داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار قطعنامه-شورای-امنیت
موضع اخیر چین در قبال قطعنامه آژانس قابل تقدیر است
۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳

سفیر ایران در پکن موضع اخیر چین در قبال قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را قاطع و به یادماندنی خواند و گفت: این موضع را فراموش نمی‌کنیم.

عمویی: لغو معافیت‌های برجامی نقض قطعنامه ۲۲۳۱ است
۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۷

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی اقدام اخیر آمریکا در لغو برخی معافیت‌های هسته‌ای ایران را مداخله گرایانه و برخلاف قطعنامه 2231 شورای امنیت خواند

برجام؛ خروج آمریکا؛ بی‌عملی اروپا؛ کاهش تعهدات ایران
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸

نهایتا همانطور که ایران با تغییر راهبرد از صبر و انتظار به راهبرد اقدام متقابل نشان داد که موجب تغییر محاسبات و عقب نشینی کشورهای اروپایی خواهد شد. در ادامه نیز بهترین راهبرد مقاومت فعال در برابر فشارحداکثری است چرا که اگر طرف های غربی مجددا پالس ضعف و مذاکره از ایران دریافت کنند، نه تنها فشارهای خود را افزایش خواهند داد بلکه ایران را پای میز مذاکره و برجام های جدید خواهند برد.

تحریم تسلیحاتی ایران با امضای ظریف!
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴

تحریم پنج ساله تسلیحاتی که با موافقت نمایندگان ایرانی در مذاکرات برجام به امضا رسیده است، بناست با استفاده مکانیسم ماشه که بصورت کاملا یکطرفه در اختیار طرف های برجام قرارگرفته لغو نشود و با فعال سازی مکانیسم ماشه آن را تمدید کنند! بی شک مذاکرات برجام و این خسارت محض باید در تاریخ به عنوان یکی از نقاط سیاه و عبرت آموز برای آیندگان ثبت گردد.

ارائه پیش نویس قطعنامه فلسطین علیه معامله قرن به شورای امنیت
۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱

تونس و اندونزی پیش نویس قطعنامه فلسطین در اعتراض به معامله قرن را میان اعضای شورای امنیت توزیع کردند تا در آنجا به شور و رای گذاشته شود.

تحریم «سلیمانی» ها و موشکی
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹

در صورت اجرای کامل برنامه اقدام FATF و تصویب کنوانسیون های پالرمو و CFT نه تنها هیچ تضمینی وجود ندارد که ایران وارد لیست سیاه نشود، بلکه در گام بعدی باید بر سر مساله موشکی و همچنین تحریم کردن نهادهای داخلی معامله کند.

نقش حسن روحانی در حادثه سقوط هواپیما
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹

آقای روحانی امروز درباره نقش دیگران در خطای سرنگونی هواپیمای مسافربری مفصل سخن گفت و خواستار ادامه گزارش ها شد. کاش ایشان به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی، چند جمله هم درباره مسئولیت خودشان برای توقف پروازها می گفتند که انجام ندادند.

تحریم‌های تجاری به نام مبارزه با تروریسم
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

قطعنامه‌ ۱۵۴۰ شورای امنیت سازمان ملل که دستپخت آمریکا در سازمان ملل است، با ایجاد تعهداتی در رابطه با تشکیل سازوکارهای نظارتی و کنترلی بر زنجیره‌ تجارت اقلام صنعتی، به سلطه و اشراف آمریکا بر شریان‌های اقتصادی جهان کمک می‌کند.

۵ دروغ دیپلماتیک روحانی
۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶

در دور جدید اقای روحانی و اعضای دولت تاکید می کنند که مشکلات تنها با تصویب لوایح FATF قابل حل است. این درحالی است که مسئولین آمریکایی بارها تاکید کرده اند که اجرای این لوایح راه دور زدن تحریم ها را می بندد و باعث فشار بیشتر اقتصادی به مردم می شود

آیا با برجام از ذیل فصل هفتم خارج شدیم؟
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷

یکی از ادعاهایی که پس از تصویب برجام تاکنون از طرف دولتی ها و حامیان برجام مکرر مطرح شده این است که اگر برجام هیچ دستاوردی نداشته باشد حداقل ما را از ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل خارج کرده است. حسن روحانی و مقامات دولتی بعد از عدم حصول دستاورد اقتصادی در فضای پسابرجام این گزاره را بدون هیچگونه استناد منطقی بیشتر از قبل تکرار می کنند تا بلکه یک دستاورد برای خسارت محض برجام بتراشند