داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار عربستان-سعودی
انصارالله: قادریم هر نقطه از اسرائیل را هدف قرار دهیم
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تأکید کرد: اگر اسرائیل بخواهد به‌طور مستقیم به یمن حمله کند، ما به تجاوز آن پاسخ خواهیم داد.

آرامکو فقط ۰.۵ درصد از سهام خود را به سرمایه‌گذاران خرد خواهد فروخت
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷

آرامکو در چشم‌انداز عرضه اولیه سهام خود اعلام کرد که ۰.۵ درصد از سهام خود را به سرمایه‌گذاران خرد خواهد فروخت و پس از عرضه اولیه، عرضه بیشتر سهام این شرکت یک سال توسط دولت ممنوع خواهد شد.

نظر مشاور پادشاه پیشین عربستان در مورد افول «دلار»
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳

مشاور پادشاه پیشین عربستان سعودی معتقد است اگر ایالات متحده به قلدری خود ادامه دهد و همیشه تحریم‌هایی را علیه سایر کشورها اعمال کند و این کار را با شیوه قلدری انجام دهد نقش دلار نیز کمرنگ می شود.

مقام سعودی مجازات تهران را خواستار شد!
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶

یک مقام سعودی با طرح این ادعا که اقدام اخیر کشورمان در کاهش عمل به تعهدات برجامی خود نقض توافق هسته‌ای است، مجازات تهران را خواستار شد.

ادامه مخالفت یمنی‌ها با توافق تحمیلی «ریاض» برای جنوب یمن
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

گروه موسوم به شورای جوانان انقلاب یمن هم توافق عربستان و امارات برای تقسیم قدرت در جنوب یمن موسوم به «توافق ریاض» را پاداشی به اشغالگری امارات و مقدمه‌ای برای کشمکش‌های بی انتها توصیف کرد.

ایران صدرنشین دانش هوش مصنوعی
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴

تجزیه و تحلیل آمار و ارقام نظام رتبه‌بندی ساینگو نه‌تنها حکایت از صدرنشینی ایران در علم هوش مصنوعی منطقه دارد، بلکه نشان می‌دهد دانشمندان ایرانی در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال گذشته آن پیشرفت کرده‌اند.

واقعیت‌های جالب از اقتصاد عربستان
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰

عربستان از بزرگ‌ترین اقتصادهای عربی و منطقه خاورمیانه است، اما با وجود تلاش‌های این کشور برای فاصله گرفتن از نفت، این کشور هنوز دارای یک اقتصاد کاملا نفتی است.

جاسوسی چند کارمند سابق توئیتر برای سعودی‌ها
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

دادستان آمریکا چند کارمند سابق شبکه اجتماعی توئیتر را متهم کرد که به جاسوسی از حساب‌های کاربری مخالفان برای مقامات ارشد عربستان سعودی می پرداختند.

ریاض در تلاش برای تماس با انصارالله است
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶

مشاور امور سیاسی در شورای عالی سیاسی یمن با اعلام این‌که طرح صلح پیشنهادی انصارالله مورد استقبال سازمان ملل و برخی کشورها قرار گرفته، اظهار داشت که ریاض در تلاش برای تماس با سخنگوی این جنبش است.

ژنرال صهیونیست به قدرت ایران در منطقه اذعان کرد
۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

یک فرمانده ارشد ارتش رژیم صهیونیستی در یک نشست غیرعلنی اذعان کرده است که ایران قادر است حملاتی جدی علیه این رژیم ترتیب دهد.