

در رابطه با پرونده کلاک، حکم قطعی دیوان عالی کشور صادر شده و اراضی به دولت برگشت داده شده است. درباره هفت سنگان قزوین موضوعی مطرح بود که برخی از همکاران قضایی سابق ما زمینی را گرفته‌اند و اختلافی در مورد آن هست. آقایانی که اراضی را گرفته‌اند، دلایل و مدارکی دارند که سیر قانونی طی شده و از آن طرف هم کسانی هستند که معترض هستند و می‌گویند که سیر قانونی طی نشده و استفاده از جایگاه قدرت اتفاق افتاده است. در این رابطه قاضی ویژه تعیین شده و اسناد طرفین ماجرا مورد بررسی قرار گرفته است.

عدالتخواهی ساختاری یا ادامه رویکرد خیریه ای؟
۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳

اولین قدم، تلاش برای ایجاد فضایی شفاف است که در آن امکان استفاده افراد از رانت‌های سیاسی و اقتصادی وجود نداشته‌باشد. اگر چه ایجاد چنین شفافیتی در قالب یک ساختار سالم امکان‌پذیر است، ولی تا آن زمان، فشار‌های رسانه‌ای عدالتخواهانه و روشنگری‌های نخبگان جامعه با همراهی افکار عمومی، مهم‌ترین راهکار پیش روی عاملان اجتماعی است.

خیز بهارستان برای شفافیت
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱

طرح شفافیت آرا ارائه شده در مجلس یازدهم نسبت به طرح های مجلس دهم مسئله شفافیت را تسری داده است. طبق این طرح تلاش نمایندگان برای رای گیری غیرعلنی برای آنان هزینه های سیاسی در پی خواهد داشت.

تنابنده نگران تعطیل شدن پایتخت
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰

همزمان با مطالبه شفافیت درباره دستمزد برخی از سلبریتی‌ها در صداوسیما، «محسن تنابنده» هم که قبلا مواضع تندی علیه صداوسیما گرفته بود، تغییر موضع داد.

جنبش دانشجویی خواهان شفافیت صدا و سیماست
۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳

دفتر تحکیم وحدت طی نامه ای به ریاست سازمان صدا و سیما، خواستار شفافیت در متن قرار دادها، معاملات و ساختار مالی سازمان در یک ماه آینده شد.

گزارش دیوان محاسبات را با تمام توان بررسی می‌کنیم
۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به این سوال که جزئیات گزارش دیوان محاسبات چیست و آیا تأیید می‌شود؟ گفت: ریاست مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای رسمی برای قوه قضائیه ارسال کردند و دستور ارجاع پرونده داده شد.

همه باید از «نظارت» و «شفافیت» استقبال کنند
۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲

رییس قوه قضائیه درخصوص گزارش دیوان محاسبات گفت: همه باید از «نظارت» و «شفافیت» استقبال کنند؛ نظارت گریزی امرناپسندی است.

واگذاری تسهیلات ۷۵ هزار میلیاردی در سایه عدم شفافیت
۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷

یک روزنامه حامی دولت با اشاره به تجارب منفی گذشته در زمینه واگذاری تسهیلات کلان به دلالان، نسبت به تکرار همین اتفاق تلخ درباره بسته حمایتی ۷۵ هزار میلیارد تومانی هشدار داد.