داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مکانیسم-ماشه
گوترش، پامپئو را نقره داغ کرد
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹

دبیرکل سازمان ملل در واکنش به لفاظی‌های اخیر وزیر خارجه آمریکا درباره بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران ظرف یک هفته آینده گفت که تصمیم‌گیری و اقدام درباره قطعنامه تحریم‌های ایران بر عهده شورای امنیت است.

اولیانوف: شورای امنیت آمریکا را عضو برجام نمی‌داند
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶

نماینده روسیه در سازمانهای بین‌المللی مستقر در«وین» تصریح کرد که آمریکا مجوز فعالسازی «مکانیسم ماشه» را ندارد زیرا شورای امنیت این کشور را بعنوان عضو برجام به رسمیت نمی‌شناسد.

نماینده مجلس: مکانیسم ماشه را فعال کنند ایران همه تعهدات خود را تعلیق می‌کند
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹

یک نماینده مجلس خطاب به غربی‌ها به ویژه آمریکا هشدار داد که اگر مکانیسم ماشه فعال شود مجلس، دولت ایران را موظف می‌کند که همه تعهدات خود در برجام از جمله پروتکل الحاقی را به حالت تعلیق در آورد.

فیلم: روحانی پیشاپیش شکست مفتضحانه آمریکا را به مردم ایران تبریک گفت
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷

حجت الاسلام المسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت گفت: روز شنبه و یکشنبه آینده روز پیروزی ملت ایران است و روز شکست مفتضحانه آمریکاست. آمریکایی‌ها درباره مکانیزم بازگشت تحریم‌ها علیه ایران شکست خوردند. منبع: خبرگزاری صدا و سیما

پامپئو: هفته آینده مکانیسم ماشه فعال خواهد شد
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶

«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (دوشنبه) در گفت‌وگو با شبکه «فاکس‌نیوز» با تکرار اتهام‌زنی‌های گذشته به ایران در خصوص ادعاهای یک رسانه‌های آمریکایی مبنی بر طرح تهران علیه یک دیپلمات آمریکایی، بار دیگر از کشورهای اروپایی خواست تا واشنگتن را در تمدید تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران یاری کنند.

تنها راه مقابله با فعال سازی مکانیسم ماشه
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸

باتوجه به احتمال بازگشت تحریم های شورای امنیت، در بستر ادراک آمریکا مبنی بر عدم واکنش جدی از سوی ایران و همچنین اکتفاکردن طرف های برجام به مواضع رسانه ای، تنها راه برای تغییر محاسبات آمریکایی ها، اعلام و اعمال تهدید معتبر توقف نظارت ها و بازرسی و همچنین خروج از برجام در صورت فعال سازی مکانیسم ماشه است.

ترامپ ماشه اسلحه خالی را می‌فشارد
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳

آمریکا پس از شکست کارزار فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی و رد قطعنامه پیشنهادی‌اش در شورای امنیت برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران، فعال کردن مکانیسم ماشه را در دستور کار خود قرار داده است. این در حالی است که خروج آمریکا از برجام سبب شده این کشور فاقد صلاحیت حقوقی لازم برای فعال کردن مکانیسم ماشه باشد و مخالفت جامعه جهانی با درخواست‌های واشنگتن و دیپلماسی فعال تهران در این زمینه هم ناکامی‌های واشنگتن را در این زمینه را دوچندان کرده است.

واکنش واعظی به اظهارات وزیر خارجه آمریکا
۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲

رئیس دفتر رئیس جمهور به اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا که اعضای شورای امنیت را در صورت تبعیت نکردن از آمریکا به تحریم تهدید کرده بود، واکنش نشان داد.

جان بولتون: دولت ترامپ احمق به نظر می‌رسد
۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا گفت اقدام دولت ترامپ برای استفاده از مکانیزم موسوم به ماشه باعث شده تا احمق به نظر برسد.

شورای امنیت علیه آمریکا
۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳

نمایندگی دائمی چین در سازمان ملل در صفحه توییترش به مخالفت حداکثری اعضای شورای امنیت سازمان ملل با درخواست آمریکا برای فعال کردن مکانیسم بازگردانی تحریم‌ها علیه ایران اشاره کرد.