داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار پارلمان
کارشکنی آمریکا در پیشنهاد فرانسه برای لبنان
۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸

نماینده حزب الله در پارلمان لبنان در خصوص دخالت‌ها در امور داخلی کشورش گفت، با وجود آنکه فرانسه از تشکیل دولت وحدت ملی در لبنان سخن گفته، آمریکا برای این راهکار هم سقف تعیین کرده است.

فشارهای دوگانه بر «حسان دیاب» برای استعفا
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

یک روزنامه لبنانی نوشت، با دو اهرم فشار تشدید تظاهرات و استعفای تعدادی از وزرا، به نخست‌وزیر لبنان فرصت داده شده تا امروز استعفا کند.

انفجار بیروت؛ تاکید حزب‌الله بر اتحاد ملی در لبنان
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴

رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان ضمن ابراز تاسف از وقوع انفجار بزرگ بیروت بر لزوم اتحاد و همکاری همه‌جانبه برای مقابله با پیامدهای این فاجعه تاکید کرد.

قالیباف: مصمم هستیم گروه دوستی پارلمانی با ترکیه را تشکیل دهیم
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳

رییس مجلس در گفت‌وگو با رئیس‌مجلس ترکیه با اشاره به طی شدن مقدمات تشکیل گروه دوستی پارلمانی با ترکیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ما مصمم هستیم گروه دوستی پارلمانی با ترکیه را هر چه سریع‌تر تشکیل دهیم.

الحلبوسی: انتخابات زود برگزار شود
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸

رئیس پارلمان عراق خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام، زودتر از موعد مقرری شد که نخست‎وزیر این کشور آن را تعیین کرده است.

محدودیت‌های جدید شبکه‌های اجتماعی در پارلمان ترکیه تصویب شد
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴

پارلمان ترکیه امروز (چهارشنبه) با تصویب لایحه‌ای محدودیت‌های جدیدی را برای شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر و فیس‌بوک ایجاد کرد.

تعلیق جلسات پارلمان منطقه کردستان عراق
۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴

ریاست پارلمان کردستان عراق، به دنبال ثبت چند مورد مبتلا به ویروس کرونا در میان اعضا و کارمندان پارلمان، تصمیم گرفت به مدت دو هفته جلسات را به حالت تعلیق درآورد.

صباغ به قالیباف پیام داد
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷

رئیس مجلس سوریه در پیامی انتخاب قالیباف را به ریاست مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت وخواستار تداوم همکاری‌های پارلمانی دو کشور شد‌.

جلسه رأی اعتماد پارلمان به کابینه عراق این هفته برگزار می‌شود
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۳

ائتلاف «سائرون» موعد برگزاری جلسه ویژه پارلمان برای رای گیری درباره کابینه مصطفی الکاظمی را در روز سه‌شنبه هفته آینده اعلام کرد.

اعلام موجودیت قریب‌الوقوع یک ائتلاف سیاسی جدید در عراق
۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸

منابع آگاه سیاسی عراق از اعلام موجودیت قریب‌الوقوع یک ائتلاف سیاسی جدید اهل سنت با نام اولیه «المناطق المحرره» (مناطق آزادشده) در رقابت با ائتلاف «القوی العراقیه» به ریاست «محمد الحلبوسی» خبر دادند.