داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار استارتاپ
چرا خرید سهام استارتاپ‌ها خطرناک است؟
۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰

این برای نخستین بار است که به صورت همزمان چندین استارت آپ ایرانی با جسارتی خود خواسته و یا با تحریک دولت، بر پرده مواج بازار سرمایه کشور، عرض اندام می‌کنند.

روایت انحصارطلبی اسنپ به آنتن زنده تلویزیون رسید!
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹

پس از انتشار گزارشاتی از اجبار شرکت اسنپ به رانندگانش برای استفاده فقط از نرم‌افزار این شرکت و حذف نرم‌افزار دیگر تاکسی‌های اینترنتی، حالا این بار روایت تازه‌ای از انحصارطلبی شرکت اسنپ در حوزه نرم‌افزارهای سفارش آنلاین غذا مطرح شده است.

«سرآوا» چگونه مالک «ریحون» شد؟
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴

ماجرا از طمع به پیشرفت شروع شد. با ورود راکت‌اینترنت به ایران توجه به سیستم‌های سفارش آنلاین غذا زیاد شده بود. من که از سال ۹۰ سایت irfood رو راه‌اندازی کرده بودم و همیشه مسخره می‌شدم که بعد از سه سال فقط روزی ۳۰-۴۰ تا سفارش داری، حالا مورد توجه قرار گرفته بودم.

تغییر صوری مدیریتی
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

در روزهای گذشته، خبر تغییر در مدیریت شرکت سرآوا، از مهم‌ترین سرمایه‌گذاران حوزه استارتاپ و کسب‌و‌کارهای نوین، منتشر شد. طبق این اخبار، آقای سعید رحمانی پس از سال‌ها مدیریت در این شرکت، جای خود را به آقای علی سمساریلر داده که پیش‌از‌این، مدیر توسعه کسب‌وکار و قائم مقام این شرکت بوده است. علی سمساریلر مدیر جدید شرکت هم از اقوام رحمانی است.

اعتراضات کاربران به تاکسی‌های اینترنتی
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸

بخشی از اعتراضات مسافران تاکسی‌های اینترنتی بالا رفتن ناگهانی قیمت‌ها بدون نظارت و برده‌داری در قرارداد ها و اضافه کردن آیتم حریم شخصی به بازخوردهای سفر می‌باشد.

آماده سازی برنامه وزارت نفت در بخش استارتاپ‌ها
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

زنگنه گفت: وزارت نفت برای بخش استارتاپ‌ها که نیمه دوم امسال عملیاتی می‌شود، برنامه مفصلی دارد.

چرا به «ایران هوشمند» خوشبین نیستم
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶

من تعجب می‌کنم در کشوری که در زمینه رگولاتوری منفعلانه ترین رویکرد وجود دارد چگونه میتوان ابزارهای حمایتی تزریق کرد بدون آنکه تضامین کافی هنوز برای حیات و بقای بسیاری از استارتاپ ها وجود ندارد. هر طرح حمایتی از زیست بوم استارتاپی کشور زمانی می‌تواند تحول آفرینانه قلمداد شود که در کنار آن حداقل یک رگولاتوری نیم بند هم شده وجود داشته باشد. درواقع احساس می‌کنم بزرگترین ناکامی ایران هوشمند را بانک مرکزی با داغ و درفش بلاک چینی به راه انداخت.

استقبال دولت از اشغالگران اقتصاد دیجیتال
۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

حمایت‌های دولتی و سرمایه‌گذاری‌هایی که روی ایده‌ی سرآوا صورت گرفت باعث شده بخشی از بازارهای خرده فروشی آنلاین، فروشگاه برنامه‌های موبایل، نیازمندیهای آنلاین، مد و پوشاک آنلاین و تخفیفات گروهی آنلاین در اختیار برندهای دیجی کالا، کافه بازار، دیوار، دیجی استایل و تخفیفان قرار بگیرد.

۱۷ هکتار زمین برای استقرار استارتاپ‌های حوزه نفت
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰

بیژن زنگنه از اختصاص فضای ۱۷ هکتاری برای استقرار استارتاپ‌های حوزه نفت خبر داد.

کلی گویی‌های زنگنه در گفتگوی ویژه خبری/ایجاد منطقه‌ای برای استارتاپ‌های حوزه نفت
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲

صحبت‌های زنگنه در برنامه دیشب گفتگوی ویژه خبری، نکات چندان جدیدی نداشت و مخاطبین صرفا پاسخ هایی کلی از وزیر نفت شنیدند.