داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اعتراضات-مردمی
حمایت ترامپ از اغتشاش گران و غفلت ما!
۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲

بنابراین دشمن و اغتشاش گران بجز ایجاد آشوب و درگیری و خسارت های مادی، خسارت بزرگتری به نظام نیز می زنند، و آن هم انحراف مطالبات مردمی، بسته ترشدن فضای انتقاد و اعتراض، شنیده نشدن صدای مردم منتقد و نهایتا ضربه به سرمایه اجتماعی نظام خواهد بود.

ترامپ باز هم به معترضان توهین کرد
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰

ترامپ گفت: «آشوبگران، غارتگران و اغتشاشگران به یاد و خاطره جورج فلوید بی‌احترامی می‌کنند. نباید به گروه کوچکی از جنایتکاران و خرابکاران اجازه دهیم شهرهایمان را تخریب کرده و جوامع ما را به تباهی بکشانند».

جدال روایت اجتماعی با روایت امنیتی از ماهشهر
۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱

رخدادهای ماهشهر و شهرک‌های آن، جنبه‌های اجتماعی جدی‌ای دارد که با فضای امنیتی ساخته شده پیرامونش، به نادیده‌گرفتن آن مسئله‌ها می‌انجامد. به صورت خلاصه می‌توانم بگویم ما با یک تبعیض و ظلم تاریخی مواجهیم که دهه‌هاست مردم این منطقه و منطقه‌های اطراف را آزرده است.

اجحاف در حق مسلمانان هند
۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲

سیاست‌های قومیتی دولت هند تنها محدود به لایحه اخیر شهروندی نیست، بلکه دولت محافظه کار هند رویکردی هویتی و قومیتی را در مسائل داخلی این کشور دنبال می‌کند.

جزئیات صادرات ایران به عراق پس از ناآرامی‌های اخیر
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق با تاکید براینکه جای نگرانی برای وضعیت تجارت ایران و عراق نیست، گفت: این وضعیت گذراست اما باید برای توسعه روابط تجاری به سرمایه‌گذاری مشترک بین دو کشور توجه شود.

هرچقدر صداقت در حکمرانی تقویت شود، شکاف‌ها ترمیم می‌شود
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲

دانشیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تصریح کرد: هرچقدر صداقت در حکمرانی تقویت شود، شکاف‌ها را ترمیم می‌کند ولی عدم صداقت، تحقیر مردم و به معنی بهتر تحقیر حکمرانی شایسته است، در حالی که یکی از ممیزه‌های حکمرانی بر مبنای آموزه‌های دینی با آموزه‌های غیردینی میزان صداقت مسئولان است. بنابراین باید گفت فقدان صداقت در مسئولان منجر به اتخاذ تصمیمات تحقیرآمیز شده و کرامت ملت زیر سؤال می‌رود و رشته اعتماد ملت به دولت گسسته می‌شود.

پویش طرح عدم کفایت سیاسی «روحانی» آغاز شد
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

پدیده‌ای است که سال‌هاست با آن مواجهیم و امروز به نهایت حد خود رسیده است؛ پدیده‌ی بی‌کفایتی دولت در اداره کشور. پدیده‌ای که سبب می‌شود توده‌ی جامعه یک‌شبه له شده و چند ده کشته برجای بماند، اما مسئولین امر خم به ابرو نیاورند. امروز باید با کنار زدن پرده‌ها و بدون لکنت در خصوص این پدیده موضع‌گیری کرد و برای کنار زدن آن از مدیریت کشور مطالبه‌ی عمومی شکل داد.

لیلاز: اعتراضات نه به دلیل اصلاح بلکه به دلیل اصلاح دیرهنگام بود
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵

سعید لیلاز معتقد است که طرح اصلاح قیمت بنزین که اخیراً اجرا شده صددرصد به سود مستضعفان است. او می‌گوید اعتراض بخشی از دموکراسی است و کشور نباید از شنیدن اعتراضات نگرانی داشته باشد.

تدابیر امنیتی در سراسر بغداد شدت گرفته است
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

یک منبع امنیتی از تشدید تدابیر امنیتی در پایتخت عراق خبر داد.

۴۶۰ کشته و ۱۷۴۰۰ زخمی در اعتراضات عراق
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱

کمیساریای حقوق بشر عراق آماری از کشته شدگان و زخمی‌های اعتراضات عراق را طی دو ماه اعلام کرد.