داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار شفافیت
روحانی: هیچ کالایی نباید در گمرک معطل بماند
۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷

رئیس جمهور با بیان اینکه هیچ کالایی نباید در گمرک های کشور معطل بماند، گفت: دستگاه‌های اقتصادی کشور با هماهنگی های لازم باید نسبت به تسریع در ترخیص کالا اقدام کنند.

نماینده «پلاس» در مجلس یازدهم!
۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۳

این ماجرا خود مصداق روشنی از توزیع و دریافت رانت میان نمایندگان مدعی انقلابی گری است. ابتدا باید هیات رئیسه مجلس بصورت شفاف و فورا اعلام کند بر چه اساسی این اقدام صورت گرفته و کدام نمایندگان از این رانت استفاده کرده اند.

شفافیت و رقابتی‌سازی اقتصاد نیاز امروز کشور است
۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳

اگر در اقتصاد شرایطی ایجاد شود که در همه عرصه ها اعم از خرید یا فروش کالا، نظام بانکی، نظام مالیاتی؛ نقل و انتقال وجوه و دارایی ها شفاف شود، راه های مختلف و دریچه های بزرگ نورانی به سمت اقتصاد باز می شود.

قوه قضاییه درباره اتهامات مطرح علیه مسئولان ارشد شفاف‌سازی کند
۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳

معاون اول رئیس جمهور گفت: قوه قضاییه باید در سریعترین زمان ممکن نسبت به اتهامات مطرح علیه مسئولان ارشد کشور شفاف سازی کند.

شفافیت به سبک شهرداری تهران؟!
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸

درحالی شهرداری تهران در سامانه شفافیت خود لیست ۶۷ نفره‌ای از مدیران خود را منتشر کرده که سال گذشته به سفر یا ماموریت‌های خارج از کشور رفته‌اند که هزینه این سفرها مشخص نیست.

سامانه املاک و اسکان، باعث شفافیت اقتصاد کشور می‌شود
۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰

ریاست کمیسیون اقتصادی معتقد است که سامانه املاک و اسکان با ثبت اطلاعات حوزه مسکن، اقتصاد کشور را شفاف می‌کند.

بایسته های اصلاح از درون در قوه قضائیه
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸

آیت الله رئیسی در مساله اصلاح از درون و مبارزه با فساد در دستگاه قضایی، باید با ایجاد رویه ها و روندهای قانونی بصورت ساختاری هم هزینه ارتکاب فساد را بالا ببرد و در امر پیشگیری از فساد ورود کند و هم درصورت تخلف و فساد با قاطعیت و شفافیت حداکثری برخورد کند تا این مهم محقق شود.

با شفافیت باید زمینه‌های فساد را از بین برد
۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

در رابطه با پرونده کلاک، حکم قطعی دیوان عالی کشور صادر شده و اراضی به دولت برگشت داده شده است. درباره هفت سنگان قزوین موضوعی مطرح بود که برخی از همکاران قضایی سابق ما زمینی را گرفته‌اند و اختلافی در مورد آن هست. آقایانی که اراضی را گرفته‌اند، دلایل و مدارکی دارند که سیر قانونی طی شده و از آن طرف هم کسانی هستند که معترض هستند و می‌گویند که سیر قانونی طی نشده و استفاده از جایگاه قدرت اتفاق افتاده است. در این رابطه قاضی ویژه تعیین شده و اسناد طرفین ماجرا مورد بررسی قرار گرفته است.

عدالتخواهی ساختاری یا ادامه رویکرد خیریه ای؟
۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳

اولین قدم، تلاش برای ایجاد فضایی شفاف است که در آن امکان استفاده افراد از رانت‌های سیاسی و اقتصادی وجود نداشته‌باشد. اگر چه ایجاد چنین شفافیتی در قالب یک ساختار سالم امکان‌پذیر است، ولی تا آن زمان، فشار‌های رسانه‌ای عدالتخواهانه و روشنگری‌های نخبگان جامعه با همراهی افکار عمومی، مهم‌ترین راهکار پیش روی عاملان اجتماعی است.

خیز بهارستان برای شفافیت
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱

طرح شفافیت آرا ارائه شده در مجلس یازدهم نسبت به طرح های مجلس دهم مسئله شفافیت را تسری داده است. طبق این طرح تلاش نمایندگان برای رای گیری غیرعلنی برای آنان هزینه های سیاسی در پی خواهد داشت.